reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > W 2012 r. zamrożone maksymalne diety radnych i wynagrodzenia włodarzy

W 2012 r. zamrożone maksymalne diety radnych i wynagrodzenia włodarzy

Kwota bazowa dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe w 2012 nie wzrośnie – postanowił rząd przyjmując projekt ustawy okołobudżetowej.

Jak poinformowano na internetowej stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zaproponowane w „ustawie okołobudżetowej” rozwiązania uzupełniają plan finansowy państwa na 2012 r., którego jednym z najważniejszych celów jest zahamowanie szybkiego wzrostu długu publicznego, aby w 2012 r. nie został przekroczony drugi próg ostrożnościowy (55 proc.).

W projekcie ustawy budżetowej zastosowano już tzw. dyscyplinującą regułę wydatkową, niemniej w dalszym ciągu konieczne są działania, które uniemożliwią przekroczenie poziomu deficytu budżetowego wyznaczonego w budżecie na rok 2012.

W ten sposób uzasadniono m.in. zamrożenie kwoty bazowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe na poziomie z 2008 r. Oznacza to, że nie wzrosną maksymalne diety radnych ani też maksymalne wynagrodzenia samorządowych włodarzy.

W 2012 r. nie wzrośnie fundusz wynagrodzeń państwowych jednostek budżetowych (dla tej grupy one pozostaną na poziomie przyjętym w roku 2011). Zamrożone zostaną także podstawy naliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych na poziomie z 2011 roku – czytamy na stronie kprm.gov.pl.

Projekt z dnia 18 listopada 2011 r. ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej>>

Czytaj także: Ile zarobią radni>>

samorzad.infor.pl / kprm.gov.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama