| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Kultura

Organizacja i przeprowadzanie imprez masowych - nowe regulacje

Aktualizacja: 26.05.2010

Organem wydającym zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta właściwy ze względu na miejsce przeprowadzenia takiej imprezy. »

Panie kierowniku, pani prezes, pani sędzio - tytułowanie

Aktualizacja: 13.01.2010

Tytułowanie to z pewnością wyraz szacunku i kultury. Nie w każdym przypadku jednak używanie dokładnej nazwy stanowiska zajmowanego przez osobę, do której się zwracamy, jest konieczne. »

Ewidencja w bibliotekach publicznych

Aktualizacja: 13.01.2010

Zorganizowane w formie instytucji kultury - Biblioteka Narodowa oraz biblioteki jednostek samorządu terytorialnego - to biblioteki publiczne. Biblioteki publiczne wchodzą w skład ogólnokrajowej sieci bibliotecznej. Sieć ta została utworzona w celu prowadzenia jednolitej działalności bibliotecznej i informacyjnej, umożliwiającej korzystanie z materiałów bibliotecznych i innych źródeł informacji. Ewidencję bibliotek wchodzących w skład sieci bibliotecznej prowadzi Biblioteka Narodowa. »

Rebelia Kultury - nowa kampania promocyjna Warmii i Mazur

Aktualizacja: 23.03.2012

Po ubiegłorocznym sukcesie plebiscytu "Mazury - Cud Natury" warmińsko-mazurski samorząd postanowił wypromować pozostałą część tego regionu. Nowa kampania "Warmia - Rebelia Kultury" ma przedstawiać to miejsce, jako centrum niebanalnych wydarzeń artystycznych. »

Biblioteki gminne i powiatowe

Aktualizacja: 13.01.2010

Gmina powinna prowadzić co najmniej jedną bibliotekę publiczną, wraz z odpowiednią liczbą filii i oddziałów oraz punktów bibliotecznych. Co najmniej jedną bibliotekę publiczną powinien prowadzić również powiat. »

Budżet państwa będzie dotował wykopaliska

Aktualizacja: 13.01.2010

Inwestorzy, którzy prowadzą roboty budowlane przy zabytkach, uzyskają dofinansowanie od ministra kultury na badania archeologiczne. »

Budżet dopłaci do wykopalisk

Aktualizacja: 13.01.2010

Właściciele zabytków otrzymają z resortu kultury dofinansowanie nawet do 100 proc. kosztów badań archeologicznych niezbędnych przy inwestycjach budowlano-drogowych. »

Jak rozliczyć dotację udzieloną na konserwację zabytków

Aktualizacja: 13.01.2010

Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę rozliczając dotację na zasadach ogólnych? Jakie zasady obowiązują przy księgowaniu dotacji udzielonych np. na prace konserwatorskie związane z utrzymaniem obiektu zabytkowego? »

Zasady obowiązujące przy wydawaniu zezwoleń na imprezy masowe

Aktualizacja: 13.01.2010

Które elementy bezpieczeństwa imprez masowych są z punktu widzenia doświadczeń Policji najczęściej niedoceniane przez wójtów i burmistrzów oraz prezydentów miast przy wydawaniu zezwoleń na organizację imprez masowych? Na co szczególnie zwracają uwagę powiatowi komendanci Policji przy wydawaniu opinii, które trzeba dołączyć do wniosku o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej? »

Muzea muszą iść z duchem czasu

Aktualizacja: 13.01.2010

Jeśli muzea mają tętnić życiem, niezbędne jest zastosowanie w nich nowoczesnych, multimedialnych rozwiązań, zaskakujących widza, a zarazem dostosowanych do współczesnego języka. »

Jak uatrakcyjnić wizerunek centrum miasta

Aktualizacja: 20.01.2010

Główna ulica czy centralny rynek to w większości miast najważniejszy punkt, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Regres czy nawet tylko brak rozwoju takiego miejsca jest odbierany jako upadek miasta. Tak stało się m.in. w Łodzi, ale są już pomysły na przywrócenie głównej ulicy tej metropolii wcześniejszej świetności. »

System Informacji Turystycznej ułatwi orientację w przestrzeni

Aktualizacja: 13.01.2010

System Informacji Turystycznej Podkowy Leśnej jest propozycją stworzenia koncepcji, która koncentruje wszystkie informacje o zaletach miasta i jego możliwościach. »

Czy trzeba wstrzymać prace budowlane, gdy odkryty został zabytek

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy jest określony czas, na jaki mogą być wstrzymane prace budowlane w przypadku natrafienia na zabytek? Czy to wojewódzki konserwator zabytków podejmuje decyzję o wstrzymaniu lub kontynuacji prac budowlanych? »

Ochrona zabytków przy inwestycjach budowlanych

Aktualizacja: 13.01.2010

Na roboty budowlane przy zabytku oraz prace budowlane w ich otoczeniu konieczne jest pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków. Pozwolenia takie wydaje się na wniosek osoby fizycznej lub jednostki organizacyjnej posiadającej tytuł prawny do korzystania z zabytkowej nieruchomości. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK