| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Kolejne środki dla osób poszkodowanych w wyniku wichur i nawałnic

Kolejne środki dla osób poszkodowanych w wyniku wichur i nawałnic

Minister Administracji i Cyfryzacji podjął kolejną decyzję o uruchomieniu środków dla osób i rodzin poszkodowanych w wyniku ostatnich wichur i nawałnic. Dla ofiar burz, które w nocy z 13 na 14 sierpnia br. przeszły przez województwo podkarpackie uruchomiono 834.577,- zł.

Ze środków tych wypłacane są zasiłki celowe do 6 tys. zł, przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb poszkodowanych w wyniku nawałnicy, tj. zakup żywności, lekarstw, odzieży, środków czystości, ale też na drobne naprawy uszkodzonych domów.  Pomoc ta jest przeznaczona dla 181 rodzin z 8 miast i gmin.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

W najbliższym terminie będą również uruchomione środki przeznaczone na zasiłki celowe: do 20 tys. zł (na pomoc w remoncie uszkodzonych domów) i do 100 tys. zł (na pomoc w odbudowie zniszczonych budynków mieszkalnych). Wniosek Wojewody Podkarpackiego w tej sprawie powinien wpłynąć do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w tym tygodniu.

Łącznie, od początku tego roku, na wypłatę zasiłków celowych dla poszkodowanych w wyniku zdarzeń o charakterze klęskowym Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przekazało kwotę 4.370.851,-zł, przeznaczoną na pomoc finansową dla 1204 osób (rodzin)  z terenu 71 gmin.

Elektroniczne odpisy w USC od 2015 r.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »