reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Pracownicy > Przeniesienie pracownika samorządowego a prawo do trzynastki

Przeniesienie pracownika samorządowego a prawo do trzynastki

Pracownik jednostki samorządowej, zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w maju 2011 r. został przeniesiony do pracy w innej jednostce na podstawie art. 22 ustawy o pracownikach samorządowych. Pracownik wyraził zgodę na takie przeniesienie. Czy taki pracownik ma prawo do trzynastki za pracę przez okres krótszy niż 6 miesięcy w naszej jednostce?

Pracownik powinien otrzymać dodatkowe wynagrodzenie roczne za czas faktycznie przepracowany w danym roku – zarówno u jednego jak i u drugiego z pracodawców.

Pracownika samorządowego zatrudnionego na stanowisku urzędniczym (w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym) można – na jego wniosek lub za jego zgodą – przenieść do pracy w innej jednostce, w tej samej lub innej miejscowości. Przeniesienia takiego można dokonać w każdym czasie, jeżeli nie narusza to ważnego interesu jednostki, która dotychczas zatrudniała takiego pracownika, oraz przemawiają za tym ważne potrzeby po stronie jednostki przejmującej.

Przeniesienia na podstawie art. 22 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych dokonuje się w drodze porozumienia pracodawców. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym na podstawie umowy o pracę zmienia wówczas pracodawcę bez potrzeby rozwiązywania umowy o pracę. Treść dotychczasowej umowy o pracę ulega jedynie modyfikacji w zakresie określenia pracodawcy oraz miejsca świadczenia pracy. Dodatkowo, zmianie mogą ulec inne warunki świadczenia pracy – np. nazwa zajmowanego stanowiska, wysokość wynagrodzenia czy zakres obowiązków.

Więcej w czasopiśmie Rachunkowość Budżetowa: Przeniesienie pracownika samorządowego a prawo do trzynastki

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Rachunkowość Budżetowa
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama