reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Niepełnosprawny w służbie cywilnej - nowe zasady zatrudniania

Niepełnosprawny w służbie cywilnej - nowe zasady zatrudniania

Niepełnosprawny ubiegający się o zatrudnienie w służbie cywilnej uzyska pierwszeństwo w zatrudnieniu jeśli jest jednym z pięciu najlepszych kandydatów na dane stanowisko a wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie jest niższy niż 6 proc.

Dyrektor generalny urzędu, ma obowiązek upowszechniać informacje o wolnych stanowiskach pracy. Po wejściu w życie nowelizacji ustawy o służbie cywilnej w ogłoszeniu o naborze pojawią się dodatkowe informacje:

- o warunkach pracy na danym stanowisku

- czy w miesiącu poprzednim (w stosunku do daty publikacji ogłoszenia o naborze) wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie wynosi co najmniej 6 proc.

Jeśli w toku naboru niepełnosprawny kandydat do pracy w urzędzie zakwalifikowany zostanie do pierwszej piątki, będzie miał pierwszeństwo w zatrudnieniu o ile w urzędzie wskaźnik zatrudnienia niepełnosprawnych jest niższy niż 6 proc.

Aby niepełnosprawny znalazł się w czołówce nie wystarczy by spełniał wymagania niezbędne – czyli konieczne do podjęcia pracy na danym stanowisku. W każdym przypadku decydujące staną się kwalifikacje kontrkandydatów. Jeśli w szranki staną kandydaci o wysokich kwalifikacjach mogą oni spełniać nie tylko wymagania konieczne ale i dodatkowe - pozwalające na optymalne wykonywanie zadań na danym stanowisku. W tej sytuacji niepełnosprawny będzie musiał spełniać także wymagania dodatkowe i to na tyle by znaleźć się wraz z konkurentami w pierwszej piątce. Jeśli natomiast niewielu kandydatów spełniać będzie wymagania niezbędne już samo ich spełnienie może uplasować niepełnosprawnego kandydata w czołówce.

Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz niektórych innych ustaw (Dziennik Ustaw Nr 201 pozycja 1183 z 26 września 2011) wejdzie w życie 26 listopada 2011 r.

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kwiatkowska-Cylke

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama