| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Lekarski pozew za dyskryminację płacową

Aktualizacja: 17.01.2010

Prawie 40 tysięcy złotych odszkodowania od pracodawcy za dyskryminację płacową specjalistów wobec lekarzy rezydentów domaga się lekarka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku w pozwie, który rozpatruje w poniedziałek rejonowy sąd pracy w Białymstoku. »

Grunty pod inwestycje publiczne będą wywłaszczane niezwłocznie

Aktualizacja: 17.01.2010

Przedsiębiorca, który przystępuje do wykonania inwestycji o charakterze publicznym, szybciej będzie mógł wejść na cudzy grunt, by rozpocząć budowę. »

Wybory tylko jednodniowe

Aktualizacja: 17.01.2010

Podczas ostatniego posiedzenia Sejm odrzucił jednak propozycję dwudniowego głosowania w wyborach parlamentarnych, prezydenckich, do Parlamentu Europejskiego oraz w ogólnokrajowych referendach. »

Powstanie infrastruktura informacji przestrzennej

Aktualizacja: 17.01.2010

Na zeszłotygodniowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt ustawy, przewidujący powstanie infrastruktury informacji przestrzennej. »

Samorządowe stypendia dla studentów

Aktualizacja: 17.01.2010

Na ostatnim posiedzeniu Sejm przegłosował poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, umożliwiającej studentom i doktorantom korzystanie z pomocy materialnej fundowanej przez samorządy oraz prywatnych darczyńców. »

Gminy nie będą się spierać o przedszkolaków

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm zmienił zasady rozliczania kosztów uczęszczania dziecka do przedszkola na terenie gminy, w której ono nie mieszka. »

Szablon uchwały budżetowej

Aktualizacja: 17.01.2010

Przykładową wersję uchwały budżetowej na 2010 r. przygotowała Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie. »

Nowy Kodeks Wyborczy - debata w Sejmie

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm omawiał w środę projekty zmian w prawie wyborczym, wprowadzające instytucję pełnomocnika, dwudniowe głosowanie oraz przepisy ograniczające nadużycia w finansowaniu kampanii wyborczych. »

Większy budżet Policji w przyszłym roku

Aktualizacja: 17.01.2010

Budżet policji ma wzrosnąć w 2010 r. - w porównaniu z rokiem bieżącym - o 544 mln zł, czyli o 7,8 proc. - wynika z opracowywanej ustawy budżetowej. Komendant główny policji Andrzej Matejuk podkreśla, że mimo tego wzrostu nadal będzie to "budżet trudny". »

INFOR LEX zwiększa sprzedaż i wprowadza nowe produkty

Aktualizacja: 17.01.2010

W październiku INFOR Ekspert., spółka należąca do holdingu INFOR PL S.A., wprowadziła do sprzedaży nową ofertę publikacji z serii INFOR LEX (www.inforlex.pl). Jak potwierdza Aneta Kowalska – dyrektor marketingu spółki – wyniki sprzedaży po miesiącu funkcjonowania nowości na rynku są optymistyczne.  »

Przygotowania do wprowadzenia euro

Aktualizacja: 17.01.2010

Rada Ministrów przyjęła w tym tygodniu rozporządzenie w sprawie powołania Narodowego Komitetu Koordynacyjnego do spraw euro, Rady Koordynacyjnej oraz Międzyinstytucjonalnych Zespołów Roboczych do spraw przygotowań do wprowadzenia euro przez Rzeczpospolitą Polską. »

Dyrektorzy wracają do urzędów państwowych

Aktualizacja: 17.01.2010

Pracownicy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, dyrektorzy i wicedyrektorzy Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa i centrali KRUS będą wynagradzani jak urzędnicy państwowi. »

Szkoły powinny informować o chorych uczniach

Aktualizacja: 17.01.2010

Szkoły mają zgłaszać do Głównego Inspektoratu Sanitarnego informacje o spowodowanej chorobą nieobecności uczniów, jeżeli absencja przekroczy 20 proc. »

Agencje zatrudnienia będą pozyskiwać urzędników z licencjami

Aktualizacja: 17.01.2010

Firmy rekrutacyjne, które będą pośredniczyć w zatrudnianiu bezrobotnych z urzędów pracy, muszą zatrudniać specjalistów z licencjami zawodowymi. Tych jednak jest za mało. »

Becikowe - nowe zasady

Aktualizacja: 17.01.2010

Od 1 listopada 2009 r. przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka oraz o dodatek do zasiłku rodzinnego z tego tytułu, wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia potwierdzającego opiekę lekarską. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »