reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Rachunkowość budżetowa > Koszty obsługi świadczenia wychowawczego - klasyfikacja budżetowa

Koszty obsługi świadczenia wychowawczego - klasyfikacja budżetowa

W jaki sposób ująć w klasyfikacji budżetowej dotacje na świadczenie wychowawcze i koszty obsługi świadczenia wychowawczego w 2016 r.? Prezentujemy stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie.

Dotacje na świadczenia wychowawcze i koszty obsługi, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 12 kwietnia 2016 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 524), ujmuje się w rozdziale 85211 – „Świadczenie wychowawcze”:

Polecamy produkt: Klasyfikacja budżetowa

- w § 2060 – „Dotacje celowe otrzymane z budżetu państwa na zadania bieżące z zakresu administracji rządowej zlecone gminom (związkom gmin, związkom powiatowo-gminnym), związane z realizacją świadczenia wychowawczego stanowiącego pomoc państwa w wychowywaniu dzieci”

- w § 6340 – „Dotacje celowe przekazane z budżetu państwa na inwestycje i zakupy inwestycyjne z zakresu administracji rządowej zlecone gminom (związkom gmin, związkom powiatowo-gminnym), związane z realizacją świadczenia wychowawczego stanowiącego pomoc państwa w wychowaniu dzieci”.

Zgodnie z art. 52 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r., poz. 195) koszty obsługi na zadania z zakresu świadczenia wychowawczego w 2016 r. wynoszą 2% dotacji otrzymanej na świadczenia wychowawcze.

W związku z tym, gminy powinny wysokość środków, które przeznaczają na koszty obsługi tych zadań obliczyć przy uwzględnieniu przekazanych z budżetu państwa dotacji celowych w § 2060 i § 6340.

Źródło: Stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie w sprawie wydatków na koszty obsługi zadania z zakresu świadczenia wychowawczego w 2016 r.

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama