reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Oświata > Zwrot pełnych kosztów paliwa zużytego na drogę dzieci oraz ich opiekunów do szkoły i przedszkola 2019 i 2020 r.

Zwrot pełnych kosztów paliwa zużytego na drogę dzieci oraz ich opiekunów do szkoły i przedszkola 2019 i 2020 r.

W dniu 5 listopada 2019 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw zmieniającą przepisy dotyczące sposób określania kosztów dowozu dzieci do szkoły lub przedszkola przez rodziców.

Celem ustawy jest wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego przepisu ustalającego sposób określania kosztów dowozu dzieci do szkoły lub przedszkola przez rodziców (opiekunów) i zwrotu tych kosztów rodzicom. Nowe przepisy wprowadzają zwrot pełnych kosztów paliwa zużytego na drogę dzieci i ich opiekunów do placówki i z powrotem.

Przepis nowelizujący art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U. poz. 1560) przedłuża czas obowiązywania przepisów wykonawczych, wydanych na podstawie art. 90u ust. 4 pkt 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2018 r. poz. 1457), do dnia 31 marca 2021 r., chyba że wcześniej zostaną wydane przepisy wykonawcze na podstawie zmienionego brzmienia art. 90u ust. 4 pkt 6. Przepisy wykonawcze wydawane na podstawie tych przepisów dotyczą szczególnych programów oświatowych, w tym profilaktyki zdrowotnej.

Zobacz: Oświata

Przepisy nowelizujące ustawę z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw dotyczy kosztów praktycznego kształcenia zawodowego oraz zasad przyznawania stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Przepis nowelizujący ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz ustawy o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. poz. 1681) wskazuje na kompetencje rady gminy, rady powiatu i sejmiku województwa we wskazanych w ustawie sprawach oświatowych.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem:

1)     art. 2, który wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia;

2)     art. 4, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

Źródło: https://www.prezydent.pl/

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Zdjęcia

Zwrot pełnych kosztów paliwa zużytego na drogę dzieci oraz ich opiekunów do szkoły i przedszkola 2019 i 2020 r./ fot. Fotolia
Zwrot pełnych kosztów paliwa zużytego na drogę dzieci oraz ich opiekunów do szkoły i przedszkola 2019 i 2020 r./ fot. Fotolia

INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Piekarska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama