reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Marketing

Jak aktywizować społeczność na obszarach wiejskich

Aktualizacja: 13.01.2010

Społeczność wiejska boryka się z niską mobilnością ludności i związanymi z tym problememami ze znalezieniem pracy, z ograniczonym dostępem do przedszkoli czy też gorszą ofertą edukacyjną. Jak podnieść aktywność społeczną w regionach wiejskich? »

Rozwój stref pomaga gminom

Aktualizacja: 13.01.2010

Szkoda, że w projekcie zmiany przepisów dotyczących funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych (SSE) nie przygotowano ułatwień związanych z tzw. odrolnieniem gruntów na obszarze strefy. Mogłoby to przyczynić się do obniżenia kosztów inwestycji wewnątrz SSE i skrócenia czasu ich przygotowania. »

Kwalifikacja pomocy publicznej

Aktualizacja: 13.01.2010

Podmiot udzielający pomocy, oprócz warunków wynikających z przepisów upoważniających go do takiego działania, musi każdorazowo dokonać kwalifikacji pomocy do konkretnego przeznaczenia, co z kolei determinuje konieczność spełnienia przez beneficjenta określonych warunków. »

Jak przygotować się do wykorzystania pieniędzy na wsparcie obszarów wiejskich

Aktualizacja: 13.01.2010

Aż 500 najbiedniejszych gmin z całego kraju otrzyma wkrótce łącznie około 40 mln zł w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW). Średnio gmina biorąca udział w programie otrzyma 40 tys. euro. Warunkiem otrzymania pomocy jest stworzenie dobrej strategii rozwiązywania problemów społecznych i lokalnego programu działania. »

Żeby otrzymać licencję, nie trzeba będzie zdawać dodatkowego egzaminu państwowego

Aktualizacja: 13.01.2010

Od nowego roku otworzył się dostęp do zawodu pośrednika. Aby nim zostać, trzeba ukończyć studia wyższe oraz studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zdobyć praktykę zawodową. Nie będzie już konieczne zdawanie dodatkowego egzaminu. »

Jak będą wspierane innowacyjne inwestycje

Aktualizacja: 13.01.2010

W zależności od wysokości ponoszonych tzw. kosztów kwalifikowanych przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o wsparcie w ramach trzech różnych instrumentów wsparcia. »

Gmina w roli przedsiębiorcy

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy gmina może prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? »

Sieć miejska - atrakcyjna dla inwestorów i mieszkańców

Aktualizacja: 13.01.2010

Budowa miejskiej sieci światłowodowej to, w naturalny sposób, zadanie władz samorządowych. Jest to bowiem zbyt rozległa i kosztowna infrastruktura, by jej tworzenia podjął się inwestor prywatny, np. firma telekomunikacyjna. »

O powstaniu supermarketów zdecydują wójtowie

Aktualizacja: 13.01.2010

Placówki handlowe o powierzchni powyżej 400 mkw. muszą uzyskać zezwolenie. Nawet milion złotych zapłaci przedsiębiorca, który prowadzi działalność bez zezwolenia. Według ekspertów ograniczenia dla przedsiębiorców są niezgodne z konstytucją i prawem europejskim. »

Zasady powoływania i funkcjonowania związków gmin

Aktualizacja: 13.01.2010

Związki międzygminne ułatwiają realizację inwestycji istotnych dla samorządów. Zawsze są dobrowolne. Bywają szczególnie przydatne przy ubieganiu się o fundusze unijne. »

Państwa EOG dają Polsce pieniądze

Aktualizacja: 13.01.2010

Na lata latach 2004-2009 Polska ma do wykorzystania 533,51 mln euro w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Środki te, stanowią uzupełniające źrodło finansowania inwestycji w stosunku do funduszy UE. »

Jak przyznanie ulg w podatkach lokalnych wpływa na inwestycje w gminie

Aktualizacja: 13.01.2010

Rada gminy może w drodze uchwały ustalić na dany rok pewne ulgi podatkowe, np. w podatku od nieruchomości związane m.in. z tworzeniem nowych miejsc pracy. Czy zachęty podatkowe wpływają na inwestycje w gminie? »

Gmina powinna być inwestorem na rynku nieruchomości

Aktualizacja: 13.01.2010

Pod znakiem środków unijnych, boomu mieszkaniowego oraz organizacji EURO 2012 przebiegła tegoroczna III Ogólnopolska Konferencja Samorządowa „Jak finansować infrastrukturę miast i gmin” zorganizowana 13 czerwca br. w Warszawie. »

Zgłoszenie do starosty zastąpi pozwolenie na budowę

Aktualizacja: 13.01.2010

Do rozpoczęcia budowy domu jednorodzinnego - zamiast pozwolenia - wystarczy zgłoszenie inwestycji do starosty. Etapowy odbiór prac w trakcie budowy przez niezależnego inspektora odbędzie się na koszt inwestora. Rząd będzie mógł określić, które inwestycje są priorytetowe z punktu widzenia kraju, i przyspieszyć ich realizację. »

Inwestycje konieczne mają ułatwić przygotowanie EURO 2012

Aktualizacja: 13.01.2010

Najpierw zajęcie gruntu potem odszkodowanie. W prawie pojawi się instytucja inwestycji koniecznej, która ma ułatwić realizację dużych przedsięwzięć budowlanych. Rada Ministrów ma wskazywać, która inwestycja jest konieczna i musi być traktowana priorytetowo. Grunty pod inwestycje konieczne zostaną zajęte jeszcze przed wypłatą odszkodowania właścicielowi. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama