REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Akcja "Razem na Święta" 2019 r.

Akcja
Akcja "Razem na Święta" 2019 r.

REKLAMA

REKLAMA

W roku 2019 ponad 6,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do akcji "Razem na Święta". Celem tej akcji jest pomoc innym, kształtowanie wspólnot oraz odpowiedzialności za drugą osobę.

Zgłoszenia do udziału w przedsięwzięciu można przesyłać do 19 grudnia.

REKLAMA

"Prawie 730 tys. uczniów z ponad 6,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło do tej pory swój udział w akcji MEN +Razem na Święta+. Ich działania wesprze ponad 77 tys. nauczycieli. W okresie przedświątecznym uczniowie wraz z opiekunami odwiedzą lokalne domy seniorów, przygotują świąteczne paczki i zorganizują zbiórki darów dla potrzebujących" - poinformowało Ministerstwo Edukacji na swojej stronie internetowej.

Zobacz: Oświata

REKLAMA

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z województwa mazowieckiego. Na Mazowszu chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu zadeklarowano ponad 100 tys. uczniów i prawie 12 tys. nauczycieli z blisko 850 placówek. Dużym zainteresowaniem akcja cieszy się również w województwach: małopolskim – 748 zgłoszonych placówek, śląskim – 716 zgłoszonych placówek, wielkopolskim – 630 zgłoszeń.

"Już dziś dziękujemy za zainteresowanie akcją, a przede wszystkim za działania charytatywne realizowane w ramach tej inicjatywy. Zapraszamy kolejne szkoły do udziału w przedsięwzięciu oraz do wsparcia w okresie przedświątecznym osób starszych, samotnych i potrzebujących" - czytamy w komunikacie resortu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warunkiem uczestniczenia w akcji jest przesłanie przez dyrektora placówki lub przez osobę przez niego upoważnioną zgłoszenia do 19 grudnia do godz. 12.00 za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej w strefie dla zalogowanych (zakładka "Ankieta").

Zainteresowane udziałem w akcji szkoły polonijne i polskie szkoły za granicą proszone są o przesyłanie zgłoszeń mailowych na adres Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą sekretariat@orpeg.pl.

REKLAMA

"Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażują się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc. Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same, że zawsze jest ktoś, kto o nich pamięta" – napisał minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w specjalnym liście zachęcając do udziału w akcji.

W jej ramach uczniowie i nauczyciele mogą przekazać własnoręcznie wykonane upominki seniorom ze swojego najbliższego otoczenia, przygotować świąteczne kartki z życzeniami dla pacjentów lokalnych szpitali lub hospicjów, zorganizować przedświąteczne spotkanie (np. koncert kolęd) integrujące lokalną społeczność, pomóc starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach, odwiedzić emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, zorganizować zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt czy wesprzeć organizację oferującą pomoc Polakom na Kresach.

Autopromocja

Zobacz: Pracownicy

MEN zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także polskie szkoły za granicą do dzielenia się przykładami inicjatyw realizowanych w ramach akcji na stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwieta.

Wszystkie szkoły i placówki, które przystąpią do akcji, będą mogły pobrać przygotowany z tej okazji logotyp i umieścić go na swych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Otrzymają one też pamiątkowy dyplom.

W ubiegłym roku w akcji "Razem na Święta" uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Umiejętności polskich piętnastolatków powyżej średniej OECD i UE [Badanie PISA 2022]

    We wszystkich trzech obszarach objętych międzynarodowym badaniem PISA 2022 wyniki polskich piętnastolatków są powyżej średniej dla krajów OECD oraz powyżej średniej uzyskanej przez uczniów z Unii Europejskiej. Jednocześnie są one niższe niż w poprzedniej edycji badania - poinformowano 5 grudnia 2023 r. Główną badaną dziedziną były umiejętności matematyczne.

    Jakim powietrzem oddychają dzieci w szkołach i przedszkolach? Temat stężenia dwutlenku węgla w budynkach to problem pomijany, nierozumiany - a wpływa na zdrowie, koncentrację, samopoczucie

    O tym jak wpływa stan techniczny budynków szkół i przedszkoli na powietrze jakim oddychają uczniowie i dlaczego problem jakości powierza i stężenia w nim dwutlenku węgla jest pomijany i nierozumiany – rozmawiamy z Elżbietą Lemańską-Błażowską z organizacji Rodzice dla Klimatu.

    Zimno? W tym miasteczku temperatura spadła do minus 58 stopni Celsjusza!

    Minus 58 stopni Celsjusza - taką temperaturę odnotowano w miejscowości Ojmiakon na Syberii, w republice Jakucji. Szacuje się, że z powodu wiatru i wilgoci odczuwalna temperatura może wynosić nawet minus 63 stopnie! Informacje podała agencja Reutera.

    Od 6 grudnia będzie można się zaszczepić przeciw COVID-19. Jak się zapisać? Kto jest w grupie ryzyka?

    Od 6 grudnia 2023 r. wszystkie osoby powyżej 12 r.ż. będą mogły zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid firmy Novavax zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5. Skierowanie na szczepienie będzie wystawione automatycznie przez system w nocy z 5 na 6 grudnia. 

    REKLAMA

    Ratusz zatwierdził. Feministki zamiast świętych w nazwach ulic w Barcelonie

    Ratusz Barcelony zatwierdził zmianę nazw ulic w stolicy Katalonii, usuwając z nich imiona świętych: Rafała, Magdaleny, Agaty oraz Róży. Ich miejsce zajmą nazwiska działaczek feministycznych, podały władze hiszpańskiego miasta.

    Większe bezpieczeństwo na drogach i przyjazna przestrzeń. Nowoczesne oświetlenie ulic z programem „Rozświetlamy Polskę”

    Ponad miliard złotych w rządowym programie „Rozświetlamy Polskę” trafi do samorządów na wymianę oświetlenia drogowego na energooszczędne. 

    Zima to najtrudniejszy czas dla osób w kryzysie bezdomności. A w Polsce jest ich około 30 tys.

    Bezdomność najbardziej doskwiera zimą. To wtedy  wtedy odnotowuje się wśród osób w kryzysie bezdomności największą liczbę zgonów, a liczba potrzebujących gwałtownie rośnie. 

    Kontrowersyjna ustawa "wiatrakowa". O co chodzi? Marszałek Hołownia: intencje były dobre

    Wielkie kontrowersje oraz emocje budzi tzw. ustawa wiatrakowa. Wyjaśniamy o co dokładnie chodzi. Posłowie PiS stawiają szereg zarzutów proponowanym przez posłów Polski 2050-Trzeciej Drogi i Koalicji Obywatelskiej przepisom. Chodzi przede wszystkim o zmniejszenie odległości elektrowni wiatrowych od zabudowań mieszkalnych oraz o stworzenie możliwości wywłaszczeń czy szybszego odrolnienia gruntów pod budowę tych elektrowni. Intencje były dobre, popełniono błędy w komunikacji, w wytłumaczeniu, o co dokładnie chodzi - powiedział 4 grudnia 2023 r. w Polsat News marszałek Sejmu Szymon Hołownia. "Ludzie nie mogą mieć wątpliwości, że nie będzie wiatraków w parkach narodowych, że nikt nie chce stawiać im wiatraków 300 metrów od domu" - dodał.

    REKLAMA

    Maluch plus. Nabór wniosków dla gmin trwa do 31 grudnia 2023 r. Do podziału jest 5,5 mld zł

    Do końca 2023 r. gminy mogą składać wnioski w ramach drugiego naboru do programu „Maluch plus”. W 2023 r. ministerstwo rodziny i polityki społecznej zwiększyło budżet programu do 5,5 mld zł, co ma pozwolić na utworzenie ponad 102 tys. nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi.

    Czy zespół ds. orzekania może przyjść do domu osoby niepełnosprawnej i przyznać punkty? [Świadczenie wspierające]

    To częste pytanie czytelników "Mam kłopoty z poruszaniem się. Jestem przykuty do łóżka. Nie opuszczam mieszkania. W jaki sposób spotkam się z wojewódzkim zespołem ds orzekania o niepełnosprawności.?"

    REKLAMA