REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dotacje na oczko wodne - jak wypełnić wniosek [INSTRUKCJA]

Wniosek od dofinansowanie do oczka wodnego z programu Moja woda - jak wypełnić, instrukcja
Wniosek od dofinansowanie do oczka wodnego z programu Moja woda - jak wypełnić, instrukcja
WFOŚIGW

REKLAMA

REKLAMA

Przedstawiamy instrukcję wypełnienia wniosku o dofinansowanie na przydomową retencję w ramach programu Moja woda. Sprawdź jak poprawnie wypełnić wniosek krok po kroku.

Krok 1 - pobierz formularz wniosku wraz z załącznikami

Formularz PDF należy pobrać na dysk komputera. Można go pobrać stąd ---> Oczko wodne plus. Dofinansowanie z programu Moja woda - wniosek

REKLAMA

i otworzyć wyłącznie za pomocą darmowej i aktualnej aplikacji Adobe Reader, aktualna wersja dostępna tutaj: https://get.adobe.com/pl/reader/. Przeglądarki używają domyślnie wbudowanych rozszerzeń dla plików PDF, które niepoprawnie wyświetlają formularze interaktywne, a co za tym idzie wyświetlanie formularzy w przeglądarce  nie jest możliwe i zwykle kończy się takim komunikatem:

W tej sytuacji wniosek należy pobrać na dysk komputera, za pomocą przycisku z ikoną strzałki znajdującego się w prawym górnym rogu komunikatu (oznaczony powyżej 1),

lub klikając prawym klawiszem myszy na wniosku należy wybrać opcję “Zapisz link jako”:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tak pobrany plik należy zapisać na pulpicie komputera lub w folderze “Pobrane” i otworzyć za pomocą darmowej aplikacji Adobe Reader

Polecamy: Gospodarowanie wodami. Korzystanie, zgody oraz usługi wodne

Jeśli plik nadal otwiera się w przeglądarce z komunikatem “Please Wait….” (jak powyżej), to należy kliknąć na pobranym pliku prawym klawiszem myszy i użyć opcji “Otwórz za pomocą” , a następnie  wybrać program “Adobe Acrobat Reader DC”

Krok 2 - wypełnij formularz i wymagane załączniki

Po pobraniu wniosku zwróć uwagę na kolorystykę i rodzaje występujących pól:

następnie uzupełnij kolejno pola:

Pole A.0 

Wybierz z listy odpowiedni WFOŚiGW :

Sekcja B.1

W tej sekcji należy uzupełnić swoje dane identyfikacyjne, uważając na to by nie popełnić “literówek” w imieniu i nazwisku. Pola PESEL, telefon oraz e-mail muszą być uzupełnione zgodnie z narzuconym przez formularz formatem, w przeciwnym razie zostaną oznaczone na czerwono. Istotne jest również by podany we wniosku adres e-mail był aktualnie używanym i dostępnym dla beneficjenta, ponieważ na ten adres będą wysyłane ewentualne uwagi/prośby o uzupełnienie.

Sekcja B.2

W sekcji B.2 uzupełniamy adres zamieszkania, wybierając z udostępnionego słownika TERYT właściwe dla miejsca zamieszkania województwo, powiat, gminę oraz miejscowość. 

Jeśli w miejscowości nie występują ulice proszę w polu B.2.6 wpisać powtórnie nazwę miejscowości lub słowo “brak”.

Jeśli w przypadku nowo budowanych domów  nie występuje: Nr domu/lokalu proszę w polu B.2.7 wpisać “ - “ lub słowo “brak”.

Sekcja B.3

Jeśli adres do korespondencji jest inny niż adres zamieszkania, należy zaznaczyć pole B.3.1 i wypełnić adres analogicznie jak w sekcji B.2

Sekcja B.4

W polu B.4.1 należy podać numer rachunku bankowego, na który będzie wypłacone dofinansowanie. Numer musi być zgodny ze standardem IBAN i formularz wymusza wpisanie prawidłowego numeru.

Sekcja C.1

Jeśli inwestycja jest w tym samym miejscu co adres zamieszkania, wystarczy zaznaczyć pole C.1.1, wtedy sekcja C.1 uzupełni się automatycznie. Konieczne będzie jedynie uzupełnienie pola C.1.10 i C.1.11

Numer księgi wieczystej (pole C.1.11) musi być wpisany w poprawnym formacie,  przykładowy numer wygląda tak: KA1S/00012345/6

Sekcja C.2

W polu C. 2 należy zaznaczyć zakres inwestycji, który będzie realizowany. 

W przypadku gdy w zakresie inwestycji występują również przewody odprowadzające (pole C.2.1), to istotny jest fakt, że dofinansowaniu nie podlega orynnowanie budynków.

Należy również pamiętać, że do każdego z wymienionych w sekcji C.2 zakresów inwestycji, montaż jest również kosztem kwalifikowanym. 

Sekcja C.3

 W polu C.3 należy wypełnić pola podświetlone na zielono. Pola C.3.1 i C.3.2  są ściśle powiązane z sekcją C.2.3 - w zależności od wybranego w tej sekcji zakresu inwestycji, zostanie aktywowane odpowiednie pole.

Pole C.3.3 (koszt całkowity) - przez koszt całkowity zadania rozumie się, wszystkie koszty poniesione i wykazane na fakturze związane z realizacją inwestycji.

Pole C.3.4 (koszt kwalifikowany), zwykle jest równe co do wartości polu C.3.3 (zazwyczaj wszystkie poniesione i udokumentowane koszty są kwalifikowane).

Pole C.3.5 (data rozpoczęcia) - to data poniesienie pierwszego kosztu, udokumentowanego fakturą.

Pole C.3.6 (data zakończenia) - ta data nie może być wcześniejsza niż data złożenia wniosku, ani późniejsza niż 6 miesięcy od daty złożenia.

Pole C.3.7 (montaż przez wykonawcę) - jeśli inwestycja była wykonana przez firmę to należy dostarczyć fakturę i protokół odbioru robót wykonawcy.

Pole C.3.8 (montaż wykonany samodzielnie) - należy dostarczyć oświadczenie o samodzielnym montażu - tutaj wzór>>   

Uwaga! Bez względu na rodzaj montaż, zawsze wymagana jest dokumentacja fotograficzna, przedstawiająca etapy  realizacji przedsięwzięcia

Sekcja C.4

Pole C.4.1 - należy wybrać rodzaj dachy z udostępnionej listy, jeśli wybierzesz opcję “inne/kilka powierzchni”:

Wtedy należy samodzielnie uzupełnić pole C.4.1.a oraz pole C.4.2.a  . Jeśli nie znasz współczynnika spływu, to poniżej przedstawiamy kilka możliwych przypadków rodzaju nachylenia wraz ze współczynnikiem:

Rodzaj i nachylenie powierzchni dachowej

Współczynnik spływu

dachy skośne pokryte płytą azbestową

0,9

dachy skośne pokryte dachówką betonową

0,8

dachy płaskie z płyty warstwowej

0,7

dachy płaskie pokryte papą

0,6

dachy zielone

0,3 do 0,4

gonty

0,7 do 0,8

Jeśli powierzchni z której będzie retencjonowana woda jest kilka rodzai, to należy powierzchnię pomnożyć przez współczynnik dla każdej z powierzchni, zsumować wyniki  i podzielić przez ilość występujących powierzchni.

Np. dla  “Dach skośny pokryty blachą” o powierzchni 100 m2 i współczynnik 0,9:

    100m2 x 0,90 = 90 

dla “Asfaltu” o powierzchni 80m2 i współczynnik 0,8 :

    80m2 x 0,80 = 64

wtedy łączny współczynnik:  (90+64) / (80+100) = 0,855

Sekcja D

Po zaznaczeniu pola D.2 (Współwłaścicielem), na samym dole formularza pojawi się częściowo wypełniony załącznik oświadczenia G1:

który musi zostać wydrukowany wraz z wnioskiem i podpisany przez współwłaściciela

Uwaga! na oświadczeniu podpisuje się czytelnie współwłaściciel.

Sekcja E

Pole E.1 uzupełnia się automatycznie i nie należy go modyfikować.

Sekcja G

Pole G.1 uzupełnia się automatycznie po wybraniu pola D.2

Pole G.2 to pole jest zawsze zaznaczone

Sekcja H

Datę należy wybrać z kalendarza, którego wywołanie jest możliwe za pomocą przycisku po prawej stronie pola.

Załącznik G.2 - Zakres rzeczowo-finansowy

W załączniku G.2, należy uzupełnić pola oznaczone na zielono. Pola te są ściśle powiązane z sekcją C.2 - w zależności od wybranego w tej sekcji zakresu inwestycji, zostaną aktywowane w załączniku odpowiednie pola do wypełnienia. W przypadku montażu przez firmę lub innych usług (np. wynajęcie koparki) należy koszt uwzględnić w pozycji której dotyczy (przewody, zbiornik, elementy do nawadniania).

Weryfikacja formularza

Po uzupełnieniu wszystkich pól, przeprowadź weryfikację formularza przyciskiem, który znajduje się w prawym górnym rogu pierwszej strony lub na ostatniej stronie:

Jeśli wniosek jest poprawnie uzupełniony zobaczysz komunikat:

Status wniosku na pierwszej stronie zmieni się również na poprawny:

W przeciwnym razie zobaczysz listę błędów do korekty:

Wymienione pola zostaną oznaczone kolorem czerwonym i należy je poprawić.

Nie wysyłaj do nas wniosku, który zawiera jakiekolwiek błędy

Krok 3 -  wyślij wniosek do funduszu

Wypełnioną wersję wyślij na adres wskazany przez odpowiedni wojewódzki fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Pamiętaj, by nie przesyłać skanu, a wypełniony i edytowalny formularz PDF pobrany ze strony. Formularz musi być zweryfikowany i wolny od błędów.

Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
System kaucyjny od 1 października 2025 r. Ekspert pozytywnie o zmianach

System kaucyjny od 1 października 2025 r. Ekspert pozytywnie o poprawkach przyjętych przez podkomisję nadzwyczajną dotyczącą nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Chodzi m.in. o wyłączenie z systemu kaucyjnego opakowań mleka i produktów mlecznych.

W Tatrach ratownicy ogłosili zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego ogłosili w czwartek ratownicy TOPR. Obowiązuje od wysokości 1800 m n.p.m. Mogą samoistnie schodzić małe i średnie lawiny. 

Będą pieniądze na budowę i przystosowanie schronów. Nawet 6 mld zł rocznie

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak poinformował, że ok. 6 mld zł rocznie będzie przeznaczonych na budowę i przystosowanie schronów w samorządach. Niebawem na ten cel zostanie przekazanych 0,15 pkt proc. PKB.

Znów rekord odprawionych pasażerów z Lotniska Chopina. Dokąd latamy najczęściej?

W ciągu 10 miesięcy Lotnisko Chopina odprawiło ponad 18 mln pasażerów. Tylko w październiku Okęcie odprawiło blisko 1,9 mln podróżnych. Najwięcej osób podróżowało w niedzielę, 6 października – 68 tys. 883.

REKLAMA

Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców. Na koniec października było ich 1 mln 191 tys. [Dane ZUS]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wzroście liczby ubezpieczonych cudzoziemców. Jak wynika z najnowszych danych ZUS, na koniec października 2024 r. do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 191 tys. cudzoziemców.

MEN: Jest 27 000 nauczycieli religii. 45% poradzi sobie z ograniczeniem godzin religii z 2 do 1 tygodniowo [Wykaz]

MEN podał informacje o liczbie katechetów w Polsce (w tym liczbę katechetów mających uprawnienia do nauki innego przedmiotu). Przeszło 27 000 nauczycieli wiąże swoje zajęcia zawodowe z nauczaniem religii. I taka jest liczba osób, które z niepokojem czekają na ostateczny kształt lekcji religii. Czy min. Barbarze Nowackiej uda się redukcja liczby godzin religii z 2 do 1 tygodniowo? Czy za drugą godzinę odbywającą się np. w salkach katechetycznych rząd wypłaci wynagrodzenia katechetom? Na ogólną liczbą 27 000 katechetów uczyć innego przedmiotu niż religia może 12 304 nauczycieli. 

W Sejmie: Dla krwiodawców nie 2 a 3 dni wolne od pracy. Państwo przejmuje koszt wynagrodzeń [Przykład]

W Sejmie propozycja: Nowy dzień wolny. I to państwo płaci za trzy dni wolnego od pracy dla krwiodawców. Od razu trzeba ocenić szansę na nowelizację przepisów na zerową, ale zobaczmy jak wyglądałyby przepisie po zmianie. I które trzeba zmienić. Może się kiedyś uda?

Szkoły nauczą dzieci odróżniania prawdy od manipulacji. Zmiany w systemie edukacyjnym w celu lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych

Do 2035 r. Polska ma zdrożyć jeden z kamieni milowych KPO - Politykę Cyfrowej Transformacji Edukacji. Chodzi m.in. o przemodelowanie kształcenia tak, by uczyć dzieci odróżniania prawdy od manipulacji, weryfikowania źródeł i korzystania z nich, a także mądrego używania narzędzi sztucznej inteligencji.

REKLAMA

Będzie zmiana zasad sporządzania sprawozdań budżetowych. Projekt rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej

Projektowane nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej ma dostosować obecne zasady sporządzania sprawozdań do nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Projekt zawiera m.in. nowe wzory i instrukcje sporządzania sprawozdań składanych przez JST.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Znamy finałową dwudziestkę plebiscytu

Na liście 20 słów w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2024 znalazły się m.in. "aura", "skibidi", "yapping", "czemó" i "womp womp". Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

REKLAMA