| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Współpraca

Procedury odrolniania utrudniają inwestycje

Aktualizacja: 03.02.2010

Zgodę na wyłączenie gruntu z produkcji rolnej w przypadku najlepszych użytków wydaje minister rolnictwa.Eksperci uważają, że procedury wyłączania ziemi są skomplikowane i długotrwałe.Niejasne lub wręcz sprzeczne przepisy utrudniają prawidłowe prowadzenie procedur odrolniania gruntów. »

Partnerstwo publiczno-prywatne

Aktualizacja: 01.02.2010

Budowa dróg i obiektów użyteczności publicznej należy do podstawowych zadań każdej gminy. Szansą na realizację takich inwestycji jest partnerstwo publiczno-prywatne. Jakie korzyści dla obu stron może przynieść taka współpraca? »

Jak poszukiwać inwestora dla partnerskich przedsięwzięć

Aktualizacja: 14.01.2010

Jak jednostki samorządu terytorialnego powinny przygotować się do realizacji projektów, przy których mają być wykorzystane rozwiązania partnerstwa publiczno-prywatnego? Jak pomysł realizacji określonej inwestycji przekształcić w konkretny projekt atrakcyjny dla potencjalnych partnerów prywatnych i instytucji finansowych? »

Jak samorząd poprzez działania na polu edukacji może współpracować z biznesem

Aktualizacja: 14.01.2010

Jakie znaczenie dla nowych inwestycji i rozwoju gospodarczego ma przygotowanie odpowiednio wykształconej kadry pracowników? Jak wspieranie nauki i edukacji przekłada się na zainteresowanie inwestorów określonym regionem czy miastem? »

Gminy poszukują inwestorów, a ci pracowników

Aktualizacja: 14.01.2010

Większość gmin w Polsce zabiega o inwestorów. Inwestycje zmniejszają bezrobocie i wnoszą do budżetu dodatkowe dochody. To ułatwia wykonywanie zadań wobec lokalnych mieszkańców. Gminom nie zawsze udaje się skusić inwestora. Jeżeli już znajdą, to coraz częściej brakuje rąk do pracy. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Stronyireszta.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »