reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Mazowieckie: Rozpoczyna się budowa nowej siedziby Sanepidu w Radomiu

Mazowieckie: Rozpoczyna się budowa nowej siedziby Sanepidu w Radomiu

Nowy budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie wybudowany w Radomiu. Prace mają rozpocząć się w środę. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w 2014 roku. Koszt budowy i wyposażenia obiektu szacuje się na ok. 25 mln zł.

Jak poinformowała w poniedziałek dziennikarzy dyrektor radomskiego Sanepidu Lucyna Wiśniewska, realizacja inwestycji będzie przebiegała etapowo.

Pierwszy etap prac wykona Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tatro-Bet z Głowaczowa. Pracownicy tej firmy mają wejść na budowę w środę. Zakres robót obejmuje wykonanie obiektu w stanie surowym otwartym. Prace mają być zakończone w listopadzie. Wykonawca kolejnego etapu budowy ma być wyłoniony w odrębnym przetargu.

Nowa siedziba radomskiego Sanepidu to trzykondygnacyjny budynek o powierzchni około 3,5 tys. metrów kwadratowych. Wybudowany zostanie na działce przy ul. Okulickiego. Koszt budowy placówki i jej wyposażenia szacuje się na ok. 25 mln zł, jednak - jak zastrzegła Wiśniewska - wartość ta będzie zależała od wyniku kolejnych przetargów.

Budowę nowego budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej planowano w Radomiu od wielu lat. Sanepid nie ma bowiem własnej siedziby. Prowadzi działalność w dwóch miejscach. Jedno należy do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, drugie udostępnił prezydent miasta.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu świadczy usług na rzecz mieszkańców Radomia i powiatu radomskiego. Obejmuje nadzorem sanitarno-epidemiologicznym obszar zamieszkiwany przez 372 tys. osób. Radomski sanepid wykonuje też badania m.in. żywności i wody na zlecenie innych placówek sanitarno-epidemiologicznym w regionie radomskim. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iga Kalinowska

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama