reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wniosek o nadanie ulicy w Gdańsku imienia Vaclava Havla

Wniosek o nadanie ulicy w Gdańsku imienia Vaclava Havla

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wraz z przewodniczącym Rady Miasta Bogdanem Oleszkiem wystąpili z wnioskiem o nazwanie nowej ulicy w mieście imieniem Vaclava Havla, zmarłego kilka dni temu b. czeskiego prezydenta i działacza opozycji antykomunistycznej.

Kilkukilometrowa droga, która oddana zostanie niedawno do użytku, leży w południowej części Gdańska na terenie dzielnic Ujeścisko i Łostowice, określana była do tej pory jako Nowa Łódzka.

W swoim wniosku, wymieniając najważniejsze fakty z życiorysu czeskiego polityka, Adamowicz i Oleszek (obaj z Platformy Obywatelskiej - PAP) podkreślili m.in., że Vaclav Havel "był wiernym i wypróbowanym przyjacielem Gdańska". "Poparł starania naszego miasta w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016" - czytamy w podpisanym przez nich piśmie.

Jak poinformowała Emilia Salach-Pezowicz z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, wniosek ma być rozpatrzony w czwartek podczas sesji Rady Miasta Gdańska.

Dyrektor Biura Rady Miasta Gdańsk Piotr Spyra powiedział PAP, że wniosek prezydenta i szefa RMG jednogłośnie zaopiniowała już pozytywnie Komisja Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska, proponując jednocześnie, żeby zamiast ulicy była to aleja Vaclava Havla.

Vaclav Havel - ostatni prezydent Czechosłowacji i pierwszy przywódca Czech po upadku komunizmu, dramaturg, legenda czechosłowackiej opozycji, obrońca praw człowieka zmarł w nocy z soboty na niedzielę w swym wiejskim domu w Hradeczku, na pogórzu karkonoskim. Miał 75 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek w Pradze.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama