reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > 25,1 mln zł na odnowienie mazowieckich targowisk

25,1 mln zł na odnowienie mazowieckich targowisk

25,1 mln zł zostanie przeznaczonych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na modernizację 27 targowisk w mazowieckich miejscowościach - odpowiednie umowy podpisano w Warszawie. Targowiska mają zyskać m.in. zadaszenie, dostęp do prądu i bieżącej wody.

Jak powiedział przed podpisaniem umów marszałek Mazowsza Adam Struzik, zawarte w środę umowy na dofinansowanie inwestycji w modernizację targowisk mają "ucywilizować" handel w tych miejscach. Wyraził nadzieję, że lepsze warunki handlu poprawią nie tylko sytuację kupców i zachęcą klientów, ale także będą impulsem rozwojowym dla całych miejscowości. Po modernizacji targowiska zyskają utwardzone podłoże, oświetlenie, sanitariaty i parkingi. Część stoisk będzie zadaszona. Przynajmniej połowa miejsca ma być przeznaczona dla sprzedawców produktów rolno-spożywczych.

Targowiska zostaną zmodernizowane w: Skaryszewie, Gąbinie, Otwocku, Sobienie-Jeziorach, Nasielsku, Łochowie, Łosicach, Białobrzegach, Wołominie, Pomiechówku, Mińsku Mazowieckim, Nowym Dworze Mazowieckim, Jednorożcu, Krasnosielcu, Czerwińsku nad Wisłą, Myszyńcu, Jadowie, Bieżuniu, Nowym Mieście, Błędowie, Cegłowie, Wyszogrodzie, Mrozach, Kałuszynie, Strzegowie, Nowym Mieście nad Pilicą oraz Chorzelach.

Maksymalna kwota dofinansowania modernizacji to 1 mln zł. Samorządy mogły ubiegać się o dofinansowanie maksymalnie w wysokości 75 proc. kosztów inwestycji, czyli jedną czwartą musiały wyłożyć same. Po zakończeniu przebudowy każde z 27 targowisk zostanie opatrzone nazwą "Mój rynek".

Według przedstawionych przez mazowiecki urząd marszałkowski danych na 2010 r., na Mazowszu było 311 stałych targowisk, czyli najwięcej wśród wszystkich województw w kraju. Znaczna część z nich jest jednak zaniedbana, bez dostępu do prądu i wody.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama