reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Fundusze unijne

Jakie wsparcie na zakup aparatury

Aktualizacja: 13.01.2010

Jestem przedstawicielem niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej w woj. lubuskim. Chcielibyśmy kupić kilka nowych urządzeń medycznych. Czy jest szansa na uzyskanie dotacji z funduszy unijnych? Mamy podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. »

Jakie dotacje na przystań żeglarską

Aktualizacja: 13.01.2010

Staramy się zbudować przystań żeglarską nad jednym z jezior Pomorza Drawskiego (woj. zachodniopomorskie). Przeczytałem w GP artykuł o unijnej dotacji na powstanie Narodowego Centrum Żeglarstwa w Gdańsku. Czy możemy dostać unijne pieniądze na rozwój własnej działalności? »

Jakie wydatki będą kwalifikowane w ramach Programu Kapitał Ludzki?

Aktualizacja: 13.01.2010

Zanim rozpocznie się realizację projektów finansowanych w ramach programu Kapitał Ludzki, warto zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach POKL. O jakich najważniejszych kwestiach związanych z kosztami oraz finansowymi obowiązkami beneficjenta warto pamiętać? »

Jakie formy pomocy należy uznać za pomoc publiczną

Aktualizacja: 13.01.2010

Kto zgodnie z prawem Wspólnoty może liczyć na pomoc publiczną? »

Niewykonanie wyroku ETS oznacza płacenie kar przez Polskę

Aktualizacja: 13.01.2010

Komisja zdecydowała o skierowaniu do Trybunału kolejnych dwóch spraw przeciwko Polsce. Najbardziej zaniedbane jest prawo telekomunikacyjne, które trzeba dostosować do dyrektyw. Na 730 spraw w Trybunale Sprawiedliwości spraw polskich jest 13. »

Jak konstruować projekty wspierane w ramach PO Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 05.05.2010

Czy Program Operacyjny Kapitał Ludzki jest adresowany tylko na realizację zadań w kierunku szkolenia urzędników? Jak będą dzielone dotacje i według jakiego systemu? »

Dofinansowanie szkoleń i instytucji rynku pracy

Aktualizacja: 13.01.2010

Program Operacyjny Kapitał Ludzki (PO KL) został już zaakceptowany przez Komisję Europejską. W ramach tego programu finansowo wspierane będą m.in. projekty podnoszące kwalifikacje urzędników samorządowych, rozwój rynku pracy i instytucji pomocy społecznej. W kilku województwach ruszyły już konkursy pilotażowe. »

Już czas przygotowywać projekty dla obszarów wiejskich

Aktualizacja: 16.02.2010

Chociaż uruchomienie działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, których beneficjentami będą samorządy, nastąpi najprawdopodobniej dopiero na początku przyszłego roku, to już teraz warto przygotowywać wnioski. »

Jakie instytucje będą kontrolować projekty finansowane z funduszy

Aktualizacja: 13.01.2010

Kto będzie kontrolował projekty inwestycyjne? Czy w okresie aplikowania o pomoc z sektorowych programów operacyjnych 2004-2006 były przypadki cofnięcia dofinansowania? Jakie były przyczyny odmowy wypłaty dotacji? »

Bruksela ma zaostrzyć przepisy dotyczące lobbingu

Aktualizacja: 13.01.2010

Nowe regulacje, wprowadzane przez Parlament Europejski po skandalach w USA, przewidują zaostrzenie warunków lobbingu w Unii Europejskiej. »

Fundusze unijne

Aktualizacja: 13.01.2010

  »

Błędy we wnioskach mogą odebrać szansę na dotację

Aktualizacja: 13.01.2010

Doświadczenia z lat 2004-2006 wskazują, że prawidłowe przygotowanie wniosku oraz załączników jest istotnym czynnikiem sukcesu w procesie ubiegania się o fundusze unijne. »

Urzędnicy muszą umieć zarządzać projektami

Aktualizacja: 05.05.2010

W latach 2007-2013 Polska otrzyma z Unii Europejskiej blisko 68 miliardów euro. To ogromna suma, której efektywne wykorzystanie będzie wymagało profesjonalnego przygotowania, przede wszystkim specjalistów zajmujących się zarządzaniem projektami. »

Program Kapitał Ludzki wspiera wzrost zatrudnienia

Aktualizacja: 13.01.2010

W latach 2007-2015 w ramach Programu Kapitał Ludzki planujemy objąć wsparciem ok. 950 tysięcy osób bezrobotnych oraz udzielić dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej ok. 100 tysiącom osób. Pomoc otrzyma ponad 350 publicznych instytucji rynku pracy. »

Polska zapłaci za rezerwowanie prywatnych gruntów

Aktualizacja: 13.01.2010

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł wczoraj o naruszeniu przez Polskę praw prywatnych właścicieli w procesie rezerwacji gruntów pod inwestycje publiczne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy sp.k.

Obsługa prawna przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama