reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ustawa wprowadzająca zmiany istotne dla mniejszości narodowych podpisana przez Prezydenta

Ustawa wprowadzająca zmiany istotne dla mniejszości narodowych podpisana przez Prezydenta

Nowe przepisy mają wspierać integrację społeczną i obywatelską środowisk mniejszości, w zakresie oświaty, zatrudnienia, warunków bytowych i ochrony zdrowia.

Uchwalona przez Sejm w dniu 30 maja 2014 r. ustawa o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym oraz ustawy o działach administracji rządowej zawiera kilka zmian będących rozwiązaniami istotnymi dla mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce, w tym w szczególności dla mniejszości romskiej.
Rozwiązania te powinny przyczynić się do stworzenia lepszych warunków integracji społecznej (w systemie oświaty i wychowania), obywatelskiej i kulturowej dla wszystkich mniejszości narodowych i etnicznych.

W ustawie szczególny nacisk położono na wspieranie integracji społecznej i obywatelskiej środowisk mniejszości, w zakresie: oświaty, zatrudnienia, warunków bytowych i ochrony zdrowia. Sejm w tym celu do ustawy zmieniającej wprowadził nowe przepisy określające działania organów samorządu terytorialnego oraz administracji rządowej (Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Ministra Finansów), np. o dotacje na cele związane z mniejszościami narodowymi i etnicznymi.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia jej w Dzienniku Ustaw.

Źródło: prezydent.pl

Polecamy również: Dotacje dla mniejszości narodowych - wnioski w 2014 roku

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama