| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Wielkopolscy strażacy rozdadzą 7,3 tys. czujników czadu

Aktualizacja: 29.09.2012

7,3 tys. czujników czadu i dymu rozdadzą wielkopolscy strażacy przed sezonem zimowym. Jak przypomina straż pożarna, każdej zimy w Polsce w swoich domach ginie ponad 400 osób, a 3 tys. trafia do szpitali. »

Dolnośląskie: Kamień węgielny pod budowę mostu na Odrze

Aktualizacja: 29.09.2012

Ponad 172 mln zł ma kosztować budowa nowego mostu na Odrze, który połączy gminy Brzeg Dolny i Miękinia (Dolnośląskie). »

Kujawsko-Pomorskie: Zakończono projekt energii solarnej w Łubiance

Aktualizacja: 29.09.2012

Ponad 700 domów prywatnych i budynków użyteczności publicznej wyposażono w systemy baterii słonecznych na terenie gminy Łubianka. Program instalacji ekologicznych źródeł energii udało się zrealizować dzięki funduszom unijnym. »

Zachodniopomorskie: Województwo kupi 7 elektrycznych pociągów osobowych

Aktualizacja: 29.09.2012

Województwo zachodniopomorskie kupi siedem używanych pociągów elektrycznych, które zasilą tabor Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. »

Samorząd Olsztynka za budową lotniska w Wilkowie

Aktualizacja: 28.09.2012

Samorząd Olsztynka chce, by w pobliskim Wilkowie powstało lotnisko posiadające prawie trzykilometrowy pas startowy i obsługujące samoloty na rejsach krajowych i zagranicznych. Radni Olsztynka przyjęli w plan zagospodarowania dla lotniska lokalnego. »

Warmińsko-Mazurskie: Szpital w Giżycku przekształcony w spółkę z.o.o.

Aktualizacja: 28.09.2012

Radni powiatu giżyckiego zdecydowali o przekształceniu miejscowego szpitala z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Giżycku w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zadłużenie szpitala wynosi obecnie 5 mln zł. »

Podkarpackie: Ponad 3,5 mln zł na uzbrojenie terenów w Łańcucie

Aktualizacja: 26.09.2012

Ponad 3,5 mln zł kosztować będzie uzbrojenie terenów pod przyszłe inwestycje w Łańcucie (Podkarpackie). Inwestycja ma się zakończyć w połowie przyszłego roku - poinformował zastępca burmistrza Łańcuta Henryk Pazdan. »

Świętokrzyskie: Kulturalny telemost połączy trzy miasta

Aktualizacja: 26.09.2012

Trzy miasta województwa świętokrzyskiego - Skarżysko-Kamienną, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski - połączy kulturalny telemost. Dzięki kamerom i telebimom, miasta będą mogły wspólnie organizować i transmitować imprezy kulturalne. »

Śląskie: Gminy i instytucje oszczędzą 8 mln zł na rachunkach za prąd

Aktualizacja: 25.09.2012

Blisko 8 mln zł zaoszczędzi 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 związanych z nimi spółek i instytucji dzięki wspólnemu przetargowi na zakup energii. We wtorek komisja przetargowa zdecydowała, że prąd dostarczy Tauron, który złożył najtańszą ofertę. »

Małopolskie: Dyspozytornie pogotowia tylko w Krakowie i Tarnowie

Aktualizacja: 25.09.2012

Kończą się prace związane z przyłączaniem lokalnych dyspozytorni pogotowania ratunkowego z terenu Małopolski do dwóch skoncentrowanych dyspozytorni medycznych w Krakowie i Tarnowie. Od lutego przyszłego roku w tych miastach będzie zapadała decyzja o wysłaniu karetki. »

Podlaskie: Gminy nie podejmują uchwał, autobusy mogę nie wyjechać

Aktualizacja: 25.09.2012

Od 2013 r. na drogi w Podlaskiem mogą nie wyjeżdżać autobusy, bo większość gmin nie podjęła dotąd uchwał określających miejsca przystanków autobusowych, a bez tego samorząd województwa nie wyda zezwoleń przewoźnikom - ostrzega urząd marszałkowski w Białymstoku. »

79 proc. lekarzy przepisuje recepty płatne zamiast refundowanych

Aktualizacja: 25.09.2012

79 proc. medyków posiadających kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia przepisuje pacjentom leki pełnopłatne zamiast refundowanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez wydawcę specjalistycznego serwisu "Medycyna Praktyczna" na 1003 polskich lekarzach. »

Podkarpackie: Przesunięto termin otwarcia ofert na dokończenie A4

Aktualizacja: 25.09.2012

Po raz szósty został przesunięty termin otwarcia ofert w przetargu na dokończenie budowy odcinka A4 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Centralny. Powodem jest bardzo duża liczba pytań złożonych przez zainteresowane firmy. »

Opole: Wspólny transport i promocja turystyki wśród zadań aglomeracji

Aktualizacja: 25.09.2012

Wspólny transport zbiorowy dla mieszkańców i wspólna promocja atrakcji turystycznych - to oczekiwania władz gmin wchodzących w skład rozpoczynającej działalność Aglomeracji Opolskiej. W poniedziałek odbyło się jej pierwsze uroczyste zgromadzenie. »

Podlaskie: Przybędzie atrakcji turystycznych w Augustowie

Aktualizacja: 23.09.2012

Kosztem 13 mln zł w Augustowie zostanie zmodernizowany miejski park oraz przybędzie ścieżek rowerowych, które zimą będą mogły być używane do biegów narciarskich - poinformowano w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »