reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wojewoda śląski zaapelował, by reagować na przejawy przemocy domowej

Wojewoda śląski zaapelował, by reagować na przejawy przemocy domowej

Wojewoda śląski zwrócił się do mieszkańców województwa, by nie pozostawali obojętnymi na przejawy przemocy domowej, zwłaszcza gdy dotyka ona dzieci; do samorządowców zaapelował o zbudowanie szczelnego systemu, który będzie chronił najmłodszych.

Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk zwrócił się z apelem do marszałka województwa śląskiego oraz samorządowców o podjęcie i wzmożenie działań, mających na celu budowanie efektywnego i szczelnego systemu, służącego kompleksowej ochronie interesów osób, które doświadczyły przemocy - szczególnie dzieci.

"Analiza okoliczności dotyczących zdarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszym województwie, których ofiarami są dzieci, jednoznacznie wskazuje na niewystarczającą współpracę wszelkich podmiotów i instytucji zajmujących się w różnorodnych aspektach problematyką dziecka i rodziny" - czytamy w apelu skierowanym do samorządowców.

Wojewoda poprosił jednostki samorządowe, aby udzieliły informacji na temat podjętych inicjatyw i wdrożonych działań w celu stworzenia systemu efektywnego monitoringu, służącego ochronie osób zagrożonych przemocą domową.

Poprosił też, by mieszkańcy zdecydowanie reagowali na każdy przejaw przemocy w rodzinie, także gdy dotyczy ona osób obcych. "Przemocą jest nie tylko bicie, ale również zaniedbywanie, znęcanie psychiczne oraz wykorzystywanie seksualne i może dotyczyć zarówno dorosłych jak i dzieci" - podkreślił.

"Jeśli osobami krzywdzącymi są opiekunowie dzieci, to my - jako społeczeństwo - winniśmy reagować na ich krzywdę" - zaznaczył.

Apel jest skierowany do wszystkich osób, które są świadkami zdarzeń bądź podejrzewają, że "za ścianą rozgrywa się dramat przemocy". Te osoby powinny niezwłoczne powiadomić policję - poprzez kontakt osobisty z najbliższym posterunkiem lub dzwoniąc na numery alarmowe 997, 112; jeśli komuś dzieje się krzywda można ten fakt zgłosić w najbliższym ośrodku pomocy społecznej, powiadomić sąd rodzinny oraz inne instytucje zajmujące się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Ekman

Dyrektor 24iValue

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama