REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień Dziecka w Warszawie. Jakie atrakcje dla dzieci?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Tomasz Król
prawnik - prawo pracy, cywilne, gospodarcze, administracyjne, podatki, ubezpieczenia społeczne, sektor publiczny
Dzień Dziecka w Warszawie. Jakie atrakcje dla dzieci?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jakie atrakcje przygotowały stołeczne instytucje kultury w Warszawie na Dzień Dziecka?

Warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, parada miniaturowych parowozów i pokaz makiet kolejowych oraz obserwacje ptaków w ich naturalnym środowisku to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na najmłodszych w stołecznych instytucjach kultury z okazji Dnia Dziecka oraz w pierwszy weekend czerwca.

REKLAMA

Łazienki Królewskie

"Łazienki Królewskie zapraszają nie tylko na Dzień Dziecka, ale na Dni Dziecka. Przygotowaliśmy szereg aktywności i bezpłatnych wydarzeń dla najmłodszych gości naszych ogrodów. Główną atrakcją dla całej rodziny będzie gra terenowa +Wytrop drzewa+, w którą będzie można zagrać w łazienkowskich ogrodach od 1 do 4 czerwca. Wystawimy także teatr ruchomych figur. W Dzień Dziecka na nowym Placu Zabaw od ul. Parkowej odbędzie się otwarcie dziecięcej wystawy plenerowej. Prace plastyczne powstały w przestrzeni działań twórczych +Maluję+ w Starej Kordegardzie. Będzie ona otwarta od 1 do 4 czerwca. Z kolei w drugi dzień czerwca w amfiteatrze łazienkowskiego Placu Zabaw Teatr Malabar Hotel zaprezentuje dzieciom pokaz teatru mechanicznego. W teatrze ruchomych figur dzieci obejrzą spektakl +Metamorfozy+ z muzyką, przedstawiający mit o Dedalu i Ikarze" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Muzeum Łazienki Królewskie Agata Zawora.

W krainie pierzastego węża

"Ciekawym wydarzeniem będzie wieczór opowieści +W krainie pierzastego węża+, który poprowadzą prawdziwi bajarze z grupy Karawana Opowieści w ogrodzie przy Podchorążówce. Tym razem Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza słuchaczy do Meksyku – kraju kolorów, pieśni i tańców. Z kolei naszych najmłodszych gości zapraszamy także na spacery przyrodnicze. Na pierwszym spacerze +Skrzydlaci przyjaciele+, który odbędzie się 1 czerwca, przewodnik opowie dzieciom, jak odróżnić kaczkę od kaczorka oraz wyjaśni, które ptaki odlatują do ciepłych krajów, a które pozostają w Polsce na zimę" - wyjaśniła.

Ptasie safari

"1 czerwca w godz. 10–17 zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na "Ptasie safari+. Wyruszymy spod Pompowni przy Jeziorze Wilanowskim i dotrzemy do najbardziej tajemniczej części parku. Tam będziemy obserwować liczne gatunki ptaków, które mieszkają w wilanowskich ogrodach, parku i Rezerwacie Przyrody Morysin. Na dzieci będą oczekiwać edukatorzy z ptasimi warsztatami oraz historycznymi grami i zabawami. Zorganizowaliśmy także warsztaty rysunku piór i jaj oraz ptasich maskotek. Młodzi artyści spróbują sił na warsztatach z tworzenia ptasich maskotek" - powiedziała PAP kierowniczka Działu Komunikacji Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie Elżbieta Grygiel, która podkreśliła, że na ponad stu ptasich mieszkańców można obserwować bezinwazyjnie w ich naturalnym środowisku. "Zapraszamy do Wilanowa na historyczne gry na świeżym powietrzu - bule, serso czy tryktraka" - dodała.

Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko

"3 i 4 czerwca proponujemy wyjątkową pokonkursową ekspozycję prac nadesłanych na konkurs plastyczny +Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko+. Laureatów konkursu poznamy w trakcie gali 2 czerwca, do obejrzenia wszystkich prac zapraszamy w pierwszy weekend czerwca do Nowej Izby Poselskiej. 4 czerwca zapraszamy najmłodszych na orientalną podróż. Nowy cykl +Złoty ptak, czyli baśnie perskie+ to kameralne spektakle oparte na motywach baśni perskich z udziałem aktorów Teatru Lalka, Anety Jucejko-Pałęckiej i Wojciecha Pałęckiego. Spektaklom towarzyszy muzyka autorstwa Grzegorza Turnaua wykonywana na żywo przez Anielę Blachurę i Kajetana Pałęckiego" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Zamku Królewskiego w Warszawie-Muzeum Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej, Paulina Szwed-Piestrzeniewicz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

30 maja Muzeum Narodowe w Warszawie w Galerii Wzornictwa Polskiego zaprasza na warsztaty "Zabawy i zabawki" - wydarzenie z cyklu "Pierwsze kroki w muzeum".

Muzea w Warszawie 

"Przekonacie się, że zabawki mogą powstać ze wszystkiego – ze skrawków drewna, tkanin, ze słomy. Podczas zwiedzania oczywiście pogramy i pobawimy się w to, co lubicie. Na koniec, niczym prawdziwi projektanci, sami wykonamy swoją zabawkę" - informuje muzeum.

 

Stołeczna Stacja Muzeum zaprasza najmłodszych na 3 czerwca na liczne atrakcje związane z historią kolejnictwa.

 

"Pierwszą z nich będzie parada miniaturowych parowozów w skali 1:10 na muzealnym peronie. Zagwiżdżą i puszczą parę modele: Ok1-359, TKt48-148, Ol49-7, Pt47-65, Ty45-379 i Ty51-221. Zaprezentujemy makietę kolejowa w skali 1:35, zbudowaną w całości z klocków Cobi. Na makiecie znajdą się modele taboru kolejowego, m.in. model polskiej lokomotywy parowej Ty2-911. Dla zwiedzających przygotowaliśmy również wystawę makiet i dioram kolejowych, gdzie swoje prace zaprezentują uczestnicy giełdy modeli kolejowych. Najmłodsi będą mogli spędzić czas w strefie zabaw, w której znajdzie się gra wielkoformatowa, klocki i kolejowe puzzle. Będą też mogli wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych z naszymi animatorami" - powiedział PAP Mikołaj Królikowski ze Stacji Muzeum.

 

30-31 maja Narodowe Muzeum Techniki zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na warsztaty "Lot na Księżyc" (liczba miejsc jest ograniczona). 1 i 2 czerwca odbędzie się kuratorska prezentacja wystawy "Świat zabawek mechanicznych".

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konkurs "Aktywny Senior 2025". Wnioski o dofinansowania można składać do 11 czerwca 2025 r.

12 maja 2025 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do zadania Aktywny Senior w ramach programu Aktywność dla Każdego. Wnioski o dofinansowania w ramach konkursu "Aktywny Senior 2025" można składać do 11 czerwca 2025 r.

Duży ruch na Okęciu. Lotnisko od początku roku odprawiło ponad 6,6 mln podróżnych

Lotnisko Chopina jest na granicy przepustowości. Od stycznia do końca kwietnia br. odprawiło już ponad 6,6 mln podróżnych, podczas gdy w tym samym okresie w ubiegłym roku było to prawie 5,9 mln osób. Dokąd latamy najczęściej?

Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

REKLAMA

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

REKLAMA

Wybory prezydenckie: ułatwienia dla wyborców 60+

Transport do i z lokalu wyborczego. Możliwość głosowania korespondencyjnego albo za pośrednictwem pełnomocnika. Możliwość zmiany miejsca głosowania w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tych wszystkich ułatwień mogą skorzystać wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania w tegorocznych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukończą 60. rok życia. A także wyborcy niepełnosprawni – bez względu na wiek.

Plany ewakuacyjne i szkolenia. Nowe zadania gmin w 2025 r.

Do końca 2025 r. gminy muszą opracować plany ewakuacyjne. To jedno z zadań nałożonych na samorządy przez ustawę z 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej.

REKLAMA