| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Świętokrzyskie: Policja planuje likwidację 35 posterunków

Aktualizacja: 12.11.2012

35 posterunków policji zostanie zlikwidowanych w Świętokrzyskiem. Zmiany mogą zostać wprowadzone już 1 grudnia - powiedział rzecznik świętokrzyskiej policji podkom. Grzegorz Dudek. Według władz gmin, których dotyczy reorganizacja, zmiana zmniejszy poczucie bezpieczeństwa. »

Lubuskie: 3 mln zł na inwestycje w budżecie obywatelskim Zielonej Góry

Aktualizacja: 12.11.2012

Inwestycje na ponad 3 mln zł, np. nowe trasy rowerowe, mają zostać zrealizowane w Zielonej Górze dzięki tzw. budżetowi obywatelskiemu na 2013 rok. »

Żołnierza nie można przywrócić do służby, nawet jeśli zwolnienie było bezprawne

Aktualizacja: 07.11.2012

Zgodny z konstytucją jest przepis, według którego nie można przywrócić do służby żołnierza zawodowego, nawet jeśli orzeczenie lub decyzja o jego zwolnieniu zostaną uchylone lub okażą się nieważne - uznał Trybunał Konstytucyjny. »

W tym roku nie będzie propozycji zmian w awansie nauczycieli

Aktualizacja: 07.11.2012

Do końca tego roku nie zostaną przez stronę rządową przedstawione żadne propozycje dotyczące zmian w systemie awansu zawodowego nauczycieli - poinformował wiceminister edukacji Maciej Jakubowski po spotkaniu na temat zmian w ustawie Karta Nauczyciela. »

Prezydent podpisał nowelizację dot. becikowego

Aktualizacja: 07.11.2012

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach rodzinnych. Wprowadza ona kryterium dochodowe w przyznawaniu tzw. becikowego. Obecnie świadczenie to przysługuje niezależnie od wysokości dochodów i wynosi 1 tys. zł. »

Nawet 30 proc. wyjazdów karetek - nieuzasadnionych

Aktualizacja: 06.11.2012

Wiele wyjazdów karetek jest nieuzasadnionych - w niektórych przypadkach nawet 30 proc. Były to m.in. wezwania do zwykłych bólów brzucha czy niegroźnego nadużycia alkoholu - wynika z kontroli systemu ratownictwa medycznego NIK. »

Częstochowa: Ok. 13,4 mln zł ze środków unijnych na rozbudowę szkoły

Aktualizacja: 06.11.2012

Ok. 13,4 mln zł ze środków unijnych na drugi etap budowy nowoczesnego obiektu dydaktyczno-kulturalnego otrzymał Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Kosiniak-Kamysz: szczegóły zmian w urlopach rodzicielskich - w czwartek

Aktualizacja: 05.11.2012

Szczegóły zmian w urlopach rodzicielskich zostaną przedstawione w czwartek na posiedzeniu rządu - zapowiedział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Rząd chce umożliwić wydłużenie urlopów macierzyńskich do roku, przy 80 proc. wynagrodzenia. »

Większość w Radzie Miasta Białystok - za sprzedażą miejskiej energetyki cieplnej

Aktualizacja: 05.11.2012

Władze Białegostoku będą mogły sprzedać Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - otrzymają na to zgodę Rady Miasta. Klub radnych PO, która ma w radzie większość, przyjął stanowisko popierające plany prezydenta i ma zagłosować za sprzedażą spółki. »

Wg 33 proc. Polaków urzędy pracują lepiej, wg 16 proc. - gorzej

Aktualizacja: 02.11.2012

33 proc. Polaków zauważa poprawę w funkcjonowaniu urzędów w Polsce, według 16 proc. nastąpiło w tej kwestii pogorszenie; z kolei 42 proc. respondentów nie dostrzega zmian w funkcjonowaniu urzędów w ostatnich latach - wynika z sondażu CBOS. »

Radni nie odwołali wójta gminy Słupsk skazanego za jazdę po pijanemu

Aktualizacja: 31.10.2012

Rada Gminy Słupsk (Pomorskie) nie odwołała wójta Mariusza Chmiela skazanego prawomocnym wyrokiem za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Przeciw uchwale o wygaszeniu mandatu wójta głosowało 11 radnych, 2 było za, 2 wstrzymało się od głosu. »

Radom: Wojewoda unieważnił decyzję prezydenta ws. dyrektorki MDK-u

Aktualizacja: 31.10.2012

Wojewoda mazowiecki unieważnił ze względów formalnych decyzję prezydenta Radomia ws. odwołania szefowej Młodzieżowego Domu Kultury. Dyrektorkę odwoływano dwukrotnie. Drugi raz - po wygranym w sierpniu konkursie. Wówczas prezydent odwołał ją w kilka minut po powołaniu. »

Jedna trzecia nauczycieli nie podnosi swoich kompetencji

Aktualizacja: 30.10.2012

Jedna trzecia nauczycieli nie podnosi swoich kompetencji. Blisko połowa studentów kończących specjalizację nauczycielską nie czuje się dobrze przygotowana do pracy w szkole - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli na temat kształcenia i doskonalenia nauczycieli. »

Do końca roku będą założenia do projektu ustawy dot. metropolii

Aktualizacja: 28.10.2012

Resort administracji i cyfryzacji do końca roku przedstawi założenia projektu ustawy zwiększającej elastyczność działań samorządów; jednym z elementów projektu będą rozwiązania dot. obszarów metropolitalnych - poinformowała wiceminister Magdalena Młochowska. »

Policjant musi wykonywać polecenia przełożonych, nawet ściąć włosy

Aktualizacja: 28.10.2012

Policjant musi wykonywać polecenia przełożonych, nawet rozkaz skrócenia włosów - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Zdaniem sądu kara wyznaczenia na niższe stanowisko była adekwatna do przewinienia. Policjant nie zgadza się z takim wyrokiem WSA. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »