reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

108 mln zł na kredyty mieszkaniowe z dopłata

Aktualizacja: 17.01.2010

Od początku roku wartość udzielonych kredytów z dopłatą wyniosła 4,4 mld zł. Zdaniem ekspertów program jest skuteczny i Ministerstwo Infrastruktury niepotrzebnie chce go zmienić. »

Prestiż posła upadł, a samorząd Polacy cenią

Aktualizacja: 17.01.2010

Brudziński, Kłopotek, Sekuła, Wikiński - wielu znanych posłów chce walczyć o prezydentury miast. Co ich kusi w samorządach? Realna władza - stwierdza "Rzeczpospolita". »

Dofinansowanie do studiów dla 24 tys. pielęgniarek

Aktualizacja: 17.01.2010

24 tysiące pielęgniarek i położnych będzie objętych dofinansowaniem do studiów pomostowych w latach 2008-2015. W projekcie, na realizację którego środki daje też Europejski Fundusz Społeczny, biorą udział 52 uczelnie. »

Rząd i Samorządy - ustalenia Komisji

Aktualizacja: 17.01.2010

Pierwsze pod współprzewodnictwem nowego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jerzego Millera - posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zdominowała dyskusja nad przygotowaniem przez samorządy przyszłorocznych budżetów. »

Obowiązek meldunkowy nie zniknie

Aktualizacja: 17.01.2010

Co najmniej do 2014 r. utrzymany zostanie obowiązek meldunkowy. Przygotowany przez rząd projekt nowelizacji ustawy o ewidencji ludności wymagałby wprowadzenia zmian w ponad dwustu ustawach. »

Grypa na Ukrainie - działania w Polsce

Aktualizacja: 17.01.2010

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował w piątek komunikat w sprawie zwiększonej liczby zachorowań grypopodobnych na Ukrainie. Najwięcej przypadków odnotowano w Obwodach Tarnopolskim i Iwano-Frankowskim oraz w bezpośrednio graniczącym z Polską Obwodzie Lwowskim. Łącznie (według danych z 29.10), w wyniku tych zachorowań na Ukrainie zmarło już 37 osób. U co najmniej jednej osoby zmarłej, a także u 11 hospitalizowanych, potwierdzono zakażenie wirusem A/H1N1. »

TK: Gmina nie musi bronić się w sądzie

Aktualizacja: 17.01.2010

Gmina nie musi mieć prawa do obrony przed sądem swoich decyzji w sprawie podatku od nieruchomości. Celem jej działania nie jest bowiem maksymalizacja własnego zysku, ale przestrzeganie prawa i dbanie o interesy lokalnej wspólnoty - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny. »

Intercity likwiduje ekspresy i pospieszne

Aktualizacja: 17.01.2010

Już w poniedziałek pierwszych 10 ekspresów zmieni kategorię – na tańsze lub droższe. To początek przekształceń. W grudniu nawet 300 pociągów pospiesznych i ekspresowych zacznie jeździć na nowych warunkach. »

Minister nie powołał komisji egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów

Aktualizacja: 17.01.2010

Ministerstwo Finansów nie powołało komisji egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów, bo Krajowa Izba Biegłych Rewidentów przedstawiła siedem rekomendacji na siedem stanowisk. »

Nie dla wszystkich wyższy zasiłek

Aktualizacja: 17.01.2010

Bezrobotni, którzy w tym roku rozpoczną pobieranie zasiłku, nie otrzymają go w wyższej kwocie od stycznia. »

Certyfikaty energetyczne też na rynku wtórnym

Aktualizacja: 17.01.2010

Trzy pytania do PIOTRA PAWLAKA, dyrektora zarządzającego BuildDesk Polska - Również w przypadku wynajmu budynku, lokalu mieszkalnego lub części budynku (stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową) wynajmujący będzie miał obowiązek udostępnić najemcy świadectwo charakterystyki energetycznej. »

Nowa pozycja samorządów w postępowaniu administracyjnym

Aktualizacja: 17.01.2010

Przyznanie jednostkom samorządu terytorialnego praw strony w postępowaniu administracyjnym w sytuacji, gdy organem orzekającym w postępowaniu był organ danej jednostki przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego oraz ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. »

Pierwsza próbna e-matura z matematyki

Aktualizacja: 17.01.2010

Pięć tysięcy maturzystów z całej Polski przystąpi w czwartek do pierwszego w Polsce próbnego, internetowego egzaminu z matematyki. Projekt "E-matura z matematyki" przygotowała Politechnika Łódzka. »

Gminy: Bez zwolnień ale i bez podwyżek

Aktualizacja: 17.01.2010

Spadek wpływów do budżetów gmin zablokuje przyszłoroczne podwyżki. Jednostki nie planują jednak zwolnień, co więcej niektóre z nich zapowiadają nabór pracowników. »

O karierze w wojsku zdecyduje wygląd zewnętrzny

Aktualizacja: 17.01.2010

Bezpośredni przełożony będzie wydawał opinię służbową o żołnierzu służby stałej i kontraktowej. Ten ostatni, jeśli uzyska bardzo dobrą ocenę, może starać się o pozostanie na stałe w wojsku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Justyna Świder

specjalista z zakresu prawa oświatowego i samorządowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama