reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Odpowiedzialność solidarna w podatku VAT tylko dla wybranych!

Aktualizacja: 14.03.2013

Projektowane zmiany w podatku VAT, dotyczące wprowadzenia instytucji odpowiedzialności solidarnej, będą obejmowały tylko i wyłącznie hurtowy oraz prowadzony na szeroką skalę handel towarami wrażliwymi takimi jak paliwo, stal czy złoto. »

Wzory pism w administracji – elektroniczna standaryzacja

Aktualizacja: 14.03.2013

Standaryzacja wzorów pism w administracji umożliwi elektronizację i uproszczenie procedur administracyjnych, będzie sprzyjać przejrzystości prawa i zwiększeniu świadomości prawnej, a także ułatwi prowadzenie działalności gospodarczej. »

OPZZ w walce o zmniejszenie bezrobocia

Aktualizacja: 13.03.2013

Dlaczego rząd stara się wspierać tylko pracodawców a nie widzi biednych pracujących, którzy mogą liczyć co najwyżej na umowy śmieciowe? To jedno z pytań jakie OPZZ chce zadać rządowi apelując o pochylenie się nad biedą i bezrobociem. »

ZNP przeciwko łączeniu bibliotek!

Aktualizacja: 13.03.2013

Związek Nauczycielstwa Polskiego sprzeciwia się planom łączenia bibliotek szkolnych z publicznymi. W ten sposób zmieni się status prawny nauczycieli bibliotekarzy, którzy zostaną wyłączeni spod Karty Nauczyciela - alarmuje ZNP. »

Pacjent będzie miał wgląd online w historię leczenia!

Aktualizacja: 12.03.2013

Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) to nowy system, który ma umożliwić każdemu pacjentowi wgląd online w historię swojego leczenia. System ma być udostępniony w połowie 2013 r.. »

Dobre Prawo – Sprawne Rządzenie

Aktualizacja: 12.03.2013

Dobre prawo – sprawne rządzenie to projekt, którego ideą jest poprawa jakości aktów prawa miejscowego oraz decyzji administracyjnych wydawanych przez jednostki samorządu terytorialnego, jak również poprawa jakości rozstrzygnięć organów nadzorujących i kontrolujących działalność JST. »

Super Samorząd - konkurs o tytuł 2012 r. rozstrzygnięty!

Aktualizacja: 12.03.2013

Nagroda Super Samorząd jest wyróżnieniem dla uczestników, władz samorządowych i mieszkańców, którzy najskuteczniej współpracowali w ramach akcji.Nagrody Super Samorząd 2012 zostały już wręczone. »

Wieloletnia prognoza finansowa – zakres prezentacji danych według RIO

Aktualizacja: 08.03.2013

Elektroniczna wersja wieloletniej prognozy finansowej wymaga znowelizowania budżetów jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają potencjalne zobowiązania z tytułu udzielonych poręczeń i gwarancji, a kwot tych nie wykazały w wydatkach budżetowych. »

Opłata za śmieci to najczęściej 6-8 zł

Aktualizacja: 08.03.2013

Stawki opłat za śmieci uchwalane przez gminy zaczynają się już od 2 zł za osobę – wynika z analizy Związku Gmin Wiejskich RP. »

Walka z bezrobociem – więcej swobody dla powiatów

Aktualizacja: 07.03.2013

Sposób na poprawę efektywności walki z bezrobociem przedstawiony został w gotowym już projekcie założeń zmian do ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. »

Uelastycznienie czasu pracy – projekty ustaw już w Sejmie

Aktualizacja: 06.03.2013

Ułatwienie elastycznego gospodarowania czasem pracy, to główny cel projektów ustaw, którymi ma zająć się Sejm, na rozpoczynającym się dziś, tj. 6 marca 2013 r. posiedzeniu. »

Projekt ustawy samorządowej - MAC pracuje nad poprawą warunków świadczenia usług przez JST

Aktualizacja: 06.03.2013

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w dalszym ciągu pracuje nad projektem ustawy samorządowej. Proponowane regulacje mają na celu poprawę warunków świadczenia usług przez jednostki samorządu terytorialnego. »

Dzienniczek nauczyciela - większa kontrola czasu pracy

Aktualizacja: 05.03.2013

Od lat wypomina się nauczycielom, że nikt nie kontroluje ponad połowy ich czasu pracy. Ministerstwo Edukacji chce to zmienić i zapowiada dzienniczki nauczyciela. Pedagodzy będą tam wpisywać, ile czasu przepracowali. »

Nowe warunki techniczne budynków w gminie!

Aktualizacja: 05.03.2013

Weszły w życie nowe przepisy regulujące warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. »

Mediacja skuteczną metodą rozwiązywania sporów

Aktualizacja: 04.03.2013

Mediacje mogą być bardziej skuteczną metodą rozwiązywania konfliktów niż proces sądowy - uważają prawnicy. Dlatego w Ministerstwie Sprawiedliwości podpisano dziś deklaracje stosowania innych alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów w sprawach gospodarczych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama