REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Projekt doradczy dla partnerstw

REKLAMA

Szanowni Państwo

REKLAMA

Burmistrzowie i Prezydenci

Miast Członkowskich ZMP

REKLAMA

Załączamy Formularz zgłoszeniowy dla partnerstw oraz Informację o zasadach zgłaszania udziału w projekcie predefiniowanym „Budowanie kompetencji do współpracy międzysamorządowej i międzysektorowej jako narzędzi rozwoju lokalnego i regionalnego”, który jest programem doradczym dla partnerstw JST działających na obszarach funkcjonalnych.

Projekt jest realizowany przez Związek Miast Polskich we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich oraz Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych, w ramach tzw. Programu Regionalnego „Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego", będącego jednym z priorytetów Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014. Operatorem Programu Regionalnego jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (więcej na http://www.eog.gov.pl).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Celem projektu jest wsparcie współpracy JST na miejskich obszarach funkcjonalnych (miasto wraz z terenami otaczającymi, na który miasto oddziałuje i który oddziałuje na miasto) i przygotowanie lokalnych partnerstw, złożonych z JST oraz docelowo podmiotów społecznych i gospodarczych, do składania - począwszy od stycznia 2013 - wniosków aplikacyjnych do MRR o dotacje na realizacje własnych projektów w latach 2013-2016. Dzięki pozyskanemu grantowi (maksymalna wysokość dotacji 550 000 Euro), JST tworzące partnerstwo, będą mogły opracować, w zależności od potrzeb: strategię rozwoju swojego obszaru lub strategie sektorowe dotyczące wybranych dziedzin, a także programy operacyjne do tych strategii i wreszcie studia wykonalności oraz dokumentację projektowo-kosztorysową do projektów realizujących te strategie czy programy.

Dla każdego z partnerstw, które wezmą udział w projekcie predefiniowanym, produktem będzie wniosek aplikacyjny wraz z niezbędnymi załącznikami do złożenia w konkursie grantowym MRR. Dokumenty te przygotowuje partnerstwo, a skala wsparcia ze strony doradców projektu będzie najwyższa w przypadku 20 partnerstw, które zgłoszą się jako pierwsze. Następne partnerstwa otrzymają wsparcie eksperckie w możliwie największym zakresie, w zależności od potrzeb każdego z nich i możliwości budżetowych projektu.

Nabór zgłoszeń jest otwarty od 17 lipca do 30 września 2012 r.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Więcej informacji o projekcie (w tym Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami, a także załączone dokumenty) znajduje się na www.zmp.poznan.pl (zakładka Projekt Norweski 2).

1. Jak zgłaszać się do udziału w projekcie predefiniowanym?

Zainteresowane partnerstwo powinno dostarczyć do siedziby Biura Związku Miast Polskich, ul. Robocza 46A, 61-517 Poznań, prawidłowo oraz kompletnie wypełnione i podpisane zgłoszenie sporządzone na formularzu stanowiącym załącznik do niniejszej informacji.

·       Oryginał zgłoszenia wraz z załącznikami musi być przesłany pocztą poleconą, kurierską, itp., lub    może być dostarczony osobiście do Biura (w godz. 8-16).

Na kopercie prosimy dopisać: ZGŁOSZENIE DO PROJEKTU PREDEFINIOWANEGO.

Dla usprawnienia rejestracji oryginalny i podpisany formularz zgłoszenia wraz z załącznikami może być najpierw przesłany w formie zeskanowanej wraz z załącznikami, e-mailem na adres: biuro@zmp.poznan.pl  a następnie przesłany w oryginale pocztą.  Po zarejestrowaniu zgłoszenia w sekretariacie Biura ZMP Wnioskodawca niezwłocznie otrzymuje tą samą drogą potwierdzenie wpływu zgłoszenia, wraz z podaniem daty i godziny.  Jako moment wpływu liczy się wówczas datę i godzinę wpływu w formie elektronicznej pod warunkiem, że w ciągu 5 dni roboczych od tego momentu, wpłynie pocztą tożsamy oryginał zgłoszenia i załączników. Jeśli oryginał nie wpłynie w ciągu 5 dni roboczych od daty przesłania go w formie elektronicznej, za datę wpływu zgłoszenia uważa się datę dostarczenia oryginału pocztą.

·       Po dokonaniu oceny zgłoszeń pod względem formalnym, Związek Miast Polskich umieszcza (począwszy od dnia 25 lipca 2012 r.) na swojej stronie internetowej www.zmp.poznan.pl listę partnerstw zakwalifikowanych do udziału w projekcie predefiniowanym. Lista będzie aktualizo-wana w każdy poniedziałek i czwartek.

·       Odrębnym pismem Biuro ZMP informuje partnerstwo o przyznanym zakresie doradztwa w ramach projektu. Decyduje o tym kolejność zgłoszeń.

UWAGA: Ze względu na potencjalnie różny charakter partnerstw oraz silnie zróżnicowany zakres ich działań, zgłoszenia do projektu predefiniowanego nie będą oceniane pod względem meryto-rycznym (nieporównywalność), a jedynie formalnym.

O zakresie wsparcia zadecyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszych 20 partnerstw, które spełnią warunki formalne, otrzyma wsparcie w przygotowaniu wniosków do konkursu otwartego MRR w pełnym zakresie, a wszystkie następne, które zgłoszą chęć udziału w projekcie - w zakresie zmniejszonym, w zależności od możliwości budżetowych I fazy projektu oraz potrzeb danego partnerstwa. Przeciętny zakres pomocy jest opisany w prezentacji „Opis działań przewidzianych w ramach projektu predefiniowanego” znajdującej się na tej samej stronie. Możliwe będą odchylenia od podanych tam orientacyjnych limitów zakresu doradztwa, jeśli będą tego wymagać indywidualne uwarunkowania danego partnerstwa. Ponadto przez cały okres realizacji projektu predefiniowanego wszystkim uczestnikom zapewniony będzie szeroki dostęp do wszelkich informacji, konferencji itp., dotyczących podejmowanych w projekcie działań. Każdy zainteresowany będzie mógł korzystać z informacji i materiałów umieszczanych na stronie internetowej projektu.


2. Termin przyjmowania zgłoszeń do projektu predefiniowanego

 

Nabór zgłoszeń jest otwarty w okresie od 17 lipca do 30 września 2012 r.

 

3. Kto może zgłosić się do udziału w projekcie predefiniowanym?

 

Projekt predefiniowany wspiera współpracę JST na miejskich obszarach funkcjonalnych (miasto wraz z terenami otaczającymi, na który miasto oddziałuje i który oddziałuje na miasto).

Akces do projektu mogą więc zgłosić wyłącznie partnerstwa JST, to znaczy:

a)      co najmniej dwie współpracujące jednostki samorządu terytorialnego, z których co najmniej jedna musi być miastem,

b)     stowarzyszenie JST, w którym co najmniej jeden członek jest miastem (albo miastem i gminą),

c)      związek komunalny, w którym co najmniej jeden członek jest miastem (albo miastem
i gminą),

d)     spółka utworzona przez więcej niż jedną JST, z których co najmniej jedna jest miastem (albo miastem i gminą), jeśli została ona utworzona w celu prowadzenia działań rozwojowych na miejskim obszarze funkcjonalnym (dopuszczalny mniejszościowy udział podmiotów niekomu-nalnych w spółce).

W partnerstwie mogą uczestniczyć inne jednostki samorządu terytorialnego: powiaty i/lub województwa.

W partnerstwie mogą także uczestniczyć dowolne inne podmioty współpracujące z JST (ich udział nie stanowi wymogu formalnego).

 

W przypadku, o którym mowa w punkcie a, do formularza zgłoszenia należy dołączyć porozumienie o współpracy lub list intencyjny partnerów, który powinien potwierdzać istniejącą współpracę partnerów.  Wniosek w imieniu partnerstwa składa partner wskazany w zgłoszeniu jako wnioskodawca.

 

Przez potwierdzenie istniejącej współpracy partnerów rozumie się na przykład: tekst zawartego porozumienia, opis wspólnego projektu/przedsięwzięcia, a także opisy innych, formalnych lub nieformalnych form dotychczasowej współpracy.

 

W przypadkach wymienionych w punktach b i c zamiast listu intencyjnego wnioskodawca dołącza statut stowarzyszenia/związku oraz aktualny wykaz członków.

 

W przypadku określonym w punkcie d zamiast listu intencyjnego wnioskodawca dołącza statut albo umowę spółki oraz aktualny wykaz udziałowców (akcjonariuszy).

 

4. Formalna poprawność:

Za poprawnie wypełnione zgłoszenie uznaje się takie, w którym wypełnione są wszystkie rubryki formularza oraz spełnione są warunki udziału w projekcie predefiniowanym

 

W razie pytań prosimy o kontakt:

Tomasz Potkański, kierownik projektu,

email: tomasz.potkanski@zmp.poznan.pl, tel. kom. 669-16-16-16

                lub

Alicja Grenda, z-ca kierownika projektu ds. organizacyjnych,

email: alicja.grenda@zmp.poznan.pl, tel. stacjonarny (61) 633 50 55, tel. kom 601-79-56-97

Formularz zgłoszeniowy

1.  Nazwa własna (skrótowe określenie) Partnerstwa:

2.  Aktualni członkowie Partnerstwa:

1.…...….…………………………………………………………………………………………………..

2. ………………………………………………………………………………………………………,…..

3. ……………………………………………………………………………………………..……………..

4.……………………………………………………………………………………………………………..

3.  Forma prawna Partnerstwa [proszę zaznaczyć odpowiednio znakiem X]:

a) │  │związek międzygminny (art. 64-73 usg, art. 74 usp) albo powiatowy (art. 65-72 usp)

b) │  │porozumienie międzygminne (art. 74 usg) albo powiatowe (art. 73 usp)

c) │  │stowarzyszenie JST  (art. 84 usg, 75 usp)

d) │  │spółka międzygminna

e) │  │inne, jakie                                                     (np. porozumienie JST o współpracy)

4.  Opis zidentyfikowanych problemów – wspólnych dla obszaru funkcjonalnego, na którym działa Partnerstwo [opis do 1500 znaków]:

……………………………………………………………… ……………………………………………………… …………………………………………………….

 

 

 

5.  Lista potencjalnych wspólnych przedsięwzięć, które Partnerzy zamierzają podjąć, aby rozwiązać zidentyfikowane wspólne problemy [do 1500 znaków]:

……………………………………………………………… ……………………………………………………… …………………………………………………….

 

 

 

6.  Opis dotychczasowej współpracy w ramach Partnerstwa [opis do 1500 znaków]:

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

Wnioskodawca (JST, inna wym. w p. 3) …………………..………………………………………..

Adres …………………………………………………………………………………………………………………

Reprezentant prawny  …………………………………………….………………………………………..

telefon ………………………………. Telefon komórkowy ……….…….…….……………………….

Fax …………………………………... e-mail ……………………………………………………………………

 

Osoba do kontaktu …………………………………………………………………………………………….

telefon ………………………………. Telefon komórkowy ……….…….…….……………………….

Fax …………………………………... e-mail ……………………………………………………………………

 

 

…………………………………….                                         ………………………………………………..

data                                                  podpis i pieczątka osoby upoważnionej

 

Załączniki [ proszę zaznaczyć właściwy dokument znakiem X ]:

1)    list intencyjny, porozumienie o współpracy itp. (dot. p. 3e)                   │  │

2)    statut stowarzyszenia / związku (dot. p. 3a i 3c)                                       │  │

3)    statut / umowa spółki (dot. p. 3d)                                                                │  │

4)    lista uczestników porozumienia międzygminnego / powiatowego oraz kopie odpowiednich uchwał rad gmin / powiatów (dot. p. 3b)             │  │                           

usg – ustawa o samorządzie gminnym

usp – ustawa o samorządzie powiatowym

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Komunikat MEN: Zmiana podstawy programowej kształcenia ogólnego nabiera tempa. Zaczęły się konsultacje projektów rozporządzeń. Czego dotyczą zmiany?

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego dla 18 przedmiotów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jednocześnie z opublikowaniem projektów rozpoczęły się konsultacje publiczne i uzgodnienia międzyresortowe.

Model “weź - zużyj - wyrzuć” niszczy środowisko i społeczeństwo. Czym jest cyrkularność?

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba debat i publikacji na temat gospodarki o obiegu zamkniętym wzrosła niemal trzykrotnie - wynika z tegorocznego The Circularity Gap Report. Autorzy opracowania podkreślają jednak, że trend na cyrkularność nie idzie w parze z praktycznymi działaniami. Jak to zmienić? Podpowiedzi udziela Mariusz Ryło, CEO Fixit. 

ZNP: Rodzice oczekują od nauczyciela e-odpowiedzi po godzinach pracy. Nawet w nocy

Dlaczego praca nauczycieli nigdy się nie kończy? Bo elektroniczne dzienniki są cały czas dostępne i rodzice piszą wiadomości do nauczycieli o różnych porach dnia i nocy, często oczekując natychmiastowej odpowiedzi.

Dodatkowe 50 mln zł z rezerwy Funduszu Pracy na działania dla powiatów, w których planowane są zwolnienia grupowe

Są zwolnienia grupowe na rynku pracy, jest też reakcja rządowa. "Chcemy dmuchać na zimne, dlatego podjęłam decyzję, żeby prewencyjnie uruchomić dodatkowe 50 mln zł dla powiatów, w których planowane są zwolnienia grupowe" - przekazała ministra rodziny Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

REKLAMA

Podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł już pewna. Czy jeszcze w 2024 roku?

22 kwietnia 2024 r. (w odpowiedzi na interpelację poselską) Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw - przewidujący podwyższenie kwoty zasiłku pogrzebowego z 4000 zł do 7000 zł zostanie w najbliższych dniach skierowany do opiniowania w ramach uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych.

PFRON +15%: Nowe stawki dofinansowań dla przedsiębiorców. [dopłaty do etatów osób niepełnosprawnych]

PFRON: zwiększenie stawek dofinansowań: dla stopnia znacznego kwota bazowa 2760 zł (do tej pory: 2400 zł), dla stopnia umiarkowanego kwota bazowa 1550 zł (do tej pory: 1350 zł), dla stopnia lekkiego kwota bazowa 575zł (do tej pory: 500zł)

Około 6000 zł minimalnego wynagrodzenia od 1 maja 2024 r. Dla kursanta w Straży Granicznej. Ze wszystkimi stałymi dodatkami. Wyższy mnożnik kwoty bazowej [rozporządzenie MSWiA]

Opublikowany 22 kwietnia 2024 r. projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przewiduje podwyższenie mnożnika kwoty bazowej dla grupy uposażenia zasadniczego 01 w I kategorii uposażenia zasadniczego z 1,372 do 1,862, co stanowi kwotę wzrostu uposażenia zasadniczego o 1.020 zł  oraz w II kategorii z 1,322 do 1,862, co daje wzrost o 1.130 zł. Te zmiany spowodują podwyższenie uposażenia zasadniczego funkcjonariusza Straży Granicznej zaszeregowanego na stanowisku kursanta do ok. 6.000 zł (z dodatkami o charakterze stałym). 

Wenecja - od kiedy będą obowiązywać nowe zasady wjazdu, obowiązkowa rejestracja i opłata?

Aż 60 tysięcy turystów odwiedziło Wenecję w ostatnią niedzielę przed wejściem w życie nowych zasad wjazdu do historycznego centrum i rezerwacji wizyt. Ponadto w tych dniach odbyło się także Biennale Sztuki. Takich tłumów we włoskim mieście jeszcze nie było. 

REKLAMA

Kto wygrał w drugiej turze wybory na prezydenta miasta? PKW podała wyniki

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki II tury niedzielnych wyborów samorządowych. Jak wyglądają one w największych miastach?

Będzie eksplozja w Polsce? 15 000 zachorowań w Chinach. Wzrost o 1500%. Źle w Bułgarii, Czechach. I Chorwacji

Czy ta choroba eksploduje w Polsce tak jak w innych krajach. Krztusiec atakuje coraz więcej krajów.

REKLAMA