Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Angielski gdzie chcesz, kiedy możesz i ze sprawdzonymi nauczycielami

 • Artykuł partnerski
angielski
angielski
fot. materiały prasowe
W czasach właściwie niczym nieograniczonego dostępu online do informacji, wiedzy i kultury, gdy chętnie podróżujemy i nawiązujemy kontakty z mieszkańcami wielu krajów, nie ma już wątpliwości czy uczyć się języków obcych. Istotne jest natomiast jak robić to sensownie, czyli skutecznie i – co ważne w obecnej sytuacji ekonomicznej – za rozsądne pieniądze

Co do tego, że języków warto się uczyć nie ma wątpliwości, bo to rozszerza horyzonty i otwiera nowe możliwości, ale jeszcze mniej wątpliwości jest co do tego, że trzeba znać język angielski. Nim można się porozumieć, przynajmniej na poziomie podstawowym niemal we wszystkich zakątkach globu, jego znajomość ułatwia więc podróże. Można czuć się pewnie w każdym międzynarodowym środowisku, rozwijać swoje zainteresowania, buszując po internecie, światowych bibliotekach, zwiedzać wirtualnie i stacjonarnie atrakcyjne miejsca, np. muzea czy galerie sztuki.

Coraz częściej bez znajomości angielskiego po prostu trudno pracować, ponieważ w wielu dziedzinach współpraca międzynarodowa jest już normą i trzeba działać np. w międzynarodowych zespołach zadaniowych albo nawiązywać kontakty z partnerami czy klientami w innych krajach.

Sprawę ułatwia fakt, że English, przynajmniej na poziomie tzw. komunikacyjnym, jest językiem łatwym. Jego gramatyka nie nastręcza kłopotów, a słownictwo tym łatwiej opanować, że wdziera się w naszą codzienność ogromną liczbą zapożyczeń, dawnych i współczesnych, które nawet często wypierają rodzime określenia.

Jak się uczyć

Żeby posiąść umiejętność posługiwania się jakiegokolwiek językiem trzeba oczywiście poznać zasady gramatyki i minimum słownictwa, a potem najważniejsza staje się praktyka: osłuchanie się z językiem i rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Bo to konwersacja pozwala pozbyć się hamulców i uczy swobodnego mówienia.

Coraz chętniej uczymy się w sieci, gdzie można to robić w dogodnych porach i nie tracić czasu na dojazdy. Internet podsuwa dziesiątki możliwości zajęć językowych i dla dzieci, i dla dorosłych, chcących poszerzyć swoją wiedzę, albo poszerzyć kompetencje językowe w jakiejś konkretnej dziedzinie.

Do pewnego poziomu można uczyć się używając darmowych aplikacji, można też wykupić rozmaite kursy przygotowane przez mniej lub bardziej renomowanych firmy, można znaleźć korepetytorów, lektorów… Zbyt duży wybór opcji nie zawsze okazuje się sytuacją pozytywną, bo nie sposób jest w łatwy sposób ocenić oferty. Trudno wziąć choćby po jednej lekcji w każdej ze szkół, albo przejść przez kilka części kursu w aplikacji, żeby sprawdzić czy zakres i poziom jest dopasowany do naszych potrzeb i możliwości, czy materiały do nauki są dobrze przygotowane i czy nauczyciele mają wystarczające kompetencje oraz czy będą mieli dla nas odpowiednio dużo czasu.
Dobrze jest więc sięgnąć po rozwiązania już zweryfikowane przez rynek i dające maksymalnie dużą swobodę wyboru nauczyciela, formy i treści zajęć, a także ich pory oraz czasu jaki przeznaczymy na naukę. Takie możliwości stwarza platforma Preply.com.

Tysiące korepetytorów

Nauczyciele z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Barbadosu, Jamajki, RPA, Filipin, Polski… Znający nie tylko angielski, ale również wiele innych języków, co znakomicie ułatwia komunikację. Na Preply.com znajdziemy ich ok. 8 tys.

Na podstawie krótkiego opisu można się zorientować jakie są ich kompetencje oraz zainteresowania. Pochodzenie i język ojczysty to ważna wskazówka, jeśli chcemy np. poznawać kulturę i zwyczaje jakiegoś kraju. (To też wskazówka dla chcących skorzystać z kursów stacjonarnych, bo takie też wchodzą w rachubę). Jeśli mamy wspólne zainteresowania z nauczycielem, będziemy mogli dogłębniej drążyć tematykę, która nas pociąga. Z metryczek korepetytorów dowiemy się też jaki jest ich styl pracy, ile odbyli lekcji i – co niezwykle istotne - jak są oceniani przez swoich uczniów. Na grafice zobaczymy w jakich porach są dostępni i ile trzeba im zapłacić. Wskazaną stawkę trzeba też zapłacić za pierwsze, zapoznawcze, 1-godzinne spotkanie. Po wyborze korepetytora pozostaje umówić się z nim na kolejne lekcje i można rozpocząć nową przygodę z językiem.

Nawet za 10 złotych

Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Kosztują wyłącznie lekcje, ale – co ciekawe użytkownik ma ogromne możliwości wyboru, ponieważ może się na nie umówić np. z nauczycielką podstaw z Zimbabwe, Laosu czy RPA za ok. 10 zł za godzinę, albo z nauczycielem akademickim z Wielkiej Brytanii czy Kanady, bądź specjalistą od języka finansowego i trenerem prezesów spółek z USA za ponad 400 zł.

Mechanizm rozliczeń jest prosty: uczestnik płaci z góry (za pomocą karty płatniczej, platformy Paypal, lub bitcoin), a korepetytor otrzymuje przelew po zakończeniu spotkania. Lekcje, w zależności od potrzeb klienta mogą trwać 30, 60 albo 90 minut. Jako, że nie zawsze wybór okazuje się trafny, uczestnikowi kursu może nie odpowiadać metodologia, sposób bycia, czy akcent nauczyciela, istnieje możliwość jego zmiany.

Nauka odbywa się z wykorzystaniem platformy Preply.com. W jej ramach działa specjalny zespół, który weryfikuje korepetytorów. Sprawdzane są ich dyplomy, dokumenty tożsamości, zdjęcia. Dla pozytywnie zweryfikowanych nauczycieli prowadzone są szkolenia i webinaria, pozwalające im doskonalić warsztat i techniki nauczania.

Sprawdź co oferuje Ci Preply https://preply.com/pl/online/korepetycje-z-angielskiego

JCB

Autopromocja
Źródło: Artykuł partnerski
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  D. Tusk odblokował unijne pieniądze na polskie KPO [137 mld euro, 600 mld zł]. W przyszłym tygodniu dwie ważne decyzje. von der Leyen: Razem będziemy bronić praworządności w całej Europie

  Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz premier Belgii Alexander De Croo w piątek 23 lutego 2023 r. rozmawiali w Warszawie z premierem Tuskiem. Przewodnicząca KE poinformowała po spotkaniu, że w przyszłym tygodniu zapadną dwie decyzje ws. funduszy europejskich dla Polski. Uwolnią one do 137 mld euro z funduszu spójności i Funduszu Odbudowy.

  PFRON: Od 1 marca wnioski o samochody dla osób niepełnosprawnych. Dopłata 80% od 150 000 zł albo 85% od 130 000 zł

  Maksymalna wartość samochodu objęta wsparciem wynosi 300 000 zł (osoba niepełnosprawna jest kierowcą) albo 230 000 zł (opiekun jest kierowcą). Muszą to być samochody dostosowane do potrzeb osób korzystających w poruszaniu się wózkiem inwalidzkim.

  Depresja nie wybiera. Ale na dobrostan psychiczny może wpłynąć dieta albo... pies

  23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. To dobra okazja do tego, aby przypomnieć sobie, że ta choroba może dotknąć każdego. Gdzie szukać pomocy? Jak poprawić swój dobrostan psychiczny? 

  Stawki uposażenia żołnierzy zawodowych w 2024 roku [Tabela]. Podwyżka z wyrównaniem od 1 stycznia. Rozporządzenie już obowiązuje. Będzie też zmiana dot. dodatków za długoletnią służbę wojskową

  W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z 16 lutego 2024 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych zostały określone te stawki ze skutkiem od 1 stycznia 2024 r. Rozporządzenie weszło w życie 21 lutego 2024 r. Od 1 kwietnia 2024 r. będzie też zmiana dot. dodatków za długoletnią służbę wojskową żołnierzy zawodowych.

  Będzie zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Już 64% młodzieży miało do czynienia z takimi papierosami

  Aż 64 proc. młodych ludzi miało kontakt z jednorazowymi papierosami elektronicznymi. Czy wkrótce to się skończy? Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w środę, że może rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. 

  Zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych. I. Leszczyna: Zielone światło od Donalda Tuska dla zmiany przepisów

  W dniu 21 lutego 2024 r. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że może już rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Dodała, że chciałaby jak najszybszej ścieżki, bo aż 64 procent młodych ludzi miało z nimi kontakt.

  Te województwa otrzymają milionowe dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

  W województwie świętokrzyskim samorządy mogą otrzymać ponad 52 mln na opiekę dla osób niesamodzielnych. W małopolskim blisko 21 mln zł na wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych. Co trzeba zrobić? 

  Z jakimi objawami jechać na SOR, a kiedy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

  Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 

  Rok 2023 był rekordowy pod względem skali strat gospodarczych spowodowanych przez katastrofy naturalne

  W 2023 r. 398 globalnych katastrof naturalnych wyrządziło szkody w wysokości 380 mld dolarów. Najbardziej kosztowne okazały się silne trzęsienia ziemi i gwałtowne burze. Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w historii z „bezprecedensowymi anomaliami cieplnymi” i rekordowymi wartościami odnotowanymi w 24 krajach i terytoriach. 

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.