| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Biuro Parlamentu Europejskiego powstanie we Wrocławiu

Biuro Parlamentu Europejskiego powstanie we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska została wybrana na siedzibę drugiego w Polsce (po Warszawie) Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego. W ostatecznym głosowaniu Wrocław wygrał z Krakowem.

Wyboru poprzez głosowanie dokonało we wtorek 50 polskich eurodeputowanych. Oprócz Wrocławia i Krakowa kandydowały też m.in. Łódź, Poznań, Gdańsk i Katowice.

W pierwszej turze wyborów Wrocław i Kraków uzyskały po 10 głosów, W drugiej Wrocław zdobył 24 głosy, Kraków - 18.

Władze miasta nie ukrywają radości z decyzji polskich europosłów. Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, wyraził nadzieję, że "siedziba będzie w Rynku (staromiejskim), tak aby wkrótce mogła tu powiewać flaga UE"

Zadowolenie wyraził również Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Marek Łapiński. W jego ocenie ulokowanie Biura we Wrocławiu to duży prestiż zarówno dla miasta jak i całego województwa.

Wybór - oprócz dolnośląskich deputowanych - wspierał m.in. były Prezydent Republiki Czeskiej, Vaclav Havel. Akcję promocyjną prowadziły też wrocławskie szkoły, poprzez rozsyłanie petycji o poparcie kandydatury swojego miasta.

Biura Informacyjne PE zajmują się promocją tematyki unijnej, działalnością informacyjną oraz organizacją konferencji i dyskusji.

Wrocławskie Biuro zostanie oficjalnie otwarte w 2011 r., po zatwierdzeniu decyzji polskich eurodeputowanych przez Komisję Europejską, co jednak jest już pewne, gdyż Wrocław był od początku w gronie miast rekomendowanych na siedzibę Biura przez samą Komisję.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolska sieć profesjonalnych firm audytorskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »