REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

IV Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne Miasta

IV Ogólnopolski Kongres Smart –  Inteligentne Miasta | 28 wrzesień Olsztyn
IV Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne Miasta | 28 wrzesień Olsztyn

REKLAMA

REKLAMA

Czy regiony z północnej Polski stosują inteligentne rozwiązania dla miejskiej energetyki, infrastruktury oraz transportu, aby polepszyć jakość życia mieszkańców? Jakie nowe technologie dla smart cities proponuje branża oraz jak ich wykorzystanie wpływa na rozwój inteligentnych miast? Jak oszczędzać energię elektryczną i cieplną w miastach i gminach? Na powyższe pytania odpowiedzi szukać będą eksperci, politycy oraz samorządowcy podczas IV Ogólnopolskiego Kongresu Smart – Inteligentne Miasta, który odbędzie się 28 września w Olsztyńskim Parku Naukowo Technologicznym. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

REKLAMA

Duży nacisk zostanie położony na poznanie zakresu w jakim północne miasta realizują koncepcję inteligentnego rozwoju. Uczestnicy konferencji poznają również, jak wykorzystywać nowe technologie na rozwój inteligentnych miast i gmin. Istotnym tematem do dyskusji będzie także nowoczesny transport publiczny oraz możliwości wdrażania inteligentnego systemu transportowego w miastach.

REKLAMA

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, prezydenta miasta Olsztyna, wojewody warmińsko-mazurskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, prezydenta miasta Białegostoku, Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: poseł na Sejm RP Urszula Pasławska, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, prezydent miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz, dyrektor departamentu informatyzacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Sebastian Christow, główny specjalista w Ministerstwie Gospodarki Sebastian Stępnicki, główny specjalista ds. energii odnawialnej PIOMOT, Szwedzko-Polska Platforma Zrównoważonej Energetyki dr inż Magdalena Rogulska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

28 września w Olsztynie planowana jest czwarta edycja tego wydarzenia. Inauguracja jedynego w Polsce cyklu regionalnych konferencji o smart cities miała miejsce w Warszawie
30 marca. 150 przedstawicieli lokalnych samorządów, przedsiębiorcy i eksperci dyskutowali na temat wpływu nowych technologii na jakość życia w mieście. Duży nacisk na konferencji został położony na doświadczenia innych krajów europejskich – Norwegii, Szwecji czy Niemczech. Relacja z inauguracji Kongresu znajduje się tutaj: www.nteligentne-miasta.eu/warszawa-video/.

Rejestracja jest aktywna do 25 września, dlatego prosimy o szybkie podjęcie decyzji. Uczestnictwo prosimy zgłaszać przez stronę www.inteligentne-miasta.eu/rejestracja/ lub bezpośrednio do p. Adriany Łączyńskiej (promocja@successpoint.pl, tel. 720 911 824). Więcej o konferencji, w tym aktualny program można sprawdzić na www.inteligentne-miasta.eu/olsztyn-2/

Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-16:00 w dniu 28 września 2015 r. w Olsztyńskim Parku naukowo-Technologicznym, przy ul. Władysława Trylińskiego 2 w Olsztynie.

Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne Miasta to inicjatywa firm Golden Point oraz Success Point, które zorganizowały w poprzednich latach szereg konferencji i wydarzeń biznesowych cieszących się sporym zainteresowaniem. Więcej informacji na www.inteligentne-miasta.eu.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Żmije pojawiły się w Tatrach. Co robić, gdy spotkamy je na szlaku?

    Na tatrzańskich szlakach pojawiły się żmije zygzakowate. To efekt wyjątkowo ciepłego początku kwietnia. Jak się zachować, gdy natkniemy się na ten jadowity gatunek węża? 

    Wygląda jak karta kredytowa z atomem i mapą Polski. A to nowa legitymacja nauczyciela. Co ze starymi?

    Od wtorku 16 kwietnia 2024 r. obowiązuje nowy wzór legitymacji nauczyciela. Jednak do 12 lipca nauczyciel może otrzymać legitymację na starym wzorze.

    Rząd: Nowy wzór karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych. Karty tylko terminowe

    Niestety nie będzie bezterminowych kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Tak wynika z odpowiedzi na interpelację.

    Nowa era komunikacji. RDK może ułatwić Ci życie

    Rejestr Danych Kontaktowych, znany jako RDK, to baza danych zawierająca aktualne dane kontaktowe obywateli, do której mają dostęp urzędnicy administracji państwowej. Usługa ta, uruchomiona 22 grudnia 2019 roku, ma na celu usprawnienie komunikacji między urzędem a obywatelem.

    REKLAMA

    Wybory 2024 - druga tura. Czy cisza wyborcza będzie obowiązywać w całym kraju?

    Druga tura wyborów samorządowych 2024 odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia. Cisza wyborcza rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę i potrwa do godz. 21 w niedzielę. Czy będzie obowiązywać w całym kraju? 

    Dobrowolne ubezpieczenie w NFZ [WNIOSEK]

    Kto może się dobrowolnie ubezpieczyć w NFZ? Jak to zrobić? Kiedy trzeba uiścić opłatę dodatkową? 

    Oszuści podszywają się pod NFZ. Na te strony uważaj

    Oszuści próbują nowych sposobów, tym razem "na NFZ". W internecie pojawiły się fałszywe strony, które łudząco przypominają oficjalny serwis internetowy Narodowego Funduszu Zdrowia. Na czym polega oszustwo?

    Stop Smog. MKiŚ zapowiada zmiany w programie

    Resort klimatu chce uatrakcyjnić program "Stop Smog". Jakie zmiany proponuje? Które gminy mogą otrzymać środki na inwestycje?

    REKLAMA

    Minister edukacji: Będą kolejne zmiany w szkołach - edukacja zdrowotna zastąpi wychowanie do życia w rodzinie

    1 września 2025 r. w szkołach pojawi się nowy przedmiot. Edukacja zdrowotna zastąpi wychowane do życia w rodzinie – poinformowała Barbara Nowacka, minister edukacji. Uczniowie będą się uczyć m.in. o ochronie zdrowia psychicznego, odżywianiu i edukacji seksualnej.

    600 tys. zł na innowacyjny biznes. Jak się zgłosić do programu?

    Osoby z innowacyjnymi pomysłami na biznes mogą teraz zgłaszać się do Platform Startowych, które działają w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Pod okiem ekspertów będą mogli rozwijać swoje pomysły, a najlepsi mają szansę na dotację wynoszącą blisko 600 tys. zł.

    REKLAMA