| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Fundusze unijne

Fundusze szwajcarskie dla samorządów

Aktualizacja: 05.10.2011

Trwa nabór wniosków do Funduszu Partnerskiego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. O dotacje mogą ubiegać się m.in. jednostki samorządu w partnerstwie ze szwajcarskimi podmiotami. »

Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 22.08.2011

Niebawem w części województw ruszą nabory wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Działania 7.3 "Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji ". »

Alternatywne źródła funduszy unijnych

Aktualizacja: 01.12.2011

Fundusze strukturalne dla Polski się kończą. Nadal jednak samorządy mogą szukać środków pomocowych w programach unijnych nadzorowanych bezpośrednio z Brukseli. Nabory już trwają, albo zostaną ogłoszone niebawem. »

Pomoc unijna w 2010 r.

Aktualizacja: 26.04.2010

Rząd przyjął plan wydatków z krajowych i regionalnych programów operacyjnych w 2010 r. Jednak to, czy uda się go zrealizować, zależy m.in. od skuteczności nowego systemu płatności unijnych. »

Nie można wprowadzać beneficjenta w błąd

Aktualizacja: 31.03.2010

Przyznanie rolnikowi prawa do renty strukturalnej bez możliwości wypłaty należnych kwot naruszałoby zasadę stanowiącą, że prawo do renty strukturalnej jest związane ze świadczeniem finansowym. Organ, który nie wydał postanowienia o spełnieniu warunków do uzyskania renty strukturalnej z uwagi na wyczerpanie środków finansowych, postąpił prawidłowo. Zapobiega to wprowadzeniu beneficjenta w błąd. »

Innowacyjne projekty w administracji

Aktualizacja: 01.07.2014

W latach 2007-2013 Europejski Fundusz Społeczny (EFS) daje administracji publicznej w Polsce szansę na zmianę jakościową realizowanych usług i podejmowanych inicjatyw. W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowanego z EFS wsparcie udzielane jest w ramach dziesięciu priorytetów. »

Prawo ochrony środowiska w Unii Europejskiej

Aktualizacja: 13.01.2010

Przepisy Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska obejmują obecnie ponad 1 tys. aktów prawnych i wciąż trwają prace nad kolejnymi. »

Co Europejski Trybunał Sprawiedliwości sądzi o abolicji podatkowej

Aktualizacja: 13.01.2010

Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał 17 lipca 2008 r. wyrok (C-132/06), w którym uznał za sprzeczne z prawem wspólnotowym przyjęte przez Republikę Włoską przepisy skutkujące zaniechaniem kontroli podatkowych oraz dochodzenia zaległości podatkowych w VAT za niektóre przeszłe okresy. Dlaczego? »

Kto i kiedy może otrzymać dopłaty bezpośrednie do gruntów rolnych

Aktualizacja: 24.10.2013

Rolnicy otrzymali już formularze wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2008 rok. Ze względu na zmianę przepisów wspólnotowych różnią się one od tych, które trzeba było wypełnić w poprzednich latach. Od 15 marca rolnicy będą mogli je składać w biurach powiatowych ARiMR. »

Dlaczego polscy urzędnicy powinni stosować prawo i orzecznictwo europejskie

Aktualizacja: 13.01.2010

Polskie sądy coraz częściej nakazują organom podatkowym uwzględnianie prawa europejskiego oraz orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Dlaczego? »

Państwo musi przestrzegać prawa do zamieszkania

Aktualizacja: 13.01.2010

Każda decyzji o eksmisji musi być proporcjonalna do celu, jaki ma być przez nią osiągnięty. Procedura kontroli sądowej decyzji administracyjnych nie jest dobrze przystosowana do rozwiązywania takich kwestii faktycznych. »

Oferty nienormalnie niskie w zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 13.01.2010

Ofert nienormalnie niskich nie można wykluczać automatycznie, bez przeprowadzenia kontradyktoryjnego postępowania, w którym zostaną one porównane z innymi ofertami. »

Uznawanie dyplomów w Unii Europejskiej

Aktualizacja: 13.01.2010

Dyrektywa o ogólnym systemie uznawania dyplomów studiów wyższych dotyczy również farmaceutów klinicznych. »

Doręczanie dokumentów sądowych i pozasądowych

Aktualizacja: 13.01.2010

Skuteczność doręczenia pozwu stronie w innym państwie członkowskim nie może zależeć od przetłumaczenia załączników, gdy z przetłumaczonego pozwu wynika jasno przedmiot i podstawa powództwa. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

E-sprawozdania

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

PORTA KMI POLAND

jest liderem wśród producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »