reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Sejm zmienił przepisy o domach pomocy społecznej

Aktualizacja: 17.01.2010

Zwiększenie liczby inspektorów nadzorujących domy pomocy społecznej oraz zaostrzenie kar za prowadzenie tych domów bez zezwolenia, przewiduje nowelizacja ustawy o pomocy społecznej, którą w piątek uchwalił Sejm. »

Ponad 36 mln zł na koncie WOŚP

Aktualizacja: 17.01.2010

Ponad 36 mln zł zebrano w niedzielę w ramach XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformowało biuro prasowe fundacji w nocy z niedzieli na poniedziałek. »

Apel o odśnieżanie dachów na Mazowszu

Aktualizacja: 17.01.2010

Z apelem o odśnieżanie dachów budynków zwrócił się do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski. »

Sejm znowelizował ustawę o komornikach

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm znowelizował w piątek ustawę o komornikach sądowych i egzekucji, która przewiduje możliwość składania przez dłużników wniosków o obniżenie wysokości pobieranych przez komornika opłat za egzekucję. »

Nowelizacja ustawy o ustroju sądów administracyjnych

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm znowelizował w zeszłym tygodniu ustawę o ustroju sądów administracyjnych. Nowe przepisy wprowadzają m.in. kadencyjność funkcji prezesa i wiceprezesów sądu w wojewódzkim sądzie administracyjnym oraz funkcji wiceprezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

Szybsze procedury dla inwestycji energetycznych

Aktualizacja: 17.01.2010

Uzyskanie decyzji lokalizacyjnej dla inwestycji związanych z wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją zostanie skrócone do trzech miesięcy. »

Prezesi sądów administracyjnych będą powoływani na pięć lat

Aktualizacja: 17.01.2010

Prezesi i wiceprezesi WSA oraz wiceprezesi NSA będą pełnić swoje funkcje kadencyjnie. Ich odwoływanie będzie możliwe tylko w razie niewywiązywania się z obowiązków służbowych lub naruszenia dobra wymiaru sprawiedliwości. »

Urzędy pracy nie chcą aktywizować osób gorzej wykształconych

Aktualizacja: 17.01.2010

Co trzecia osoba, która ukończyła szkolenie organizowane przez powiatowe urzędy pracy, znalazła zatrudnienie. Eksperci kwestionują jednak wiarygodność tych danych. »

Przewidywane zmiany w pomocy materialnej uczniom

Aktualizacja: 17.01.2010

Wójt, burmistrz, prezydent miasta będą mogli upoważnić kierowników ośrodków pomocy społecznej do przyznania uczniom indywidualnych świadczeń pomocy materialnej - tak chcą posłowie z sejmowych komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. »

Propozycje zmian przepisów o domach pomocy społecznej

Aktualizacja: 17.01.2010

Zwiększenie liczby inspektorów nadzorujących domy pomocy społecznej oraz zaostrzenie kar za prowadzenie tych domów bez zezwolenia przewiduje projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej, nad którym w środę debatował Sejm. »

Najemca może już nabyć lokal bez przetargu

Aktualizacja: 17.01.2010

Dziś wchodzi w życie ustawa z 5.11.2009 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw. »

Podkarpacie bez umów z NFZ

Aktualizacja: 17.01.2010

W trzech województwach szpitale wciąż nie podpisały kontraktów z NFZ. Dramatyczna sytuacja jest na Podkarpaciu. »

Sąd będzie ustalał wysokość opłat

Aktualizacja: 17.01.2010

Policja nie będzie opiniować wniosku o kandydacie na stanowisko komornika, aplikanta lub asesora komorniczego. »

Już wkrótce do KRS przez internet

Aktualizacja: 17.01.2010

Rząd przyjął założenia do projektu nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości. Nowy akt prawny udostępni dokumenty rejestru w formie internetowej oraz zrówna ich moc prawną z dokumentami papierowymi. »

Obowiązek usuwania śniegu z budynków

Aktualizacja: 17.01.2010

Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków powinni usuwać śnieg i lód z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budowli - wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama