reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - nabór wniosków do 28 grudnia 2020 r.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - nabór wniosków do 28 grudnia 2020 r.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - nabór wniosków w drugiej turze potrwa do 28 grudnia 2020 r. Sprawdź szczegóły.

Drugi nabór o wsparcie JST ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Termin składania wniosków: do dnia 28 grudnia 2020 r.

Wnioski należy składać przez elektroniczną skrzynkę podawczą do właściwego wojewody.

Nabór wniosków na środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 3 uchwały nr 102 Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2020 r. w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego (M.P. poz. 662 ze zm.).

Środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i przeznaczone są na wsparcie projektów inwestycyjnych, których wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł. O wsparcie w ramach tych środków mogą ubiegać się wszystkie jednostki samorządu terytorialnego. Jednostka samorządu terytorialnego może złożyć maksymalnie 3 wnioski na nie więcej niż 3 inwestycje.

Na co można przeznaczyć środki?

Wsparcie otrzymane z Funduszu Inwestycji Lokalnych może zostać przeznaczone wyłącznie na wydatki majątkowe, tj. na dofinansowanie lub sfinansowanie kosztów inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Finansowanie może być przeznaczone zarówno na inwestycję, która rozpoczęła się w poprzednich latach, jak również na inwestycję, która dopiero się rozpocznie z zastrzeżeniem, że wsparcie nie może zostać przeznaczone na refundacje poniesionych wydatków.

Podczas oceny wniosków brane pod uwagę są takie kryteria, jak kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom z niepełnosprawnościami, liczba osób, które skorzystają z inwestycji, wpływ inwestycji na zapobieganie klęskom żywiołowym, koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu.

Źródło: gov.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama