reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Kultura

Wynagrodzenia pracowników instytucji kultury 2015/2016

Aktualizacja: 01.12.2015

Wynagrodzenia pracowników instytucji kultury od 1 grudnia 2015 r. przyznawane są według nowych przepisów. Od 2016 r. pracownicy będą mogli otrzymać ekwiwalent za używanie własnych instrumentów. »

Metropolia przyjazna mieszkańcom

Aktualizacja: 19.11.2015

Przemysł czasu wolnego, budowanie różnorodnej oferty kulturalnej, sportowej i kulinarnej dla mieszkańców miast były głównym tematem odbywającego się w Gdańsku IV Międzynarodowego Kongresu Smart Metropolia. »

Pomoc publiczna w kulturze 2014-2020

Aktualizacja: 19.05.2015

Nowe, ostrzejsze, podejście Unii Europejskiej do pomocy publicznej będzie stosowane m.in. do inwestycji w kulturze. Jednak, w przeciwieństwie do innych sektorów, w kulturze wprowadzone rozwiązania mogą ułatwić realizację przedsięwzięć. »

Samorządowe instytucje kultury - nowy wykaz

Aktualizacja: 10.10.2014

W nowym wykazie samorządowych instytucji kultury, w których wyłonienie kandydata na stanowisko dyrektora następuje w drodze konkursu ma pojawić się 9 nowych ośrodków. Są to m.in. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz Muzeum Zamojskie w Zamościu. »

Mobilne muzea, kina i teatry coraz popularniejsze

Aktualizacja: 02.07.2014

Mobilne muzea, kina czy teatry mają spory potencjał. Mogą one również zmienić negatywne nastawienie do muzeów, które wielu osobom wciąż kojarzą się z mało interaktywnym miejscem, nastawionym raczej na bierną kontemplację niż aktywne uczestnictwo. »

Finansowanie imprez kulturalnych ze środków funduszu sołeckiego

Aktualizacja: 04.06.2014

Czy środki z funduszu sołeckiego mogą być przeznaczone na organizację imprez kulturalnych oraz wycieczek integracyjnych? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. »

Fotografowanie obiektów w przestrzeni publicznej

Aktualizacja: 02.04.2014

Fotografowanie utworów znajdujących się w przestrzeni publicznej prowadzić może w niektórych przypadkach do naruszenia prawa do integralności utworu, przysługującego twórcy fotografowanego dzieła. Utrwalenie danego obiektu na fotografii siłą rzeczy nie oddaje jej rzeczywistego wyglądu. »

Dotacje dla mniejszości narodowych - wnioski w 2014 roku

Aktualizacja: 02.01.2014

Wnioski o dotacje dla mniejszości narodowych na 2015 rok należy składać w 2014 roku. Szczegółowe terminy podało ministerstwo administracji i cyfryzacji. »

Doroczne Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

Aktualizacja: 11.12.2013

Rozdano Doroczne Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za 2012/2013 rok. Finał VI edycji DOROCZNEJ NAGRODY FRDL za lokalne inicjatywy kulturalne odbył się pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO i Narodowego Centrum Kultury. »

Nowe tabele i stawki za odtwarzanie muzyki

Aktualizacja: 17.07.2013

Wspólna tabela stawek organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi w zakresie odtwarzania została zatwierdzona przez Zespół Orzekający Komisji Prawa Autorskiego. To dobrze, czy źle? »

Dyrektor instytucji kultury – zasady powoływania

Aktualizacja: 13.03.2013

Powołując na stanowisko dyrektora instytucji kultury, organizatorzy bibliotek, domów kultury oraz ośrodków kultury zobowiązani są do stosowania nowych regulacji prawnych. »

Odwołanie dyrektora instytucji kultury w przypadku złożenia rezygnacji

Aktualizacja: 25.02.2013

Zgodnie z ustawą, odwołanie dyrektora instytucji kultury następuje po zasięgnięciu przez organizatora opinii związków zawodowych działających w tej instytucji kultury oraz stowarzyszeń zawodowych i twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję. Jaki jest natomiast tryb odwołania dyrektora w przypadku złożenia przez dyrektora tzw. rezygnacji ze stanowiska np. w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego i nabyciem uprawnień do emerytury? »

Kina – likwidacja i reaktywacja, czyli jak stworzyć atrakcyjne miejsce spotkań

Aktualizacja: 11.12.2013

Wiele kin w Polsce idzie pod młotek. Najbardziej zagrożone likwidacją są niedochodowe, lokalne placówki, których nie stać na zakup atrakcyjnych filmów i nowoczesnej aparatury, umożliwiającej wyświetlanie obrazów w technologii cyfrowej. Niestety, zamykane są również kina studyjne, prezentujące wartościową twórczość, prowadzące m.in. dyskusyjne kluby filmowe czy koła młodych filmowców. »

Finansowe i prawne możliwości wspierania zabytków

Aktualizacja: 09.07.2012

Dbanie o zabytki i ich ochrona należą do obowiązków gmin. Jednak lata zaniedbań spowodowały, że potrzeby finansowe są ogromne, a samorządy nie mają środków na renowację pałaców czy cmentarzy. Taki stan rzeczy może się zmienić w tym roku za sprawą funduszy z programu JESSICA. »

1 proc. budżetu państwa na kulturę prawdopodobnie w 2014 roku

Aktualizacja: 18.01.2013

Postulowany w podpisanym rok temu Pakcie dla Kultury 1 proc. budżetu państwa na kulturę zostanie osiągnięty prawdopodobnie już w 2014 roku - prognozują w wydanym wspólnym komunikacie Obywatele Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EESTI CONSULTING OÜ

Consulting, doradztwo prawno-podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama