reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Stolica: Sześć firm chętnych na wybudowanie podziemnych parkingów

Aktualizacja: 08.01.2013

Władze Warszawy chcą wybudować wielopoziomowe parkingi podziemne m.in. pod placami: Trzech Krzyży, Bankowym i Konstytucji, co ma usprawnić parkowanie w centrum miasta. Do ich wybudowania, a potem eksploatacji zgłosiło się sześć firm - poinformował ratusz. »

W styczniu decyzja ws. zmian w Straży Granicznej. Nowa struktura od 2014 r.

Aktualizacja: 06.01.2013

Decyzja w sprawie reorganizacji Straży Granicznej zapadnie w drugiej połowie stycznia; zmiany potrwają do końca roku - poinformował sejmową komisję spraw wewnętrznych wiceszef MSW Piotr Stachańczyk. Zmiany prowadzą do likwidacji zbyt wielu placówek - uważa opozycja. »

Warszawa: metro przestanie kursować nocą

Aktualizacja: 06.01.2013

Pociągi metra przestaną kursować w weekendowe noce - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Powodem są oszczędności. Ostatni nocny pociąg pojedzie w nocy z 9 na 10 lutego, gdy kończą się ferie na Mazowszu. »

Lubuskie: 17 lutego referendum ws. odwołania burmistrza i Rady Miejskiej w Żaganiu

Aktualizacja: 06.01.2013

Komisarz Wyborczy w Zielonej Górze wyznaczył na 17 lutego br. termin przeprowadzenia referendum ws. odwołania przed upływem kadencji burmistrza Żagania Sławomira Kowala i Rady tego miasta. »

Stolica: W 2013 r. m.in. remonty torowisk, przebudowa mostu Grota

Aktualizacja: 03.01.2013

Remont torowiska przy Dworcu Centralnym, przebudowa mostu Grota-Roweckiego - m.in. te inwestycje mają być realizowane w tym roku w Warszawie. Zakończyć się ma też budowa południowej obwodnicy Warszawy; w związku z budową II linii metra nie będzie dodatkowych utrudnień. »

Kończą się prace nad projektem o decentralizacji NFZ

Aktualizacja: 03.01.2013

Prace nad projektem ustawy o decentralizacji Narodowego Funduszu Zdrowia są już na finiszu - poinformował wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Jak powiedział, resort chce, by projekt wiosną trafił do parlamentu, a ustawa weszła w życie w sierpniu. »

Mirosław Sekuła oficjalnym kandydatem PO na marszałka woj. śląskiego

Aktualizacja: 03.01.2013

Mirosław Sekuła - obecny wiceminister finansów, a w przeszłości szef Najwyższej Izby Kontroli - jest oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej na nowego marszałka woj. śląskiego. »

Od lipca 1378 osób straci pracę w administracji?

Aktualizacja: 02.01.2013

Wojewódzkie centra usług wspólnych - tak mają się nazywać nowe jednostki, które od 1 lipca 2013 r. przejęłyby obsługę administracyjno-logistyczną w urzędach podległych wojewodom. Projekt utworzenia centrów przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. »

Opole: Postępowanie ws. byłego szefa więzienia w Opolu umorzone

Aktualizacja: 02.01.2013

Prokuratura Rejonowa w Kluczborku umorzyła postępowanie ws. odwołanego w październiku ub. r. szefa więzienia w Opolu. Postępowanie dotyczyło rysunków autorstwa b. szefa więzienia, które miały znieważać uczucia religijne lub miejsca pamięci. »

Gliwice: W programie "Rodzina 3+" zniżki dla rodzin wielodzietnych

Aktualizacja: 02.01.2013

W Gliwicach ruszyła akcja zniżkowa dla rodzin wielodzietnych "Rodzina 3+". W jej ramach z 50-procentowych zniżek w obiektach sportowych i kulturalnych może skorzystać ok. 15 tys. mieszkańców miasta. »

Od wtorku nowa lista leków refundowanych

Aktualizacja: 02.01.2013

Pierwsza w tym roku lista leków refundowanych obowiązuje od wtorku. Znalazły się na niej m.in. nowe leki stosowane w terapii choroby Huntingtona oraz ciężkiej postaci łuszczycy. »

Podlaskie: Ponad 9 mln zł z UE na innowacje dla firm

Aktualizacja: 23.12.2012

9,4 mln zł dofinansowania z UE mogą otrzymać przedsiębiorcy w Podlaskiem, na innowacyjny sprzęt oraz badania, w ramach konkursu ogłoszonego przez zarząd województwa. Wnioski można składać do 8 lutego 2013 roku. »

Mazowieckie: Od 1 stycznia - likwidacja 18 posterunków policji

Aktualizacja: 23.12.2012

Kolejnych 18 posterunków policji zostanie zlikwidowanych od 1 stycznia na terenie 4 powiatów woj. mazowieckiego. Przestaną istnieć m.in. wszystkie posterunki działające w ramach komendy policji w Siedlcach. W ich miejsce powstaną 3 komisariaty - podała policja. »

Poznań będzie mieć nową spalarnię odpadów komunalnych

Aktualizacja: 23.12.2012

Spółka Sita-Zielona Energia, której udziałowcem jest Sita Polska, spółka zależna koncernu Suez Environnement, zbuduje wraz z miastem spalarnię odpadów komunalnych - poinformował prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Szacunkowy koszt inwestycji to 724 mln zł. »

Śląskie: Wniosek o referendum ws. likwidacji straży miejskiej w Żywcu

Aktualizacja: 23.12.2012

Grupa mieszkańców Żywca (Śląskie) chce likwidacji tamtejszej straży miejskiej. Złożyli w magistracie wniosek o przeprowadzenie w tej sprawie referendum - poinformował Grzegorz Szczotka z Kongresu Nowej Prawicy, który wspiera obywatelską inicjatywę. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

pracujwunii.pl

Ekspert w dziedzinie poszukiwania pracy i zatrudnienia za granicą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama