Przeniesienie pracownika samorządowego a prawo do trzynastki
REKLAMA
Pracownik powinien otrzymać dodatkowe wynagrodzenie roczne za czas faktycznie przepracowany w danym roku – zarówno u jednego jak i u drugiego z pracodawców.
REKLAMA
REKLAMA
Pracownika samorządowego zatrudnionego na stanowisku urzędniczym (w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym) można – na jego wniosek lub za jego zgodą – przenieść do pracy w innej jednostce, w tej samej lub innej miejscowości. Przeniesienia takiego można dokonać w każdym czasie, jeżeli nie narusza to ważnego interesu jednostki, która dotychczas zatrudniała takiego pracownika, oraz przemawiają za tym ważne potrzeby po stronie jednostki przejmującej.
Przeniesienia na podstawie art. 22 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych dokonuje się w drodze porozumienia pracodawców. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym na podstawie umowy o pracę zmienia wówczas pracodawcę bez potrzeby rozwiązywania umowy o pracę. Treść dotychczasowej umowy o pracę ulega jedynie modyfikacji w zakresie określenia pracodawcy oraz miejsca świadczenia pracy. Dodatkowo, zmianie mogą ulec inne warunki świadczenia pracy – np. nazwa zajmowanego stanowiska, wysokość wynagrodzenia czy zakres obowiązków.
Więcej w czasopiśmie Rachunkowość Budżetowa: Przeniesienie pracownika samorządowego a prawo do trzynastki
REKLAMA
REKLAMA