reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Deficyt Torunia w 2013 r. mniejszy o ok. 40 mln zł niż w tym roku

Aktualizacja: 17.12.2012

W przyszłorocznym budżecie Torunia zapisano, że deficyt będzie mniejszy o ok. 40 mln zł niż w tym roku. Zaplanowano też większe wydatki na oświatę i opiekę społeczną, ale mniejsze na remonty. Rada Miasta zaakceptowała budżet. »

Świnoujście: Nowy most między wyspami Karsibór i Wolin

Aktualizacja: 10.12.2012

Świnoujście ma nowy most łączący wyspy Karsibór i Wolin. Koszt inwestycji to 41 mln zł - poinformował rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus. Miasto rozważa ewentualne wprowadzenie opłaty za korzystanie z tej przeprawy. »

Kielce: 5,7 mln zł na wyposażenie dla oddziału onkohematologicznego

Aktualizacja: 10.12.2012

Oddział onkohematologiczny, budowany w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, otrzyma na wyposażenie 5,7 mln zł. Oznacza to, że pierwsze transplantacje szpiku będą mogły być wykonywane zaraz po odbiorze technicznym budowy - powiedział dyrektor ŚCO Stanisław Góźdź. »

Pomorskie: 54 wnioski o dotację z UE na wodociągi i kanalizację

Aktualizacja: 10.12.2012

Do pomorskiego urzędu marszałkowskiego wpłynęły 54 wnioski o dofinansowanie projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Gminy wnioskują o wsparcie o łącznej kwocie 75 mln zł. Do dyspozycji jest ok. 30 mln zł. »

Świętokrzyskie: Kamery i patrole chronią choinki przed kradzieżami

Aktualizacja: 10.12.2012

Kamery uruchamiane ruchem i wzmożone patrole Straży Leśnej chronią świętokrzyskie lasy przed wycinaniem choinek jodłowych. Zdaniem rzecznika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Tomasza Kuca taka prewencja jest skuteczna. »

Poznań: 22 chętnych na budowę odcinka zachodniej obwodnicy Poznania

Aktualizacja: 10.12.2012

22 przedsiębiorstwa i konsorcja złożyły oferty w przetargu na budowę brakującego odcinka zachodniej obwodnicy Poznania o długości 5,3 km - poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. »

Lubuskie: Projekt budżetu województwa lubuskiego na 2013 rok

Aktualizacja: 10.12.2012

Projekt budżetu województwa lubuskiego na 2013 r. zakłada dochody na poziomie 507 mln zł - o ok. 18 proc. wyższe niż w br.; planowane wydatki to 501,7 mln zł (wzrost o ok. 14 proc. w porównaniu z budżetem br.) - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. »

Deficyt samorządów najprawdopodobniej dużo niższy od planowanego

Aktualizacja: 10.12.2012

Deficyt samorządów najprawdopodobniej będzie dużo niższy od zaplanowanego na ten rok w wysokości 13,5 mld zł - poinformowała w Sejmie zastępca dyrektora w Departamencie Finansów Samorządu Terytorialnego Ministerstwa Finansów Marianna Borowska. »

Umowa na modernizację toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Aktualizacja: 10.12.2012

Umowę na kolejny etap modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin podpisano w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Inwestycja o wartości ok. 298 mln zł ma zapewnić bezpieczną żeglugę do portów morskich Pomorza Zachodniego. »

Świętokrzyskie: Więcej pieniędzy na leczenie w 2013 r.

Aktualizacja: 10.12.2012

W 2013 roku będzie o 68,5 mln zł więcej niż w br. na leczenie w regionie - poinformowała dyrektor świętokrzyskiego NFZ Zofia Wilczyńska. Dodała, że jeszcze w tym roku szpitale i przychodnie dostaną dodatkowe 10,6 mln zł. »

Koleje Śląskie przejęły obsługę połączeń od Przewozów Regionalnych

Aktualizacja: 10.12.2012

Obsługę wszystkich linii w woj. śląskim przejęła w niedzielę spółka samorządu województwa śląskiego Koleje Śląskie, zastępując dotychczasowe pociągi Przewozów Regionalnych. Zmiany nastąpiły wraz z wprowadzeniem w całym kraju nowego kolejowego rozkładu jazdy. »

Pomorskie: 55 chętnych na stanowisko wiceprezydenta Słupska

Aktualizacja: 10.12.2012

55 osób ubiega się o stanowisko zastępcy prezydenta Słupska (Pomorskie). Tyle ofert wpłynęło na konkurs ogłoszony pod koniec listopada - poinformował w piątek rzecznik magistratu Dawid Zielkowski. »

Częstochowa: Otwarto punkt selektywnej zbiórki odpadów

Aktualizacja: 06.12.2012

Meble, zużyte opony i inne odpady można zostawiać w Stacjonarnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w podczęstochowskim Sobuczynie. Koszt inwestycji Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego to ponad 6 mln zł. »

Śląskie: Ruda Śląska otwiera aquapark za 119 mln zł

Aktualizacja: 06.12.2012

Wybudowany kosztem 119 mln zł aquapark w Rudzie Śląskiej zostanie w sobotę udostępniony użytkownikom. W przyszłości jego oferta będzie uzupełniona o tzw. strefę suchą, gdzie znajdzie się infrastruktura służąca sportowi i rekreacji. »

Śląskie: Piekary Śląskie i Mysłowice mogą znaleźć się poza GZM

Aktualizacja: 03.12.2012

Piekary Śląskie i Mysłowice z przyczyn formalnych mogą wkrótce przestać należeć do Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (GZM), tworzonego dziś przez 14 miast aglomeracji katowickiej. Związek jest formą współpracy gmin pod wspólnym szyldem Metropolia Silesia. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama