| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Fundusze unijne

Fundusze unijne

Aktualizacja: 13.01.2010

  »

Błędy we wnioskach mogą odebrać szansę na dotację

Aktualizacja: 13.01.2010

Doświadczenia z lat 2004-2006 wskazują, że prawidłowe przygotowanie wniosku oraz załączników jest istotnym czynnikiem sukcesu w procesie ubiegania się o fundusze unijne. »

Planowanie i zarządzanie kosztami w projekcie unijnym

Aktualizacja: 13.01.2010

Planowanie i zarządzanie kosztami powinno współgrać z ustalonymi wcześniej celami projektu i opracowanym harmonogramem prac. Wymaga zatem uważnego sterowania ich przebiegiem i szczegółowej kontroli osób odpowiedzialnych za zarządzanie. »

Dotacje dla przedsiębiorców prowadzących odzysk odpadów

Aktualizacja: 13.01.2010

Proszę o wskazanie, gdzie moja firma, działająca na terenie województwa opolskiego, może uzyskać dofinansowanie dla przedsiębiorstwa, które zajmuje się przetwarzaniem wszystkich grup odpadów, a w szczególności: recyklingiem pojazdów samochodowych, przetwarzaniem zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz obrotem surowcami wtórnymi. »

Wniosek do programu unijnego Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 13.01.2010

Opublikowany został druk wniosku do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) 2007 - 2013. Nie jest to ostateczna wersja, ale na jego podstawie można już kompletować dokumenty i tworzyć opis projektu do dofinansowania. »

Bruksela zaakceptowała program Pomoc Techniczna

Aktualizacja: 13.01.2010

Polska może zacząć wydawać pierwsze 600 mln euro z ponad 67 mld euro, które dostaniemy z Unii w latach 2007-2013. KE zatwierdziła pierwszy polski program operacyjny - Pomoc Techniczną. »

Czy można dostać dotacje ze środków Unii jeszcze przed rozpoczęciem działalności

Aktualizacja: 13.01.2010

W nowym okresie programowania (2007-2013) mali i średni przedsiębiorcy będą mogli pozyskać dofinansowanie na swój rozwój z wielu źródeł. Największe możliwości uzyskania wsparcia dla inwestycji o wartości do 2 mln euro będą oferować regionalne programy operacyjne. Odpowiedni będzie program dla województwa, na terenie którego zostanie zlokalizowana dana inwestycja. »

Jak wydać pieniądze z Unii Europejskiej na turystykę do Polski

Aktualizacja: 13.01.2010

Na turystyce przyjazdowej bez wątpienia można zarobić. Jak? Wystarczy podejście projektowe, szczegółowa analiza produktu, a później - skuteczne zarządzanie. Czy to naprawdę takie proste? »

Czy istnieje możliwość realizacji projektów PPP przy wykorzystaniu środków UE

Aktualizacja: 13.01.2010

W ramach jakich przedsięwzięć realizowanych przez polskie samorządy najczęściej są wykorzystywane rozwiązania partnerstwa publiczno-prywatnego? Co przeszkadza w wykorzystaniu rozwiązań PPP przy wykorzystywaniu środków finansowych z funduszy europejskich? »

Jak można już teraz przygotowywać projekt zgodny z wymaganiami programu operacyjnego

Aktualizacja: 13.01.2010

Jak przebiegają prace nad PO RPW? Gdzie można zdobyć dokumentację niezbędną do przygotowywania projektów, które mogą się kwalifikować do wsparcia w ramach PO RPW? Jakie wydatki będą kwalifikowane? Czy sytuacja na rynku budowlanym powinna być brana pod uwagę przy przygotowywaniu projektów inwestycyjnych? »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

E-sprawozdania

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

PORTA KMI POLAND

jest liderem wśród producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »