reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Stolica: Od 2 maja ul. Marszałkowska w centrum zamknięta na 4,5 miesiąca

Stolica: Od 2 maja ul. Marszałkowska w centrum zamknięta na 4,5 miesiąca

2 maja zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Do połowy września ruch ograniczony będzie między ul. Królewską a rondem Dmowskiego. W tym czasie powstanie m.in. strop stacji "Świętokrzyska" drugiej linii metra.

Jak poinformował w środę stołeczny ratusz, wprowadzanie nowej organizacji ruchu w ścisłym centrum miasta rozpocznie się w poniedziałek 30 kwietnia. W pełni zmiany zaczną obowiązywać 2 maja.

Ruch na ul. Marszałkowskiej zostanie mocno ograniczony. Między Al. Jerozolimskimi a ogrodzeniem budowy stacji metra "Świętokrzyska" (na wysokości ul. Moniuszki) czynny będzie tylko jeden pas ruchu. Przed placem budowy powstanie "zawrotka", która umożliwi przejazd na drugą jezdnię ul. Marszałkowskiej i powrót do ronda Dmowskiego. Na wyłączonych z ruchu fragmentach ul. Marszałkowskiej powstaną parkingi i przejścia dla pieszych.

Przejezdne zostaną ulice: Widok (tu będzie obowiązywał ruch w kierunku ul. Kruczej, czyli w przeciwnym niż obecnie), Złota i Sienkiewicza.

Podobnie będzie wyglądał ruch po północnej stronie ul. Świętokrzyskiej. Między ul. Królewską a ogrodzeniem placu budowy na wysokości ul. Rysiej będzie można przejechać jednym pasem ruchu w każdą stronę. Tu też powstanie "zawrotka" umożliwiająca przejazd na drugą jezdnię ul. Marszałkowskiej i powrót do ul. Królewskiej. Ul. Rysia pozostanie przejezdna. Na wyłączonych fragmentach ul. Marszałkowskiej powstaną parkingi i przejścia dla pieszych.

Wyłączony z ruchu odcinek Marszałkowskiej będzie można ominąć Alejami Jerozolimskimi, al. Jana Pawła II i al. Solidarności lub Wisłostradą i al. Solidarności. W samym centrum plac budowy kierowcy ominą Al. Jerozolimskimi, ul. E. Plater, pl. Grzybowskim i ul. Królewską, a po stronie wschodniej - ulicami: Kruczą, Mazowiecką (w przeciwnym kierunku ul. Jasną) i Królewską.

Zamknięcie skrzyżowania Marszałkowskiej ze Świętokrzyską pociągnie za sobą zmiany w komunikacji miejskiej. W nocy z 1 na 2 maja wyłączony będzie ruch tramwajowy w ul. Marszałkowskiej. Linie 4 i 15 pojadą trasami objazdowymi - przez al. Jana Pawła II. Linia 16 wróci na swoją podstawową trasę - z ul. Woronicza będzie dojeżdżać do pętli na Żeraniu. Zawieszone zostaną dwie linie - 18 (kursująca z Żerania na Służewiec) i 35 (z Wyścigów na Nowe Bemowo). W ich miejsce pojawią się linie zastępcze 40 i 74.

Tramwaje 40 będą jeździć co 10 minut tylko w godzinach szczytu na trasie: Nowe Bemowo - Broniewskiego - most Gdański - ZOO - Dw. Wileński - most Śląsko-Dąbrowski - Trasa W-Z - Obozowa - Koło. Tramwaje 74 będą kursować co 10 minut w szczycie i co kwadrans poza szczytem na trasie Służewiec - pl. Narutowicza ulicami Marszałkowską, Nowowiejską, Krzywickiego i Filtrową.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama