REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ME-2012 - Kallen: sukces wykraczający daleko poza oczekiwania

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Piłkarskie mistrzostwa Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie zakończyły się sukcesem, wykraczającym dalece poza oczekiwania - powiedział dyrektor operacyjny UEFA Events Martin Kallen, podsumowując turniej podczas konferencji prasowej w Warszawie.

W opinii Kallena był to "wspaniały turniej, wyznaczający na przyszłość standardy organizacyjne". Działacz UEFA chwalił zarówno atmosferę, organizację i poziom sportowy mistrzostw informując, że około 90 procent ankietowanych kibiców czuło się bezpiecznie na stadionach, a poziom satysfakcji pytanych o różne aspekty organizacji wynosił od ponad 80 do ponad 90 procent. Bardzo wysoko oceniły organizatorów także uczestniczące w turnieju narodowe reprezentacje.

REKLAMA

REKLAMA

Były to mistrzostwa rekordowej frekwencji w Strefach Kibica - poinformował działacz UEFA wskazując na liczbę ponad siedmiu milionów osób, które przewinęły się przez strefy w obu krajach podczas trwania turnieju. Największą popularnością wspólne kibicowanie cieszyło się w stolicach - w kijowskiej Strefie Kibica bawiło się łącznie blisko 2,2 mln osób, w warszawskiej - ponad 1,4 mln. Mecz finałowy we wszystkich ośmiu miastach obejrzało łącznie 539 tysięcy osób.

UEFA jest również usatysfakcjonowana frekwencją na stadionach, na których mecze obejrzało 1,44 mln widzów. Największą liczbę kibiców odnotowano w Kijowie, gdzie spotkanie Szwecja - Anglia obejrzało 64 640 osób. W Polsce najliczniejsza była widownia na meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie zgromadziło się 59 070 widzów. Średnia frekwencja na meczach Euro 2012 wyniosła 46 450 osób.

"Wskaźnik wypełnienia stadionów w stosunku do rozprowadzonych biletów wyniósł 98,6 procent. To bardzo dobry wynik, biorą pod uwagę, że część posiadaczy biletów z różnych względów - losowych, zdrowotnych czy biznesowych - nie mogła z nich skorzystać" - uważa Martin Kallen.

REKLAMA

UEFA nie dysponuje jeszcze wszystkimi badaniami oglądalności telewizyjnej, ale z dostępnych danych wynika, że zanotowano wzrost nie tylko w Europie, ale na przykład w USA i Brazylii. Rekordową oglądalność miał finałowy pojedynek w Hiszpanii, gdzie w szczytowym momencie oglądało go 17,9 miliona widzów, a więc ponad 80 procent odbiorców.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Imponujące były także przychody UEFA, które osiągnęły miliard 383 miliony euro. Największą pozycją po stronie dochodów była sprzedaż praw telewizyjnych - 815 mln, sponsoring i licencje przyniosły 315 mln, a sprzedaż biletów - 130 milionów. Łącznie przychody były o około 30 milionów euro wyższe niż podczas poprzedniej edycji mistrzostw, w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii.

"Nie możemy jeszcze podać dokładnych danych dotyczących wydatków, bowiem większość z nich ponosiliśmy w ostatnich kilku miesiącach i nie mamy jeszcze końcowego rozliczenia. Były one nieco wyższe niż przed czterema laty, głównie z uwagi na trudniejszą logistykę związaną z odległościami pomiędzy poszczególnymi miastami. Więcej danych będziemy mieli za kilka miesięcy, ale można ocenić, że zysk UEFA będzie podobny jak w 2008 roku (było to około 250 mln euro - PAP)" - powiedział Martin Kallen.

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rządowy program "Moc Małych Społeczności". Do podziału 70 mln zł. Nabór wniosków do 9 czerwca 2025 r.

W piątek, 16 maja 2025 r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach „Rządowego Programu wsparcia organizacji pozarządowych Moc Małych Społeczności”. Adresowany jest do NGOsów działających w mniejszych miastach oraz na terenach wiejskich.

Konkurs "Aktywny Senior 2025". Wnioski o dofinansowania można składać do 11 czerwca 2025 r.

12 maja 2025 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do zadania Aktywny Senior w ramach programu Aktywność dla Każdego. Wnioski o dofinansowania w ramach konkursu "Aktywny Senior 2025" można składać do 11 czerwca 2025 r.

Duży ruch na Okęciu. Lotnisko od początku roku odprawiło ponad 6,6 mln podróżnych

Lotnisko Chopina jest na granicy przepustowości. Od stycznia do końca kwietnia br. odprawiło już ponad 6,6 mln podróżnych, podczas gdy w tym samym okresie w ubiegłym roku było to prawie 5,9 mln osób. Dokąd latamy najczęściej?

Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

REKLAMA

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

REKLAMA

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

Wybory prezydenckie: ułatwienia dla wyborców 60+

Transport do i z lokalu wyborczego. Możliwość głosowania korespondencyjnego albo za pośrednictwem pełnomocnika. Możliwość zmiany miejsca głosowania w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tych wszystkich ułatwień mogą skorzystać wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania w tegorocznych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukończą 60. rok życia. A także wyborcy niepełnosprawni – bez względu na wiek.

REKLAMA