reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Elektroniczny wzór sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli

Elektroniczny wzór sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli

Samorządy będące organami prowadzącymi szkół mogą już korzystać z elektronicznego wzoru sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w 2011 r. - dostępnego na stronie resortu edukacji.

Tegoroczna nowelizacja rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego (Dz.U. Nr 143, Poz. 838) zobowiązała resort edukacji do udostępnienia na stronie internetowej elektronicznego wzoru sprawozdania.

MEN wywiązało się z tego obowiązku – elektroniczny wzór formularza sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli można już pobrać ze strony w formacie PDF (zakładka Finanse na Edukację/Organy Prowadzące)

W formularzu należy uzupełniać tylko pola wypełnione kolorem, pozostałe informacje zostaną wygenerowane automatycznie. W formularzu zastosowano mechanizmy weryfikujące i ułatwiające wypełnianie formularza, dlatego podczas wpisywania danych będą się wyświetlać komunikaty pomocnicze oraz mogą się pojawiać komunikaty o błędach, np. w przypadku wpisania nieprawidłowego kodu TERYT lub wpisywania liczby z więcej niż dwiema cyframi po przecinku, czy też wpisywania liczby ujemnej – informuje resort.

Jednostka samorządu terytorialnego, która prowadzi szkołę, przedkłada sprawozdanie regionalnej izbie obrachunkowej, a także organowi stanowiącemu tej jednostki samorządu terytorialnego, dyrektorom szkół prowadzonych przez tę jednostkę oraz związkom zawodowym zrzeszającym nauczycieli. Do RIO sprawozdanie trafia nie tylko w formie pisemnej ale i elektronicznej.

Udostępniony przez resort wzór posłuży do sporządzenia sprawozdania za rok 2011. Samorządy będą miały na to czas do dnia 10 lutego 2012 r. 

Czytaj także: Minimalne stawki wynagrodzenia nauczycieli 2011/ 2012 – rozporządzenie podpisane>>

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Liszka

trenerka i konsultantka międzykulturowa, trenerka biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama