REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień Dziecka w Warszawie. Jakie atrakcje dla dzieci?

Tomasz Król
prawnik - prawo pracy, cywilne, gospodarcze, administracyjne, podatki, ubezpieczenia społeczne, sektor publiczny
Dzień Dziecka w Warszawie. Jakie atrakcje dla dzieci?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jakie atrakcje przygotowały stołeczne instytucje kultury w Warszawie na Dzień Dziecka?

Warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, parada miniaturowych parowozów i pokaz makiet kolejowych oraz obserwacje ptaków w ich naturalnym środowisku to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na najmłodszych w stołecznych instytucjach kultury z okazji Dnia Dziecka oraz w pierwszy weekend czerwca.

REKLAMA

Łazienki Królewskie

"Łazienki Królewskie zapraszają nie tylko na Dzień Dziecka, ale na Dni Dziecka. Przygotowaliśmy szereg aktywności i bezpłatnych wydarzeń dla najmłodszych gości naszych ogrodów. Główną atrakcją dla całej rodziny będzie gra terenowa +Wytrop drzewa+, w którą będzie można zagrać w łazienkowskich ogrodach od 1 do 4 czerwca. Wystawimy także teatr ruchomych figur. W Dzień Dziecka na nowym Placu Zabaw od ul. Parkowej odbędzie się otwarcie dziecięcej wystawy plenerowej. Prace plastyczne powstały w przestrzeni działań twórczych +Maluję+ w Starej Kordegardzie. Będzie ona otwarta od 1 do 4 czerwca. Z kolei w drugi dzień czerwca w amfiteatrze łazienkowskiego Placu Zabaw Teatr Malabar Hotel zaprezentuje dzieciom pokaz teatru mechanicznego. W teatrze ruchomych figur dzieci obejrzą spektakl +Metamorfozy+ z muzyką, przedstawiający mit o Dedalu i Ikarze" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Muzeum Łazienki Królewskie Agata Zawora.

W krainie pierzastego węża

"Ciekawym wydarzeniem będzie wieczór opowieści +W krainie pierzastego węża+, który poprowadzą prawdziwi bajarze z grupy Karawana Opowieści w ogrodzie przy Podchorążówce. Tym razem Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza słuchaczy do Meksyku – kraju kolorów, pieśni i tańców. Z kolei naszych najmłodszych gości zapraszamy także na spacery przyrodnicze. Na pierwszym spacerze +Skrzydlaci przyjaciele+, który odbędzie się 1 czerwca, przewodnik opowie dzieciom, jak odróżnić kaczkę od kaczorka oraz wyjaśni, które ptaki odlatują do ciepłych krajów, a które pozostają w Polsce na zimę" - wyjaśniła.

Ptasie safari

"1 czerwca w godz. 10–17 zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na "Ptasie safari+. Wyruszymy spod Pompowni przy Jeziorze Wilanowskim i dotrzemy do najbardziej tajemniczej części parku. Tam będziemy obserwować liczne gatunki ptaków, które mieszkają w wilanowskich ogrodach, parku i Rezerwacie Przyrody Morysin. Na dzieci będą oczekiwać edukatorzy z ptasimi warsztatami oraz historycznymi grami i zabawami. Zorganizowaliśmy także warsztaty rysunku piór i jaj oraz ptasich maskotek. Młodzi artyści spróbują sił na warsztatach z tworzenia ptasich maskotek" - powiedziała PAP kierowniczka Działu Komunikacji Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie Elżbieta Grygiel, która podkreśliła, że na ponad stu ptasich mieszkańców można obserwować bezinwazyjnie w ich naturalnym środowisku. "Zapraszamy do Wilanowa na historyczne gry na świeżym powietrzu - bule, serso czy tryktraka" - dodała.

Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko

"3 i 4 czerwca proponujemy wyjątkową pokonkursową ekspozycję prac nadesłanych na konkurs plastyczny +Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko+. Laureatów konkursu poznamy w trakcie gali 2 czerwca, do obejrzenia wszystkich prac zapraszamy w pierwszy weekend czerwca do Nowej Izby Poselskiej. 4 czerwca zapraszamy najmłodszych na orientalną podróż. Nowy cykl +Złoty ptak, czyli baśnie perskie+ to kameralne spektakle oparte na motywach baśni perskich z udziałem aktorów Teatru Lalka, Anety Jucejko-Pałęckiej i Wojciecha Pałęckiego. Spektaklom towarzyszy muzyka autorstwa Grzegorza Turnaua wykonywana na żywo przez Anielę Blachurę i Kajetana Pałęckiego" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Zamku Królewskiego w Warszawie-Muzeum Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej, Paulina Szwed-Piestrzeniewicz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

30 maja Muzeum Narodowe w Warszawie w Galerii Wzornictwa Polskiego zaprasza na warsztaty "Zabawy i zabawki" - wydarzenie z cyklu "Pierwsze kroki w muzeum".

Muzea w Warszawie 

"Przekonacie się, że zabawki mogą powstać ze wszystkiego – ze skrawków drewna, tkanin, ze słomy. Podczas zwiedzania oczywiście pogramy i pobawimy się w to, co lubicie. Na koniec, niczym prawdziwi projektanci, sami wykonamy swoją zabawkę" - informuje muzeum.

 

Stołeczna Stacja Muzeum zaprasza najmłodszych na 3 czerwca na liczne atrakcje związane z historią kolejnictwa.

 

"Pierwszą z nich będzie parada miniaturowych parowozów w skali 1:10 na muzealnym peronie. Zagwiżdżą i puszczą parę modele: Ok1-359, TKt48-148, Ol49-7, Pt47-65, Ty45-379 i Ty51-221. Zaprezentujemy makietę kolejowa w skali 1:35, zbudowaną w całości z klocków Cobi. Na makiecie znajdą się modele taboru kolejowego, m.in. model polskiej lokomotywy parowej Ty2-911. Dla zwiedzających przygotowaliśmy również wystawę makiet i dioram kolejowych, gdzie swoje prace zaprezentują uczestnicy giełdy modeli kolejowych. Najmłodsi będą mogli spędzić czas w strefie zabaw, w której znajdzie się gra wielkoformatowa, klocki i kolejowe puzzle. Będą też mogli wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych z naszymi animatorami" - powiedział PAP Mikołaj Królikowski ze Stacji Muzeum.

 

30-31 maja Narodowe Muzeum Techniki zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na warsztaty "Lot na Księżyc" (liczba miejsc jest ograniczona). 1 i 2 czerwca odbędzie się kuratorska prezentacja wystawy "Świat zabawek mechanicznych".

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

REKLAMA

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

REKLAMA

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

Poradnik kryzysowy. Pierwsze 72 h każde gospodarstwo powinno przetrwać o własnych siłach

Do końca roku do obywateli ma trafić tzw. poradnik kryzysowy. Robert Klonowski z MSWiA przekazał PAP: - Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach.

REKLAMA