reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Zamówienia publiczne > Usługi niepriorytetowe - odwołanie po zmianach

Usługi niepriorytetowe - odwołanie po zmianach

Nowelizacja ustawy Pzp z dnia 29 sierpnia 2014 r. zmieniła zasady udzielania zamówień na usługi niepriorytetowe. Powstają w związku z tym wątpliwości co do możliwości składania odwołań na czynności zamawiającego podjęte w tej nowej procedurze.

W treści art. 5a ust. 1 ustawy Pzp wprowadzono nowy "tryb" udzielania zamówień publicznych na usługi niepriorytetowe. Jeżeli wartość takiego zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp, zamawiający może udzielić zamówienia po przeprowadzeniu postępowania określonego w art. 5a ust. 2-4 ustawy Pzp.

To postępowanie, chociaż jest uregulowane w ustawie Pzp, nie jednak jednym z trybów udzielania zamówień publicznych. Na czynności zamawiającego w tej procedurze nie służą więc środki ochrony prawnej.

Potwierdza to doktryna - "Brak obowiązku stosowania ustawy Pzp do czynności wskazanych w art. 180 ust. 2 ustawy Pzp powoduje brak możliwości naruszenia przepisów tejże ustawy" (Ewa Sikorska, Maciej Sikorski, Środki ochrony prawnej w zamówieniach publicznych. Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej i skarga do sądu powszechnego, Must Read Media 2014).

Polecamy serwis: Zamówienia publiczne

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Elżbieta Kozłowska

Radca prawny, adwokat, specjalista z zakresu prawa gospodarczego, cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama