reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Fundusze unijne

Skarga Komisji musi być precyzyjna

Aktualizacja: 13.01.2010

Skarga wszczynająca postępowanie musi zawierać zwięzłe, precyzyjne i zrozumiałe przedstawienie zarzutów. »

Jak zostać urzędnikiem w Unii

Aktualizacja: 13.01.2010

Od ponad 2 lat Polacy mogą starać się o pracę w unijnych instytucjach. Aby zostać eurourzędnikiem, trzeba jednak wziąć udział w konkursie organizowanym przez Europejskie Biuro Selekcji. »

Koniec kontroli Polaków na granicach państw Unii Europejskiej od 1 stycznia 2008 roku

Aktualizacja: 13.01.2010

Od przyszłego roku obywatele Polski nie będą już poddawani kontroli granicznej przy przekraczaniu granicy państwa należącego do Unii Europejskiej. »

Czy można dostać dotacje ze środków Unii jeszcze przed rozpoczęciem działalności

Aktualizacja: 13.01.2010

W nowym okresie programowania (2007-2013) mali i średni przedsiębiorcy będą mogli pozyskać dofinansowanie na swój rozwój z wielu źródeł. Największe możliwości uzyskania wsparcia dla inwestycji o wartości do 2 mln euro będą oferować regionalne programy operacyjne. Odpowiedni będzie program dla województwa, na terenie którego zostanie zlokalizowana dana inwestycja. »

Jak można już teraz przygotowywać projekt zgodny z wymaganiami programu operacyjnego

Aktualizacja: 13.01.2010

Jak przebiegają prace nad PO RPW? Gdzie można zdobyć dokumentację niezbędną do przygotowywania projektów, które mogą się kwalifikować do wsparcia w ramach PO RPW? Jakie wydatki będą kwalifikowane? Czy sytuacja na rynku budowlanym powinna być brana pod uwagę przy przygotowywaniu projektów inwestycyjnych? »

Jakie będą unijne środki na rozwój społeczeństwa informacyjnego

Aktualizacja: 13.01.2010

Podstawową cechą społeczeństwa informacyjnego jest szybki rozwój technologii teleinformatycznych i wzrost znaczenia informacji, do której dostęp - dzięki telefonom komórkowym oraz internetowi - jest ułatwiony. Korzystanie z internetu, telepraca, e-learning, e-zdrowie, e-handel, e-usługi, e-firma czy e-administracja, to dzisiaj zjawiska powszechne i możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. »

Europejski nakaz aresztowania

Aktualizacja: 13.01.2010

Prawo wspólnotowe określa tylko kategorie czynów stanowiących podstawę przekazania na mocy europejskiego nakazu aresztowania, ale definiuje je właściwe prawo krajowe. »

Jak wydać pieniądze z Unii Europejskiej na turystykę do Polski

Aktualizacja: 13.01.2010

Na turystyce przyjazdowej bez wątpienia można zarobić. Jak? Wystarczy podejście projektowe, szczegółowa analiza produktu, a później - skuteczne zarządzanie. Czy to naprawdę takie proste? »

Czy istnieje możliwość realizacji projektów PPP przy wykorzystaniu środków UE

Aktualizacja: 13.01.2010

W ramach jakich przedsięwzięć realizowanych przez polskie samorządy najczęściej są wykorzystywane rozwiązania partnerstwa publiczno-prywatnego? Co przeszkadza w wykorzystaniu rozwiązań PPP przy wykorzystywaniu środków finansowych z funduszy europejskich? »

Formularz skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - z wyjaśnieniami

Aktualizacja: 13.01.2010

Prezentujemy wzór skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Stasburgu, publikowany na stronie internetowej Helsinskiej Fundacji Praw Człowieka, wzbogacony o instrukcje i wyjaśnienia dotyczące poprawnego uzupełnienia poszczególnych części formularza. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama