reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny znów odroczył rozprawę ws. janosikowego

Aktualizacja: 15.01.2013

Trybunał Konstytucyjny po raz kolejny, tym razem do 31 stycznia, odroczył rozprawę w sprawie zgodności z konstytucją przepisów o tzw. janosikowym. Zrobił to na wniosek przedstawicieli Sejmu i ministra finansów. »

MSW: do 22 stycznia konsultacje ws. zmian L4 mundurowych

Aktualizacja: 14.01.2013

Do 22 stycznia potrwają konsultacje społeczne w sprawie propozycji zmian w zwolnieniach lekarskich mundurowych - poinformowało MSW. Resort chce m.in. obniżyć, ze 100 do 80 proc. pensji, zasiłki chorobowe funkcjonariuszy i żołnierzy. »

Zmiany w ewidencji działalności gospodarczej

Aktualizacja: 14.01.2013

Rada Ministrów przyjęła 4 grudnia 2012 r. założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowelizacja ma uprościć procedury administracyjne związane z rejestracją. »

Częstochowa: Drugi nabór na dofinansowanie in vitro jeszcze w styczniu

Aktualizacja: 14.01.2013

Jeszcze w styczniu ma być ogłoszony tegoroczny nabór dla małżeństw, które chciałyby skorzystać z oferowanego przez władze Częstochowy dofinansowania procedury in vitro - poinformował rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj. »

Zakopane: Referendum ws. odwołania burmistrza - nieważne

Aktualizacja: 14.01.2013

Niedzielne referendum w Zakopanem w sprawie odwołania burmistrza Janusza Majchra jest nieważne. W głosowaniu wzięło udział za mało osób - ogłosiła Miejska Komisja do Spraw Referendum w Zakopanem. »

Warszawa: ZTM proponuje kompromis ws. nocnych kursów metra

Aktualizacja: 14.01.2013

Stołeczne metro będzie kursowało nocą w weekendy, ale krócej np. do godz. 1.30 - takie rozwiązanie ws. nocnych kursów podziemnej kolejki proponuje Zarząd Transportu Miejskiego. Wcześniej ZTM zapowiedział likwidację nocnych kursów, co wywołało protesty. »

NFZ: 96 proc. placówek przystąpiło do eWUŚ

Aktualizacja: 13.01.2013

Do systemu eWUŚ przystąpiło 96 proc. placówek ochrony zdrowia, które mają umowę z NFZ; od 1 do 9 stycznia świadczeniodawcy wysłali ponad 19 mln zapytań, aby sprawdzić online ubezpieczenie pacjentów - podsumowuje NFZ pierwsze dni funkcjonowania systemu. »

W 2013 r. 149 miejscowości zmieniło lub zmodyfikowało nazwę

Aktualizacja: 13.01.2013

Od 1 stycznia 2013 roku 149 polskich miejscowości zmieniło bądź zmodyfikowało swą nazwę; nowe nazwy otrzymało jedno jezioro, jedno wzgórze oraz dwa sztuczne zalewy. »

Samorząd Wodzisławia Śląskiego chce usprawnić działanie urzędu po audycie

Aktualizacja: 09.01.2013

Badanie poziomu satysfakcji klientów, system zastępstw i szkoleń, klarowne ścieżki awansu pracowników czy motywacyjny system wynagrodzeń - to niektóre zmiany, jakie po audycie personalnym w urzędzie chce wprowadzić w tym roku samorząd Wodzisławia Śląskiego. »

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza ogólnopolski konkurs „Zabytek Zadbany” promujący najlepsze wzory konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków – edycja 2013

Aktualizacja: 14.01.2013

„Zabytek Zadbany” to doroczny, ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Instytucja realizująca konkurs: Narodowy Instytut Dziedzictwa. »

Starachowice: Zawieszony prezydent pozwał magistrat do sądu

Aktualizacja: 09.01.2013

Zawieszony w wykonywaniu czynności, oskarżony o korupcję, prezydent Starachowic Wojciech B. pozwał do sądu lokalny samorząd. Chce wypłaty wynagrodzenia, którą miejskie służby finansowe wstrzymały po decyzji sądu o zawieszeniu urzędnika. »

Warmińsko-mazurskie: Otwarto pierwsza cyfrową szkołę w regionie

Aktualizacja: 09.01.2013

Szkoła Podstawowa nr 34 w Olsztynie jako pierwsza na Warmii i Mazurach została wyposażona w interaktywne pomoce naukowe w ramach rządowego programu "Cyfrowa szkoła". »

Śląskie: Sejmik województwa śląskiego nadal z nieobsadzonym mandatem

Aktualizacja: 09.01.2013

Mało prawdopodobne, że sejmik województwa śląskiego zbierze się w pełnym 48-osobowym składzie podczas wyboru nowego marszałka i zarządu województwa śląskiego. Władze sejmiku wciąż czekają na rozstrzygnięcie w sprawie wygaszonego kilkanaście miesięcy temu mandatu Bogdana Święczkowskiego. »

Wkrótce wspólna strategia rozwoju woj. śląskiego i małopolskiego

Aktualizacja: 08.01.2013

Na przełomie lutego i marca tego roku sejmiki województw śląskiego i małopolskiego mają przyjąć wspólną strategię rozwoju. Samorządowcy liczą, że dzięki temu uda się lepiej wykorzystać potencjał obu regionów i skuteczniej realizować duże projekty. »

Łódzkie: 150 tys. zł na samorządowe stypendia artystyczne

Aktualizacja: 08.01.2013

150 tys. zł przeznaczył w 2013 roku samorząd województwa łódzkiego na stypendia artystyczne, które przyznawane są w dwóch kategoriach: "uczeń" oraz "młody twórca". Jak informuje urząd marszałkowski wnioski o stypendium można będzie składać do 6 lutego 2013 r. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama