Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Angielski gdzie chcesz, kiedy możesz i ze sprawdzonymi nauczycielami

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł partnerski
angielski
fot. materiały prasowe

W czasach właściwie niczym nieograniczonego dostępu online do informacji, wiedzy i kultury, gdy chętnie podróżujemy i nawiązujemy kontakty z mieszkańcami wielu krajów, nie ma już wątpliwości czy uczyć się języków obcych. Istotne jest natomiast jak robić to sensownie, czyli skutecznie i – co ważne w obecnej sytuacji ekonomicznej – za rozsądne pieniądze

Co do tego, że języków warto się uczyć nie ma wątpliwości, bo to rozszerza horyzonty i otwiera nowe możliwości, ale jeszcze mniej wątpliwości jest co do tego, że trzeba znać język angielski. Nim można się porozumieć, przynajmniej na poziomie podstawowym niemal we wszystkich zakątkach globu, jego znajomość ułatwia więc podróże. Można czuć się pewnie w każdym międzynarodowym środowisku, rozwijać swoje zainteresowania, buszując po internecie, światowych bibliotekach, zwiedzać wirtualnie i stacjonarnie atrakcyjne miejsca, np. muzea czy galerie sztuki.

Coraz częściej bez znajomości angielskiego po prostu trudno pracować, ponieważ w wielu dziedzinach współpraca międzynarodowa jest już normą i trzeba działać np. w międzynarodowych zespołach zadaniowych albo nawiązywać kontakty z partnerami czy klientami w innych krajach.

Sprawę ułatwia fakt, że English, przynajmniej na poziomie tzw. komunikacyjnym, jest językiem łatwym. Jego gramatyka nie nastręcza kłopotów, a słownictwo tym łatwiej opanować, że wdziera się w naszą codzienność ogromną liczbą zapożyczeń, dawnych i współczesnych, które nawet często wypierają rodzime określenia.

Jak się uczyć

Żeby posiąść umiejętność posługiwania się jakiegokolwiek językiem trzeba oczywiście poznać zasady gramatyki i minimum słownictwa, a potem najważniejsza staje się praktyka: osłuchanie się z językiem i rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Bo to konwersacja pozwala pozbyć się hamulców i uczy swobodnego mówienia.

Coraz chętniej uczymy się w sieci, gdzie można to robić w dogodnych porach i nie tracić czasu na dojazdy. Internet podsuwa dziesiątki możliwości zajęć językowych i dla dzieci, i dla dorosłych, chcących poszerzyć swoją wiedzę, albo poszerzyć kompetencje językowe w jakiejś konkretnej dziedzinie.

Do pewnego poziomu można uczyć się używając darmowych aplikacji, można też wykupić rozmaite kursy przygotowane przez mniej lub bardziej renomowanych firmy, można znaleźć korepetytorów, lektorów… Zbyt duży wybór opcji nie zawsze okazuje się sytuacją pozytywną, bo nie sposób jest w łatwy sposób ocenić oferty. Trudno wziąć choćby po jednej lekcji w każdej ze szkół, albo przejść przez kilka części kursu w aplikacji, żeby sprawdzić czy zakres i poziom jest dopasowany do naszych potrzeb i możliwości, czy materiały do nauki są dobrze przygotowane i czy nauczyciele mają wystarczające kompetencje oraz czy będą mieli dla nas odpowiednio dużo czasu.
Dobrze jest więc sięgnąć po rozwiązania już zweryfikowane przez rynek i dające maksymalnie dużą swobodę wyboru nauczyciela, formy i treści zajęć, a także ich pory oraz czasu jaki przeznaczymy na naukę. Takie możliwości stwarza platforma Preply.com.

Tysiące korepetytorów

Nauczyciele z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Barbadosu, Jamajki, RPA, Filipin, Polski… Znający nie tylko angielski, ale również wiele innych języków, co znakomicie ułatwia komunikację. Na Preply.com znajdziemy ich ok. 8 tys.

Na podstawie krótkiego opisu można się zorientować jakie są ich kompetencje oraz zainteresowania. Pochodzenie i język ojczysty to ważna wskazówka, jeśli chcemy np. poznawać kulturę i zwyczaje jakiegoś kraju. (To też wskazówka dla chcących skorzystać z kursów stacjonarnych, bo takie też wchodzą w rachubę). Jeśli mamy wspólne zainteresowania z nauczycielem, będziemy mogli dogłębniej drążyć tematykę, która nas pociąga. Z metryczek korepetytorów dowiemy się też jaki jest ich styl pracy, ile odbyli lekcji i – co niezwykle istotne - jak są oceniani przez swoich uczniów. Na grafice zobaczymy w jakich porach są dostępni i ile trzeba im zapłacić. Wskazaną stawkę trzeba też zapłacić za pierwsze, zapoznawcze, 1-godzinne spotkanie. Po wyborze korepetytora pozostaje umówić się z nim na kolejne lekcje i można rozpocząć nową przygodę z językiem.

Nawet za 10 złotych

Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Kosztują wyłącznie lekcje, ale – co ciekawe użytkownik ma ogromne możliwości wyboru, ponieważ może się na nie umówić np. z nauczycielką podstaw z Zimbabwe, Laosu czy RPA za ok. 10 zł za godzinę, albo z nauczycielem akademickim z Wielkiej Brytanii czy Kanady, bądź specjalistą od języka finansowego i trenerem prezesów spółek z USA za ponad 400 zł.

Mechanizm rozliczeń jest prosty: uczestnik płaci z góry (za pomocą karty płatniczej, platformy Paypal, lub bitcoin), a korepetytor otrzymuje przelew po zakończeniu spotkania. Lekcje, w zależności od potrzeb klienta mogą trwać 30, 60 albo 90 minut. Jako, że nie zawsze wybór okazuje się trafny, uczestnikowi kursu może nie odpowiadać metodologia, sposób bycia, czy akcent nauczyciela, istnieje możliwość jego zmiany.

Nauka odbywa się z wykorzystaniem platformy Preply.com. W jej ramach działa specjalny zespół, który weryfikuje korepetytorów. Sprawdzane są ich dyplomy, dokumenty tożsamości, zdjęcia. Dla pozytywnie zweryfikowanych nauczycieli prowadzone są szkolenia i webinaria, pozwalające im doskonalić warsztat i techniki nauczania.

Sprawdź co oferuje Ci Preply https://preply.com/pl/online/korepetycje-z-angielskiego

JCB

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł partnerski

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja
QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konkurs "Aktywny Senior 2025". Wnioski o dofinansowania można składać do 11 czerwca 2025 r.

12 maja 2025 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do zadania Aktywny Senior w ramach programu Aktywność dla Każdego. Wnioski o dofinansowania w ramach konkursu "Aktywny Senior 2025" można składać do 11 czerwca 2025 r.

Duży ruch na Okęciu. Lotnisko od początku roku odprawiło ponad 6,6 mln podróżnych

Lotnisko Chopina jest na granicy przepustowości. Od stycznia do końca kwietnia br. odprawiło już ponad 6,6 mln podróżnych, podczas gdy w tym samym okresie w ubiegłym roku było to prawie 5,9 mln osób. Dokąd latamy najczęściej?

Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

Wybory prezydenckie: ułatwienia dla wyborców 60+

Transport do i z lokalu wyborczego. Możliwość głosowania korespondencyjnego albo za pośrednictwem pełnomocnika. Możliwość zmiany miejsca głosowania w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tych wszystkich ułatwień mogą skorzystać wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania w tegorocznych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukończą 60. rok życia. A także wyborcy niepełnosprawni – bez względu na wiek.

Plany ewakuacyjne i szkolenia. Nowe zadania gmin w 2025 r.

Do końca 2025 r. gminy muszą opracować plany ewakuacyjne. To jedno z zadań nałożonych na samorządy przez ustawę z 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej.