reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Oświata > Dotacje dla gmin w zakresie wychowania przedszkolnego

Dotacje dla gmin w zakresie wychowania przedszkolnego

Gminy otrzymają z budżetu państwa 1506 zł dotacji na każde dziecko, które uczęszcza do przedszkola. Jeszcze w tym roku dotacja do zadań gmin w zakresie wychowania przedszkolnego wyniesie 504 mln zł.


Ustalana przez radę gminy wysokość opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w placówkach prowadzonych przez gminy nie może być wyższa niż 1 zł za godzinę zajęć. Na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego gmina otrzymuje dotację celową z budżetu państwa, która może być wykorzystana wyłącznie na dofinansowanie wydatków bieżących związanych z realizacją tych zadań. Podziału środków przeznaczonych na dotację pomiędzy poszczególne gminy dokonuje minister właściwy do spraw oświaty i wychowania. Od 1 września br., z wyjątkiem kilku przepisów, zacznie obowiązywać ustawa z 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r. poz. 827).

Polecamy: Forum

Kwota roczna dotacji na każde dziecko, bez względu na czas przebywania dziecka w przedszkolu lub innej formie wychowania przedszkolnego, będzie wynosić 1506 zł. Kwota ta ma corocznie podlegać waloryzacji o prognozowany średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem.

Zobacz również: Zajęcia dodatkowe w przedszkolu od 1 września 2013 r.

reklama

Czytaj także

Autor:

prawnik, specjalizuje się w prawie administracyjnym

Źródło:

Gazeta Samorządu i Administracji

Zdjęcia

Dofinansowanie na opiekę nad dziećmi
Dofinansowanie na opiekę nad dziećmi

INFORLEX Klasyfikacja Budżetowa – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama