reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Klienci > Księgowanie rachunków przy pomocy poczty elektronicznej

Księgowanie rachunków przy pomocy poczty elektronicznej

Pytanie: Czy rachunek przesłany za pomocą poczty elektronicznej można zaksięgować?

Rozporządzenie Ministra Finansów, które obowiązuje od 9 lutego 2011 roku zniosło przymus zamieszczania własnoręcznego podpisu oraz wyrazów „Oryginał” lub „Kopia” na wystawionych rachunkach.

Zobacz: Jaką formę księgowości najlepiej wybrać ?

Tym samym od 11 marca 2011 możemy zarówno je przesyłać, jak i archiwizować w formie elektronicznej. Korzystając z tej możliwości, należy pamiętać, że rachunki jako dowody księgowe dotyczące wpływów ze sprzedaży detalicznej musimy przechowywać co najmniej do dnia zatwierdzenia sprawozdania finansowego za dany rok obrotowy, jednak nie krócej niż do dnia rozliczenia osób, którym powierzono składniki aktywów objęte sprzedażą detaliczną.

Pozostałe dowody księgowe należy natomiast przechowywać minimalnie przez 5 lat, licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane zbiory dotyczą. Podatnicy wystawiający rachunki są z kolei zobowiązani je numerować i przechowywać ich kopie w kolejności wystawiania do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego.

Autor: Monika Borczyńska, Konsultant w Dziale Audytu w Baker Tilly Poland

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

komputer; www.sxc.hu
komputer; www.sxc.hu

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama