REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jest projekt rozporządzenia w sp. wzoru wniosku o wypłatę wyrównania ciepłowniczego

Wzór wniosku o wypłatę wyrównania ciepłowniczego
Wzór wniosku o wypłatę wyrównania ciepłowniczego
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia określającego wzór wniosku o wypłatę wyrównania dla przedsiębiorstw ciepłowniczych. Jednakowy wzór ma zwolnić samorządy terytorialne z obowiązku podejmowania uchwał w tej sprawie.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o wypłatę wyrównania i rozliczenie wyrównania. Chodzi ustalenia jednakowego dokumentu dla przedsiębiorstw ciepłowniczych mających obowiązek stosowania maksymalnej ceny dostawy ciepła. Nowy wzór wniosku ma obowiązywać z dniem następującym po dniu ogłoszenia rozporządzenia. 

REKLAMA

Wzór wniosku o wypłatę wyrównania ciepłowniczego

Wzór wniosku w formacie Word:

wzór

 

REKLAMA

„Przygotowanie jednakowego wzoru nowych wniosków służących wypłacie oraz rozliczeniu wyrównań przyczyni się do odciążenia samorządów terytorialnych prowadzących rozliczenia oraz Zarządcy Rozliczeń S.A., z konieczności podejmowania indywidualnych uchwał w tej sprawie. Jednocześnie działanie to przyspieszy proces uruchomienia systemu wypłat i rozliczenia wyrównań” – wskazano w uzasadnieniu do projektu.

Wzory wniosków, określone z załączniku do projektu rozporządzenia, zawierają m.in. informacje identyfikujące podmiot ubiegający się o wypłatę, w tym oznaczenie podmiotu i jego siedziby, NIP, adres, nr rachunku bankowego. Podmioty ubiegające się o wypłatę będą musiały określić ilość sprzedanego ciepła ogółem oraz ilość sprzedanego ciepła dla odbiorców objętych cenami maksymalnymi, a także wnioskowaną wysokość łącznej kwoty wyrównania.

Gdzie składa się wnioski o wypłatę wyrównania ciepłowniczego?

Wnioski powinny być kierowane do wójta, burmistrza albo prezydenta miasta lub do Zarządcy Rozliczeń S.A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zgodnie z nowelą ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw oraz niektórych innych ustaw od 1 marca do 31 grudnia 2023 r. przedsiębiorstwa ciepłownicze mają obowiązek zastosowania maksymalnej ceny dostawy ciepła, która dla odbiorców nie powinna wzrosnąć więcej niż o 40 proc. W przypadku, gdy nastąpi wzrost cen dostawy ciepła, obejmujących wszystkie opłaty i stawki większy niż 40 proc. w stosunku do cen obowiązujących na dzień 30 września 2022 r., przedsiębiorstwa energetyczne mają prawo do wyrównania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To było takie proste? Bloomberg: Polska zagroziła blokadą chińskiego eksportu do UE. Teraz spokojniej na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda podczas niedawnej wizyty w Pekinie zagroził Chinom zablokowaniem kluczowego kolejowego szlaku transportowego do UE, by osłabić kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej – napisała 24 lipca 2024 r. agencja Bloomberga. To może być przyczyna spadku nielegalnych przekroczeń tej granicy w ostatnich tygodniach.

Barszcz Sosnowskiego groźny nie tylko po dotknięciu

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to jedna z roślin groźnych dla zdrowia. Warto wiedzieć, że nie tylko dotykanie jej jest ryzykowne. Niebezpieczne może być przebywanie w jej otoczeniu. Co zrobić, gdy już dojdzie do oparzenia?

Rządowi brakuje pieniędzy na służby: Policję, SG, PSP i SOP. Co z programem modernizacyjnym?

Cały czas mamy sytuację niepełnego pokrycia w budżecie wydatków na służby (chodzi o Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa) - poinformował 23 lipca 2024 r. podczas sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że w najbliższym czasie przedstawione zostaną propozycje na kolejne lata.

Przeszło 854 mln zł na Sejm w 2025 r. Podwyżki dla posłów i wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu. Wzrosną też ryczałty na biura poselskie

Budżet Kancelarii Sejmu na 2025 r. ma wynieść 854 mln 258 tys. zł - to ponad 80 mln więcej niż w 2024 roku. W dniu 23 lipca 2024 r. sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2025 rok. Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki poinformował, że w 2025 roku nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu a także posłów.

REKLAMA

Zmiany w finansowaniu ochotniczych straży pożarnych. Znamy plany ministerstwa

Wiceszef MSWiA Wiesław Leśniakiewicz przekazał, że w resorcie trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia ws. przyznawania rekompensaty pieniężnej oraz wyrównania do wysokości rekompensaty wypłacanej strażakowi ratownikowi ochotniczej straży pożarnej.

Zmiany w wynagradzaniu pracowników samorządowych wchodzą w życie 1 sierpnia 2024 r. Pensje od 4000 zł do 6200 zł

1 sierpnia wejdzie w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Ale na wyższe pensje można liczyć przy pensjach należnych od 1 lipca. 

Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje, jest coraz gorzej

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

REKLAMA

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA