| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Euro 2012 > Szef MSW: policja gotowa na Euro 2012

Szef MSW: policja gotowa na Euro 2012

Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki poinformował, że podczas pierwszych trzech miesięcy pracy jego resortu zakończono fazę przygotowań do zabezpieczenia piłkarskich mistrzostw Europy. Zapewnił, że policja jest przygotowana do Euro 2012. Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki poinformował, że podczas pierwszych trzech miesięcy pracy jego resortu zakończono fazę przygotowań do zabezpieczenia piłkarskich mistrzostw Europy. Zapewnił, że policja jest przygotowana do Euro 2012.

"Zakończyliśmy fazę przygotowań do zarządzania i zabezpieczenia Euro 2012. Przeszliśmy do fazy zarządzania, powstała docelowa struktura zarządzania tym turniejem" - poinformował Cichocki na sobotniej konferencji prasowej podsumowującej 100 dni rządu.

Zapewnił, że struktury policji są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa podczas turnieju. "Wchodzimy w fazę zgrywania współpracy pomiędzy innymi służbami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie tej imprezy, takimi jak służby wynajęte przez organizatorów samych meczy" - powiedział Cichocki.

Jak przyznał, ponieważ MSW to nowy resort - powstały po podziale MSWiA - sporo energii pochłaniało tworzenie go.

Cichocki poinformował, że w budżecie państwa są zabezpieczone pieniądze na podwyżki dla policjantów od 1 lipca 2012 roku - tak jak zapowiadał premier w expose. "Natomiast nie było wcześniej takich pieniędzy w budżecie, przewidzianych na podwyżki dla funkcjonariuszy innych służb mundurowych" - zaznaczył.

Podczas expose premier zapowiedział podwyżki po 300 zł brutto od 1 lipca 2012 roku dla policjantów i żołnierzy. Wywołało to protesty przedstawicieli pozostałych formacji podległych MSW.

MSW poinformowało w połowie lutego, że podwyżki dla pograniczników, strażaków, więzienników i funkcjonariuszy BOR zostaną wypłacone w 2012 r. - jeśli do 30 września w rezerwie celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych pozostanie co najmniej 76 mln zł.

"Jeśli te pieniądze tam (w rezerwie celowej) pozostaną, to te podwyżki będą" - zadeklarował minister. Nie zgodził się z zarzutami związkowców, że takie rozwiązanie to kpina.

"Nie spotkałem nikogo, kto racjonalnie i realistycznie byłby w stanie wskazać inne źródło finansowania tych podwyżek. Łatwo jest żądać, łatwo jest krzyczeć, trudno jest to (podwyżki) zrealizować. Wydaje mi się, że (nasza) propozycja jest bardzo rozsądna - dająca realną możliwość podwyżek dla funkcjonariuszy innych służb mundurowych" - ocenił Cichocki.

Przyznał jednocześnie, że nie jest możliwe przewidywanie pogody i tego, jakie klęski żywiołowe dotkną Polskę. "Nie można składać teraz żadnych wiążących deklaracji w tej kwestii" - podkreślił minister.

Dodał też, że razem z nowym kierownictwem policji resort opracował priorytety pracy tej służby na najbliższe miesiące. "Wyznaczyliśmy także zadania i kierunki zmian w policji na najbliższe lata, które zaakceptował premier, a niektóre z nich bardzo mocno wsparł" - dodał Cichocki.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. – spółka zależna Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki Sp.K. specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu szeroko rozumianego wywiadu i kontrwywiadu biznesowego skierowanych głównie do średnich i dużych firm.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »