| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Kultura

Pomoc publiczna w kulturze 2014-2020

Aktualizacja: 19.05.2015

Nowe, ostrzejsze, podejście Unii Europejskiej do pomocy publicznej będzie stosowane m.in. do inwestycji w kulturze. Jednak, w przeciwieństwie do innych sektorów, w kulturze wprowadzone rozwiązania mogą ułatwić realizację przedsięwzięć. »

Samorządowe instytucje kultury - nowy wykaz

Aktualizacja: 10.10.2014

W nowym wykazie samorządowych instytucji kultury, w których wyłonienie kandydata na stanowisko dyrektora następuje w drodze konkursu ma pojawić się 9 nowych ośrodków. Są to m.in. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz Muzeum Zamojskie w Zamościu. »

Mobilne muzea, kina i teatry coraz popularniejsze

Aktualizacja: 02.07.2014

Mobilne muzea, kina czy teatry mają spory potencjał. Mogą one również zmienić negatywne nastawienie do muzeów, które wielu osobom wciąż kojarzą się z mało interaktywnym miejscem, nastawionym raczej na bierną kontemplację niż aktywne uczestnictwo. »

Finansowanie imprez kulturalnych ze środków funduszu sołeckiego

Aktualizacja: 04.06.2014

Czy środki z funduszu sołeckiego mogą być przeznaczone na organizację imprez kulturalnych oraz wycieczek integracyjnych? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. »

Fotografowanie obiektów w przestrzeni publicznej

Aktualizacja: 02.04.2014

Fotografowanie utworów znajdujących się w przestrzeni publicznej prowadzić może w niektórych przypadkach do naruszenia prawa do integralności utworu, przysługującego twórcy fotografowanego dzieła. Utrwalenie danego obiektu na fotografii siłą rzeczy nie oddaje jej rzeczywistego wyglądu. »

Dotacje dla mniejszości narodowych - wnioski w 2014 roku

Aktualizacja: 02.01.2014

Wnioski o dotacje dla mniejszości narodowych na 2015 rok należy składać w 2014 roku. Szczegółowe terminy podało ministerstwo administracji i cyfryzacji. »

Doroczne Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

Aktualizacja: 11.12.2013

Rozdano Doroczne Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za 2012/2013 rok. Finał VI edycji DOROCZNEJ NAGRODY FRDL za lokalne inicjatywy kulturalne odbył się pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO i Narodowego Centrum Kultury. »

Nowe tabele i stawki za odtwarzanie muzyki

Aktualizacja: 17.07.2013

Wspólna tabela stawek organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi w zakresie odtwarzania została zatwierdzona przez Zespół Orzekający Komisji Prawa Autorskiego. To dobrze, czy źle? »

Dyrektor instytucji kultury – zasady powoływania

Aktualizacja: 13.03.2013

Powołując na stanowisko dyrektora instytucji kultury, organizatorzy bibliotek, domów kultury oraz ośrodków kultury zobowiązani są do stosowania nowych regulacji prawnych. »

Odwołanie dyrektora instytucji kultury w przypadku złożenia rezygnacji

Aktualizacja: 25.02.2013

Zgodnie z ustawą, odwołanie dyrektora instytucji kultury następuje po zasięgnięciu przez organizatora opinii związków zawodowych działających w tej instytucji kultury oraz stowarzyszeń zawodowych i twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję. Jaki jest natomiast tryb odwołania dyrektora w przypadku złożenia przez dyrektora tzw. rezygnacji ze stanowiska np. w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego i nabyciem uprawnień do emerytury? »

Kina – likwidacja i reaktywacja, czyli jak stworzyć atrakcyjne miejsce spotkań

Aktualizacja: 11.12.2013

Wiele kin w Polsce idzie pod młotek. Najbardziej zagrożone likwidacją są niedochodowe, lokalne placówki, których nie stać na zakup atrakcyjnych filmów i nowoczesnej aparatury, umożliwiającej wyświetlanie obrazów w technologii cyfrowej. Niestety, zamykane są również kina studyjne, prezentujące wartościową twórczość, prowadzące m.in. dyskusyjne kluby filmowe czy koła młodych filmowców. »

Finansowe i prawne możliwości wspierania zabytków

Aktualizacja: 09.07.2012

Dbanie o zabytki i ich ochrona należą do obowiązków gmin. Jednak lata zaniedbań spowodowały, że potrzeby finansowe są ogromne, a samorządy nie mają środków na renowację pałaców czy cmentarzy. Taki stan rzeczy może się zmienić w tym roku za sprawą funduszy z programu JESSICA. »

1 proc. budżetu państwa na kulturę prawdopodobnie w 2014 roku

Aktualizacja: 18.01.2013

Postulowany w podpisanym rok temu Pakcie dla Kultury 1 proc. budżetu państwa na kulturę zostanie osiągnięty prawdopodobnie już w 2014 roku - prognozują w wydanym wspólnym komunikacie Obywatele Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Wydatki strukturalne w instytucjach kultury

Aktualizacja: 11.03.2010

Wiele wątpliwości i problemów dotyczących wydatków strukturalnych mają również instytucje kultury. Właściwe kwalifikowanie jest podstawą prawidłowego sporządzenia sprawozdania Rb-WS. Wskazujemy, jakie wydatki kwalifikować jako strukturalne oraz których do nich nie należy zaliczać. »

Dopłata z ZFŚS do biletów na imprezy kulturalne

Aktualizacja: 27.06.2010

Jednostka przekazuje pracownikom bilety wstępu na imprezy sportowe, kulturalne (bilety do kina, teatru), które są w 50% dofinansowane ze środków ZFŚS. Pozostałe 50% kwoty dopłacają pracownicy. Czy świadczenia te korzystają ze zwolnienia (w limitowanej wysokości 380 zł) na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych? »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »