REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Najważniejsze daty w roku szkolnym 2019/2020./ fot. Fotolia
Najważniejsze daty w roku szkolnym 2019/2020./ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikowano kalendarz roku szkolnego 2019/2020. Znane już są terminy ferii zimowych, przerw świątecznych oraz zakończenia roku szkolnego.

Podstawą prawną do wyznaczania daty rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych, zimowej oraz wiosennej przerwy świątecznej, ferii zimowych i innych ważnych dat w roku szkolnym są dwa rozporządzenia:

REKLAMA

  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego oraz
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.

Powyższe rozporządzenia dotyczą organizacji roku szkolnego w publicznych szkołach podstawowych oraz publicznych szkołach ponadpodstawowych, publicznych placówkach, w których funkcjonują szkoły, i publicznych placówkach kształcenia praktycznego z wyjątkiem następujących instytucji:

  • publicznych szkół artystycznych
  • szkół w zakładach poprawczych
  • szkół w schroniskach dla nieletnich.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Zgodnie z przepisami rozporządzeń dot. organizacji roku szkolnego rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych przypada w pierwszym powszednim dniu września, jeśli przypada on w piątek lub sobotę rok szkolny zaczyna się w pierwszy poniedziałek po dniu 1 września.

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie rozpoczną rok szkolny 2 września.

Zimowa przerwa świąteczna

Będzie to pierwsza w tym roku przerwa dla uczniów. Zimowa przerwa świąteczna zgodnie z przepisami dotyczącymi organizacji roku szkolnego trwa od 23 do 31 grudnia. Tak też będzie w tym roku szkolnym. Pamiętać należy, że jeśli 22 grudnia wypada w poniedziałek, wówczas zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się z tą datą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ferie zimowe w roku szkolnym 2019/2020

Ferie zimowe trwają dwa tygodnie. Zgodnie z § 3 ust.1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego ferie zimowe trwają dwa tygodnie w okresie od połowy stycznia do końca lutego. Terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w szkołach na obszarze poszczególnych województw ogłasza – po zasięgnięciu opinii wojewodów i kuratorów oświaty – minister właściwy do spraw oświaty i wychowania, nie później niż do końca czerwca każdego roku poprzedzającego o dwa lata rok, w którym będą trwały ferie zimowe. Wyjątek stanowią szkoły specjalne przy których zorganizowany jest internat oraz specjalne ośrodki szkolno – wychowawcze. W szkołach, o których mowa w zdaniu poprzednim zimową przerwę świąteczną można połączyć z feriami zimowymi. Za ewentualne połączeniu tych dwóch przerw odpowiedzialni są dyrektorzy placówek wraz z radą rodziców.

Terminy ferii zimowych 2020 r.

Termin

Województwo

13-26 stycznia 2020 r.

lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

20 stycznia-2 lutego 2020 r.

podlaskie, warmińsko-mazurskie

27 stycznia – 9 lutego 2020 r.

kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

10-23 lutego 2020 r.

dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Wiosenna przerwa świąteczna

Ta przerwa z kolei rozpoczyna się w czwartek poprzedzający święta. W roku szkolnym 2019/2020 wiosenna przerwa świąteczna rozpocznie się w dniu 9 kwietnia 2020 r. Jak wynika z przepisów dotyczących organizacji roku szkolnego przerwa ta kończy się w najbliższy wtorek po świętach. W omawianym roku szkolnym przypada on na dzień 14 kwietnia 2020 r.

Zakończenie roku szkolnego

Ferie letnie uczniowie rozpoczną 27 czerwca i zakończą 31 sierpnia 2020 r. Pamiętać należy, że zakończenie roku w klasach najwyższych w szkołach ponadpodstawowych jest zawsze wcześniej i w tym roku zostało wyznaczone na 24 kwietnia 2020 r.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Chiński model AI (DeepSeek R1) tańszy od amerykańskich a co najmniej równie dobry. Duża przecena akcji firm technologicznych w USA

Notowania największych amerykańskich firm związanych z rozwojem sztucznej inteligencji oraz jej infrastrukturą zaliczyły ostry spadek w poniedziałek, w związku z zaprezentowaniem tańszego i wydajniejszego chińskiego modelu AI, DeepSeek R1.

Dofinansowania m.in. dla OSP, kół gospodyń wiejskich oraz klubów sportowych. Ruszają prekonsultacje

Dofinansowania m.in. dla OSP, kół gospodyń wiejskich oraz klubów sportowych. Ruszają prekonsultacje programu NIW-CRSO pn. "Moc Małych Społeczności". Kto będzie mógł starać się o dofinansowanie? Ile będzie wynosiło? Jaki jest harmonogram?

Nowe oszustwo na "darmową apteczkę". NFZ ostrzega

Uwaga na nową metodę oszustów. Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed e-mailami z ofertą otrzymania "darmowej apteczki". Można stracić pieniądze. NFZ przypomina, że nie sprzedaje niczego przez internet.

CBA: 14 zmian w systemie oświadczeniach majątkowych osób publicznych m.in. polityków, samorządowców, dyrektorów

CBA proponuje jedną ustawę o oświadczeniach majątkowych. Z tego wynika pośrednio próba centralizacji walki w korupcją. Umożliwia to Internet. Oświadczenia majątkowe mogą być w łatwo sposób zamieszczane według jednolitego wzorca w jednym albo kilku rejestrach.

REKLAMA

MEN: 17 propozycji zmian w Karcie Nauczyciela. Godziny ponadwymiarowe po nowemu. Nagrody jubileuszowe, odprawy

Tej nocy ślisko i mgliście. W weekend niespodziewana zmiana pogody

Najbliższa noc będzie na zachodzie kraju bardzo mglista. Na południowym wschodzie można się spodziewać śliskiej nawierzchni po opadach. Za to w weekend temperatury wyniosą nawet 12 st. C.

Z jakimi barierami w dostępie do lekarzy borykają się seniorzy? Wysoko wykluczenie komunikacyjne [RAPORT]

Seniorzy mieszkający na wsi mają utrudniony dostęp do konsultacji lekarzy specjalistów, rehabilitacji i ośrodków dziennego wsparcia. Jedną z barier jest niedostateczny zasięg komunikacji publicznej. To dane z raportu opublikowanego na stronie internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

UMP: Zmiany w zasadach wypłat pensji nauczycieli. 1) Płaci budżet 2) Wypłaty na koniec miesiąca [Propozycja]

Propozycja UMP, aby wypłata pensji nauczyciela była na końcu miesiąca. Dziś jest na początku. Czyli pensja z luty byłaby wypłacana 28 lutego (albo 29 lutego). Druga propozycja, to przejęcie przez budżet centralny od gmin obowiązku wypłaty wynagrodzeń nauczycieli.

REKLAMA

Budżet szkoleniowy dla nauczycieli jest niewielki. Jak zwiększyć jego efektywność dzięki cyfryzacji

Zgodnie z Kartą Nauczyciela, organy prowadzące szkoły są zobowiązane do wyodrębnienia w swoich budżetach środków na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli. Kwota ta wynosi 0,8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na ich wynagrodzenia osobowe nauczycieli.

Metan z Nord Stream nad Bałtykiem: od Międzyzdrojów po Ustkę smuga wysokiego stężenia gazu

Metan z uszkodzonych jesienią 2022 roku gazociągów Nord Stream rozprzestrzenił się nad znaczną częścią południowego Bałtyku i utrzymywał się tam nawet przez kilka miesięcy - poinformowali 16 stycznia 2025 r. naukowcy z Uniwersytetu w Goeteborgu i fundacji Voice of the Ocean (VOTO). Na grafice opublikowanej przez badaczy smuga wysokiego stężenia gazu rozpościerał się wtedy się tuż przy polskim wybrzeżu od Międzyzdrojów po Ustkę. Obserwacje opisane przez naukowców obejmują okres 3 miesięcy po uszkodzeniu gazociągów.

REKLAMA