Jak przy informatyzacji szkoły skorzystać z PO KL
REKLAMA
REKLAMA
SŁAWOMIR ZGADŁO
REKLAMA
konsultant Eficom
Projekty składane do PO KL powinny dotyczyć m.in. wdrażania nowych, innowacyjnych form nauczania i oceniania oraz wdrażania programów i narzędzi efektywnego zarządzania placówką oświatową przyczyniających się do poprawy jakości nauczania.
Aby określony projekt uzyskał dofinansowanie, trzeba przejść procedurę konkursową, która wygląda następująco:
• urząd marszałkowski, na terenie którego gmina się znajduje, ogłasza nabór wniosków (nabór trwa około 30 dni),
• po zamknięciu naboru dokonywana jest ocena formalna wniosków (sprawdzane jest, czy są dołączone wszystkie wymagane załączniki, czy wniosek jest podpisany itp.)
• po pozytywnym przejściu oceny formalnej wnioski trafiają do oceny merytorycznej dokonywanej przez panel ekspertów. Ocena ta wskazuje, czy wniosek kwalifikuje się do wsparcia w ramach działania, do którego aplikujemy. Jeśli tak, to wówczas w tej ocenie znajdziemy już punkty, pokazujące jak projekt jest przygotowany od strony ekonomicznej, technicznej oraz jak uzasadniono konieczność jego realizacji,
• wnioski z przyznaną liczbą punktów tworzą listę rankingową,
• dotacja będzie przyznana w sytuacji, gdy określony wniosek otrzymał wystarczającą liczbę punktów.
Pamiętać należy, że projekty startują w konkursie. Aby zwiększyć szanse na pozytywny wynik, warto odpowiednio wcześniej przystąpić do jego planowania, precyzyjnie określić cel projektu, zadbać o należyte uzasadnienie jego realizacji, pamiętać o neutralności technologicznej - czyli niefaworyzowaniu żadnej konkretnej technologii - oraz o efektywności ekonomicznej rozwiązania, które ma być zrealizowane. W przypadku projektów finansowanych z PO KL zakup środków trwałych (sprzętu komputerowego) nie może przekroczyć 10 proc. budżetu projektu i może być jedynie narzędziem niezbędnym do realizacji szerszego celu szkoleniowego.
AO
REKLAMA
REKLAMA