REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Akcja "Razem na Święta" 2019 r.

Akcja
Akcja "Razem na Święta" 2019 r.

REKLAMA

REKLAMA

W roku 2019 ponad 6,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do akcji "Razem na Święta". Celem tej akcji jest pomoc innym, kształtowanie wspólnot oraz odpowiedzialności za drugą osobę.

Zgłoszenia do udziału w przedsięwzięciu można przesyłać do 19 grudnia.

REKLAMA

"Prawie 730 tys. uczniów z ponad 6,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło do tej pory swój udział w akcji MEN +Razem na Święta+. Ich działania wesprze ponad 77 tys. nauczycieli. W okresie przedświątecznym uczniowie wraz z opiekunami odwiedzą lokalne domy seniorów, przygotują świąteczne paczki i zorganizują zbiórki darów dla potrzebujących" - poinformowało Ministerstwo Edukacji na swojej stronie internetowej.

Zobacz: Oświata

REKLAMA

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z województwa mazowieckiego. Na Mazowszu chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu zadeklarowano ponad 100 tys. uczniów i prawie 12 tys. nauczycieli z blisko 850 placówek. Dużym zainteresowaniem akcja cieszy się również w województwach: małopolskim – 748 zgłoszonych placówek, śląskim – 716 zgłoszonych placówek, wielkopolskim – 630 zgłoszeń.

"Już dziś dziękujemy za zainteresowanie akcją, a przede wszystkim za działania charytatywne realizowane w ramach tej inicjatywy. Zapraszamy kolejne szkoły do udziału w przedsięwzięciu oraz do wsparcia w okresie przedświątecznym osób starszych, samotnych i potrzebujących" - czytamy w komunikacie resortu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warunkiem uczestniczenia w akcji jest przesłanie przez dyrektora placówki lub przez osobę przez niego upoważnioną zgłoszenia do 19 grudnia do godz. 12.00 za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej w strefie dla zalogowanych (zakładka "Ankieta").

Zainteresowane udziałem w akcji szkoły polonijne i polskie szkoły za granicą proszone są o przesyłanie zgłoszeń mailowych na adres Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą sekretariat@orpeg.pl.

REKLAMA

"Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażują się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc. Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same, że zawsze jest ktoś, kto o nich pamięta" – napisał minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w specjalnym liście zachęcając do udziału w akcji.

W jej ramach uczniowie i nauczyciele mogą przekazać własnoręcznie wykonane upominki seniorom ze swojego najbliższego otoczenia, przygotować świąteczne kartki z życzeniami dla pacjentów lokalnych szpitali lub hospicjów, zorganizować przedświąteczne spotkanie (np. koncert kolęd) integrujące lokalną społeczność, pomóc starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach, odwiedzić emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, zorganizować zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt czy wesprzeć organizację oferującą pomoc Polakom na Kresach.

Zobacz: Pracownicy

MEN zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także polskie szkoły za granicą do dzielenia się przykładami inicjatyw realizowanych w ramach akcji na stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwieta.

Wszystkie szkoły i placówki, które przystąpią do akcji, będą mogły pobrać przygotowany z tej okazji logotyp i umieścić go na swych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Otrzymają one też pamiątkowy dyplom.

W ubiegłym roku w akcji "Razem na Święta" uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dopłaty tylko dla prawdziwych rolników? Trwają prace nad definicją rolnika aktywnego zawodowo

Nowa definicja rolnika aktywnego zawodowo ma zapewnić, że dopłaty trafią wyłącznie do osób faktycznie prowadzących działalność rolniczą, nawet w małej skali. Ministerstwo zapowiada proste kryteria i jasne zasady dokumentowania przychodów, jednak wciąż pozostają wątpliwości co do minimalnych wymogów. Czy nowe przepisy uporządkują system wsparcia, czy obciążą rolników dodatkowymi obowiązkami?

Rekordowa liczba odprawionych pasażerów z Lotniska Chopina w 2024 r.

Lotnisko Chopina może pochwalić się kolejnym rekordem. W ubiegłym roku ze stołecznego portu skorzystało prawie 21,3 mln. W grudniu 2024 r. ruch pasażerski wzrósł o 17 proc. w ujęciu rocznym, a podróżni najczęściej latali m.in. do Londynu.

Nowelizacja ustawy prawo lotnicze szansą na przywrócenie inwestycji

Nowelizacja ustawy prawo lotnicze szansą na przywrócenie inwestycji. Prezydent Andrzej Duda 8 stycznia 2025 r. podpisał nowelę uchylającą obowiązek uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów objętych planem generalnym lotniska.

Dodatkowy urlop wypoczynkowy zależny od stażu pracy dla tej grupy pracowników: 2 dodatkowe dni po 5 latach. Można zyskać do 10 dni [PROJEKT]

Dodatkowy urlop wypoczynkowy zależny od stażu pracy dla tej grupy pracowników: 2 dodatkowe dni po 5 latach. Można zyskać do 10 dni. Resort rodziny pracuje nad nowelizacją ustawy nadającą nowe uprawnienia opiekunom dzieci w wieku do lat trzech. Co się zmieni?

REKLAMA

W Tatrach już trzeci stopień zagrożenia lawinowego

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że zagrożenie lawinowe w Tatrach wzrosło już do trzeciego stopnia. Co to oznacza?

Recykling tekstyliów w gminach – co zrobić ze starymi ubraniami?

Od stycznia 2025 r. gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Dylemat fiskalny: inwestycje w przyszłość, czy w dofinansowania emerytów? [WYWIAD]

Dylemat fiskalny: inwestycje w przyszłość, czy w dofinansowania emerytów? Co zrobić, by wszystkim żyło się lepiej? Gość Infor.pl prof. Marcin Piątkowski przedstawił kilka pomysłów dotyczących poprawy jakości życia.

Emerytura olimpijska. Od 1 kwietnia 2025 r. rozszerzony katalog osób uprawnionych do pobierania tego świadczenia

Emerytura olimpijska. Od 1 kwietnia 2025 r. rozszerzeniu ulegnie katalog osób uprawnionych do pobierania tego świadczenia. Nowelizacja z podpisem prezydenta Andrzeja Dudy. Czym jest tzw. emerytura olimpijska?

REKLAMA

Podwyżki dla nauczycieli z wyrównaniem od 1 stycznia 2025 r.

Podwyżki dla nauczycieli z wyrównaniem od 1 stycznia 2025 r. Ile wyniesie średnie wynagrodzenie nauczycieli w 2025 r.? O ile wzrosną wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w 2025 r.?

Branża pogrzebowa zaniepokojona notorycznym opóźnianiem podwyższenia zasiłku pogrzebowego. Prezes PIBP wskazał poważne niedopatrzenie

Branża pogrzebowa zaniepokojona notorycznym opóźnianiem podwyższenia zasiłku pogrzebowego. Prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej Robert Czyżak w rozmowie z redakcją Infor.pl wskazał poważne niedopatrzenia związane z Koszykiem Usług Funeralnych.

REKLAMA