REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Władze Mazowsza zapowiadają eliminowanie papierowej dokumentacji

REKLAMA

W czwartym kwartale 2014 r. zakończy się wprowadzanie systemu elektronicznego obiegu dokumentów w mazowieckich urzędach - poinformował urząd marszałkowski. Interesanci będą obsługiwani w formie elektronicznej od przyjęcia dokumentu po udzielenie odpowiedzi.

Elektroniczny obieg dokumentów między urzędami na Mazowszu oraz sukcesywne eliminowanie papierowej dokumentacji będzie możliwe dzięki Elektronicznej Platformie Wymiany i Obiegu Dokumentów Administracji Rządowej Województwa Mazowieckiego (EPWiOD).

REKLAMA

REKLAMA

Koszt jej wdrożenia to niemal 11,5 mln zł. Zarząd województwa przyznał na ten cel 9,7 mln zł ze środków unijnych; 1,7 mln zł pochodzić będzie z budżetu wojewody mazowieckiego. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek województwa Adam Struzik oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Struzik podkreślił, że stworzenie platformy wymiany i obiegu dokumentów jest elementem większej inwestycji - projektu budowy sieci szerokopasmowego internetu na Mazowszu. Zakłada on, że za trzy lata dostęp do takiego internetu będą mieć wszystkie urzędy, firmy i przedsiębiorstwa oraz 95 proc. mieszkańców województwa. Oznacza to dostęp nie tylko do e-administracji, ale także innych usług publicznych np. medycznych.

REKLAMA

Projekt będzie realizowany w trzynastu jednostkach administracji rządowej na Mazowszu: Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie oraz jego delegaturach; w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej; Mazowieckim Kuratorium Oświaty; Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków; Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a także w wojewódzkich inspektoratach - jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, ochrony roślin i nasiennictwa, inspekcji farmaceutycznej, ochrony środowiska, inspekcji handlowej, weterynarii, nadzoru budowlanego oraz transportu drogowego.

We wszystkich instytucjach stanowiska pracy urzędników zostaną wyposażone w oprogramowanie umożliwiające komunikację za pośrednictwem elektronicznych skrzynek podawczych. Platforma wymiany dokumentów będzie służyć do załatwiania zarówno tych spraw, które zostały wszczęte na podstawie dokumentów papierowych, jak i elektronicznych. W planach jest przeszkolenie co najmniej tysiąca pracowników urzędu wojewódzkiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Urząd wojewody mazowieckiego pozyskał też program elektronicznego zarządzania dokumentacją autorstwa Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pilotażowa wersja wystartuje w urzędzie i delegaturach w październiku - dzięki niej tradycyjny papierowy obieg dokumentów sukcesywnie będzie zastępowany elektronicznym. Platforma wymiany dokumentów będzie zaś wdrażana w od kwietnia 2013 r. do czwartego kwartału 2014 r.

Budowa platformy, która połączy urząd wojewódzki i podległe mu delegatury i jednostki ma skrócić czas realizacji spraw i pozwoli na pełną kontrolę oraz ewidencję prowadzonych spraw. Celem projektu jest też zapewnienie w przyszłości mieszkańcom Mazowsza pełnego dostępu do usług administracji publicznej z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.

  MEN: Rozporządzenie zostało podpisane - nauczyciele mają już zagwarantowane podwyżki wynagrodzeń

  Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie zwiększające wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli. Wzrost wynagrodzenia nauczycieli początkujących wyniesie 33%, natomiast wynagrodzenie nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrośnie o 30%.

  Zmiany w KRS 2024 - rząd Tuska przyjął projekt nowelizacji

  Na posiedzeniu 20 lutego 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS), przygot4owany przez Ministra Sprawiedliwości. 

  Podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku - rozporządzenie podpisane

  W dniu 20 lutego 2024 r. Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących rośnie o 33%, a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrost wynosi 30%. Podpisane rozporządzenie skierowano do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wzrost wynagrodzeń jest możliwy z powodu zwiększenia subwencji oświatowej.

  REKLAMA

  Ile jest osób w kryzysie bezdomności w Polsce? W nocy z 28 na 29 odbędzie się liczenie

  Ile jest w Polsce osób w kryzysie bezdomności? Dokładne szacunki nie są znane. Ostatnie badanie miało miejsce w 2019 r. W tym roku, w nocy z 28 na 29 lutego w całej Polsce zostanie przeprowadzone liczenie osób w kryzysie bezdomności. 

  Podwyżki w budżetówce 2024. Komu +10%,+20% a nawet +47%? Wyższe kwoty wynagrodzenia zasadniczego w kategoriach zaszeregowania [projekt rozporządzenia]

  W dniu 20 lutego 2024 r. został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniający rozporządzenie w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w niektórych państwowych jednostkach budżetowych. Jakie podwyżki wynikają z tego projektu? O ile wzrosną wynagrodzenia?

  Protest rolników. Warszawa będzie zablokowana 27 lutego, tzw. "Gwiaździsty marsz na Warszawę"

  Protest rolników. Warszawa będzie zablokowana w dniu 27 lutego 2024 roku, odbędzie się tzw. "Gwiaździsty marsz na Warszawę". Tak zapowiadają strajkujący rolnicy, którzy chcą m.in. żeby rząd zadeklarował wycofanie się z Zielonego Ładu.

  Badania naukowe: Nadmiar białka w diecie szkodzi tętnicom. To wyższe ryzyko miażdżycy

  Spożywanie zbyt dużych ilości białka zwiększa ryzyko miażdżycy. Winę za to ponosi aminokwas leucyna – informuje pismo “Nature Metabolism”. Odkryty przez naukowców z University of Pittsburgh School of Medicine mechanizm molekularny sprawia, że nadmierna ilość białka w diecie może zwiększać ryzyko miażdżycy.

  REKLAMA

  Protest rolników 20 lutego. "Chcemy, żeby rząd zadeklarował wycofanie się z Zielonego Ładu"

  Protest rolników 20 lutego. "Chcemy, żeby rząd zadeklarował wycofanie się z Zielonego Ładu" - wskazał przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski. Rolnicy oczekują też wstrzymania niekontrolowanego importu produktów rolnych z Ukrainy oraz utrzymania w Polsce hodowli zwierząt futerkowych.

  Dofinansowaniem inwestycji w OZE i poprawę efektywności energetycznej gospodarstw [wnioski do 23 lutego]

  Inwestycje w OZE i poprawę efektywności energetycznej gospodarstw. Wnioski o przyznanie pomocy finansowej można składać do 23 lutego 2024 roku.

  REKLAMA