REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

35 mln zł na dofinansowanie szkolenia sportowego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

35 mln zł na dofinansowanie szkolenia sportowego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
35 mln zł na dofinansowanie szkolenia sportowego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
Media

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków na dofinansowane szkolenia sportowego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Środki przeznaczone są dla szkół, centrów sportu i rekreacji oraz obiektów sportowych, których organem prowadzącym są jednostki samorządu terytorialnego. Do podziału jest 35 mln zł.

Minister Sportu i Turystyki ogłosił „Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w roku 2023 zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanych ze szkoleniem młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego” – podano w komunikacie resortu.

REKLAMA

35 mln zł na dofinansowanie szkolenia sportowego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Na realizację programu przewidziano 35 mln zł. Pieniądze przeznaczone są na organizację zajęć sportowych w szkołach, centrach sportu i rekreacji, obiektach sportowych, których organem prowadzącym jest jednostka samorządu terytorialnego

REKLAMA

„W porównaniu do ubiegłego roku zdecydowałem się zwiększyć budżet programu o 7 mln zł. Pozwoli to na wzmocnienie oferty szkolenia uzdolnionej młodzieży w szkołach, ośrodkach, centrach sportu i rekreacji oraz obiektach sportowych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego” – powiedział, cytowany w komunikacie, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Pieniądze pozyskane z dotacji można wydać szkolenie uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VIII) lub szkoły ponadpodstawowej, którzy posiadają aktualne orzeczenie o zdolności do uprawiania danego sportu. W 2023 roku planowane jest szkolenia w następujących dyscyplinach sportowych: badmintonie, hokeju na lodzie, kolarstwie , koszykówce, lekkiej atletyce, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, piłce ręcznej, piłce siatkowej, tenisie stołowym i rugby.

Regulamin programu

Jak podano w regulaminie, celem programu jest m.in. zapewnienie optymalnych warunków szkolenia oraz możliwości podnoszenia poziomu sportowego poprzez doskonalenie umiejętności sportowych młodzieży oraz zabezpieczenie młodzieży objętej programem w niezbędny sprzęt sportowy i specjalistyczny, nieodzowny w wieloletnim procesie treningowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wnioski można składać w trybie ciągłym do 31 maja 2023 r. Będą one rozpatrywane nie później niż w ciągu 30 dni roboczych od daty wpływu.

Regulamin programu, katalog kosztów oraz załącznik merytoryczny programu znajdują się TUTAJ.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podejście procesowe w nowoczesnej administracji publicznej

Współczesne zarządzanie organizacją wiąże się z podejściem procesowym. W tym modelu, kluczowe procesy biznesowe są identyfikowane, analizowane i optymalizowane, aby zapewnić maksymalną wydajność i jakość, a działania prowadzone są systematycznie i efektywnie. Zarządzanie procesowe pozwala zrozumieć, jak poszczególne czynności wpływają na osiąganie celów organizacji, a także umożliwia identyfikację i eliminację nieefektywnych praktyk. Efektywne zarządzanie procesami przekłada się na poprawę jakości usług oraz produktów, zwiększenie satysfakcji klientów a także lepsze wykorzystanie zasobów.

Wciąż są przyznawane dodatki węglowe 3000 zł. W szczególnych sytuacjach [Nowelizacja ustawy o dodatku węglowym]

Nowelizacja: Dodatek węglowy 3000 zł może być przyznany w 2024 r. Jak to możliwe? Dodatek był jednorazowo w 2022 r.

Za 27 dni szkolenia wojskowego cywil dostanie 6 tys. zł. Kto może się zgłosić?

„Wakacje z wojskiem” to nowy projekt Ministerstwa Obrony Narodowej, którego celem jest m.in. promocja służby wojskowej. Jest on skierowany głównie do młodzieży szkolnej i studenckiej.

Ważne wieści dotyczące CPK. To może być przełom w sprawie budowy portu lotniczego w Baranowie

Spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) złożyła dzisiaj do Wojewody Mazowieckiego dokumenty potrzebne do wydania decyzji lokalizacyjnej dla obszaru lotniska CPK. To może być przełom w sprawie budowy portu lotniczego w Baranowie.

REKLAMA

MEN: Stawia na edukację włączającą. Dla wszystkich uczniów i szkół. Jak przyciągnąć lekarzy do szkół?

Wiceminister edukacji narodowej Izabela Ziętka: Edukacja włączająca dotyczy wszystkich uczniów i każdej placówki. Jest pomocą w szkołach dla dzieci potrzebujących pomocy i wsparcia. 

Wspólny bilet na pociągi i komunikację miejską. Znamy plany resortu infrastruktury

Ogólnopolski Bilet Zintegrowany ma umożliwić zakup jednego biletu łączącego różne rodzaje transportu publicznego, w tym transportu miejskiego i regionalnego organizowanego przez samorządy. Trwają prace nad możliwością jego wprowadzenia. 

10 tys. zł kary za akcję "Stop LGBT"

Prezes UODO nałożył karę na Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop LGBT" za niewłaściwe prowadzenie zbiórki podpisów. Listy z podpisami były niezabezpieczone w kościele.

Jakie zasiłki na dziecko w roku szkolnym 2024/25

Na jakie wsparcie materialne będą mogli liczyć i ich rodzice w nadchodzącym roku szkolnym? Oto zestawienie najważniejszych świadczeń i zasiłków.

REKLAMA

Kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Kiedy początek i koniec zajęć? W jakich terminach ferie?

Znamy już kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Jakie są najważniejsze terminy w opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dokumencie?

Nawet 30 tys. dofinansowania. Nowy program wsparcia dla przydomowych wiatraków

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że planuje uruchomić program "Moja elektrownia wiatrowa" w drugim lub trzecim kwartale 2024 roku. Program ten ma na celu wsparcie zakupu przydomowych wiatraków, oferując dofinansowanie do 30 tys. zł.

REKLAMA