REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

NIK o wykonaniu budżetu w zakresie subwencji samorządowych

REKLAMA

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie budżetu państwa za 2009 r. w części 82 – Subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego.

W okresie od 4 stycznia do 26 marca 2010 r. Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę wykonania budżetu państwa w 2009 r. w części 82 – Subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego. Kontrola obejmowała okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2009 r. i została przeprowadzona pod względem legalności, celowości, rzetelności i gospodarności w Ministerstwie Finansów.

REKLAMA

REKLAMA

W „Informacji o wynikach kontroli wykonania w 2009 roku budżetu państwa w części 82 – Subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego” pozytywnie oceniono wykonanie budżetu państwa za 2009 r. w tej części. Najwyższa Izba Kontroli uznała, iż Minister Finansów prawidłowo sprawował określony w art. 153 ust. 2 i 3 ustawy o finansach publicznych nadzór i kontrolę nad wykonaniem budżetu.

W ocenie Najwyższej Izby Kontroli zaplanowane na 2009 r. dochody i wydatki w części 82 budżetu państwa zostały wykonane w 100% i zgodnie z obowiązującymi przepisami. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości.

Pozytywnie i bez zastrzeżeń została oceniona sprawozdawczość kontrolowanej części 82 budżetu państwa. Sprawozdania budżetowe podlegające kontroli (Rb-23, Rb-27, Rb-28 oraz Rb-N) sporządzone w oparciu o dane z ewidencji księgowej, przekazują prawdziwy i rzetelny obraz dochodów, wydatków oraz należności w 2009 r.

Pozytywna ocena dotyczy m.in. planowania dochodów i wydatków budżetu państwa w części 82 – Subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Również w ocenie Najwyższej Izby Kontroli, wyliczenie przez Ministerstwo Finansów kwot należnych jednostkom samorządu terytorialnego części subwencji ogólnej oraz wpłat na zwiększenie części równoważącej (regionalnej) dokonane zostało zgodnie z obowiązującymi w 2009 r. przepisami. Informacje o planowanych i wynikających z ustawy budżetowej kwotach części subwencji ogólnej i wpłatach, a także o zmianach kwot w wyniku podziału rezerw, były przekazywane jednostkom samorządu terytorialnego zgodnie z przepisami ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Pozytywnie oceniono realizację dochodów omawianej części budżetowej. Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że były one rzetelnie pobierane, ewidencjonowane i przekazywane na centralny rachunek bieżący budżetu państwa, w terminach określonych przepisami prawa.

Źródło: mf.gov.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Sektor Publiczny

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

REKLAMA

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

REKLAMA