REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dotacje na oczko wodne - jak wypełnić wniosek [INSTRUKCJA]

Wniosek od dofinansowanie do oczka wodnego z programu Moja woda - jak wypełnić, instrukcja
Wniosek od dofinansowanie do oczka wodnego z programu Moja woda - jak wypełnić, instrukcja
WFOŚIGW

REKLAMA

REKLAMA

Przedstawiamy instrukcję wypełnienia wniosku o dofinansowanie na przydomową retencję w ramach programu Moja woda. Sprawdź jak poprawnie wypełnić wniosek krok po kroku.

Krok 1 - pobierz formularz wniosku wraz z załącznikami

Formularz PDF należy pobrać na dysk komputera. Można go pobrać stąd ---> Oczko wodne plus. Dofinansowanie z programu Moja woda - wniosek

REKLAMA

i otworzyć wyłącznie za pomocą darmowej i aktualnej aplikacji Adobe Reader, aktualna wersja dostępna tutaj: https://get.adobe.com/pl/reader/. Przeglądarki używają domyślnie wbudowanych rozszerzeń dla plików PDF, które niepoprawnie wyświetlają formularze interaktywne, a co za tym idzie wyświetlanie formularzy w przeglądarce  nie jest możliwe i zwykle kończy się takim komunikatem:

W tej sytuacji wniosek należy pobrać na dysk komputera, za pomocą przycisku z ikoną strzałki znajdującego się w prawym górnym rogu komunikatu (oznaczony powyżej 1),

lub klikając prawym klawiszem myszy na wniosku należy wybrać opcję “Zapisz link jako”:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tak pobrany plik należy zapisać na pulpicie komputera lub w folderze “Pobrane” i otworzyć za pomocą darmowej aplikacji Adobe Reader

Polecamy: Gospodarowanie wodami. Korzystanie, zgody oraz usługi wodne

Jeśli plik nadal otwiera się w przeglądarce z komunikatem “Please Wait….” (jak powyżej), to należy kliknąć na pobranym pliku prawym klawiszem myszy i użyć opcji “Otwórz za pomocą” , a następnie  wybrać program “Adobe Acrobat Reader DC”

Krok 2 - wypełnij formularz i wymagane załączniki

Po pobraniu wniosku zwróć uwagę na kolorystykę i rodzaje występujących pól:

następnie uzupełnij kolejno pola:

Pole A.0 

Wybierz z listy odpowiedni WFOŚiGW :

Sekcja B.1

W tej sekcji należy uzupełnić swoje dane identyfikacyjne, uważając na to by nie popełnić “literówek” w imieniu i nazwisku. Pola PESEL, telefon oraz e-mail muszą być uzupełnione zgodnie z narzuconym przez formularz formatem, w przeciwnym razie zostaną oznaczone na czerwono. Istotne jest również by podany we wniosku adres e-mail był aktualnie używanym i dostępnym dla beneficjenta, ponieważ na ten adres będą wysyłane ewentualne uwagi/prośby o uzupełnienie.

Sekcja B.2

W sekcji B.2 uzupełniamy adres zamieszkania, wybierając z udostępnionego słownika TERYT właściwe dla miejsca zamieszkania województwo, powiat, gminę oraz miejscowość. 

Jeśli w miejscowości nie występują ulice proszę w polu B.2.6 wpisać powtórnie nazwę miejscowości lub słowo “brak”.

Jeśli w przypadku nowo budowanych domów  nie występuje: Nr domu/lokalu proszę w polu B.2.7 wpisać “ - “ lub słowo “brak”.

Sekcja B.3

Jeśli adres do korespondencji jest inny niż adres zamieszkania, należy zaznaczyć pole B.3.1 i wypełnić adres analogicznie jak w sekcji B.2

Sekcja B.4

W polu B.4.1 należy podać numer rachunku bankowego, na który będzie wypłacone dofinansowanie. Numer musi być zgodny ze standardem IBAN i formularz wymusza wpisanie prawidłowego numeru.

Sekcja C.1

Jeśli inwestycja jest w tym samym miejscu co adres zamieszkania, wystarczy zaznaczyć pole C.1.1, wtedy sekcja C.1 uzupełni się automatycznie. Konieczne będzie jedynie uzupełnienie pola C.1.10 i C.1.11

Numer księgi wieczystej (pole C.1.11) musi być wpisany w poprawnym formacie,  przykładowy numer wygląda tak: KA1S/00012345/6

Sekcja C.2

W polu C. 2 należy zaznaczyć zakres inwestycji, który będzie realizowany. 

W przypadku gdy w zakresie inwestycji występują również przewody odprowadzające (pole C.2.1), to istotny jest fakt, że dofinansowaniu nie podlega orynnowanie budynków.

Należy również pamiętać, że do każdego z wymienionych w sekcji C.2 zakresów inwestycji, montaż jest również kosztem kwalifikowanym. 

Sekcja C.3

 W polu C.3 należy wypełnić pola podświetlone na zielono. Pola C.3.1 i C.3.2  są ściśle powiązane z sekcją C.2.3 - w zależności od wybranego w tej sekcji zakresu inwestycji, zostanie aktywowane odpowiednie pole.

Pole C.3.3 (koszt całkowity) - przez koszt całkowity zadania rozumie się, wszystkie koszty poniesione i wykazane na fakturze związane z realizacją inwestycji.

Pole C.3.4 (koszt kwalifikowany), zwykle jest równe co do wartości polu C.3.3 (zazwyczaj wszystkie poniesione i udokumentowane koszty są kwalifikowane).

Pole C.3.5 (data rozpoczęcia) - to data poniesienie pierwszego kosztu, udokumentowanego fakturą.

Pole C.3.6 (data zakończenia) - ta data nie może być wcześniejsza niż data złożenia wniosku, ani późniejsza niż 6 miesięcy od daty złożenia.

Pole C.3.7 (montaż przez wykonawcę) - jeśli inwestycja była wykonana przez firmę to należy dostarczyć fakturę i protokół odbioru robót wykonawcy.

Pole C.3.8 (montaż wykonany samodzielnie) - należy dostarczyć oświadczenie o samodzielnym montażu - tutaj wzór>>   

Uwaga! Bez względu na rodzaj montaż, zawsze wymagana jest dokumentacja fotograficzna, przedstawiająca etapy  realizacji przedsięwzięcia

Sekcja C.4

Pole C.4.1 - należy wybrać rodzaj dachy z udostępnionej listy, jeśli wybierzesz opcję “inne/kilka powierzchni”:

Wtedy należy samodzielnie uzupełnić pole C.4.1.a oraz pole C.4.2.a  . Jeśli nie znasz współczynnika spływu, to poniżej przedstawiamy kilka możliwych przypadków rodzaju nachylenia wraz ze współczynnikiem:

Rodzaj i nachylenie powierzchni dachowej

Współczynnik spływu

dachy skośne pokryte płytą azbestową

0,9

dachy skośne pokryte dachówką betonową

0,8

dachy płaskie z płyty warstwowej

0,7

dachy płaskie pokryte papą

0,6

dachy zielone

0,3 do 0,4

gonty

0,7 do 0,8

Jeśli powierzchni z której będzie retencjonowana woda jest kilka rodzai, to należy powierzchnię pomnożyć przez współczynnik dla każdej z powierzchni, zsumować wyniki  i podzielić przez ilość występujących powierzchni.

Np. dla  “Dach skośny pokryty blachą” o powierzchni 100 m2 i współczynnik 0,9:

    100m2 x 0,90 = 90 

dla “Asfaltu” o powierzchni 80m2 i współczynnik 0,8 :

    80m2 x 0,80 = 64

wtedy łączny współczynnik:  (90+64) / (80+100) = 0,855

Sekcja D

Po zaznaczeniu pola D.2 (Współwłaścicielem), na samym dole formularza pojawi się częściowo wypełniony załącznik oświadczenia G1:

który musi zostać wydrukowany wraz z wnioskiem i podpisany przez współwłaściciela

Uwaga! na oświadczeniu podpisuje się czytelnie współwłaściciel.

Sekcja E

Pole E.1 uzupełnia się automatycznie i nie należy go modyfikować.

Sekcja G

Pole G.1 uzupełnia się automatycznie po wybraniu pola D.2

Pole G.2 to pole jest zawsze zaznaczone

Sekcja H

Datę należy wybrać z kalendarza, którego wywołanie jest możliwe za pomocą przycisku po prawej stronie pola.

Załącznik G.2 - Zakres rzeczowo-finansowy

W załączniku G.2, należy uzupełnić pola oznaczone na zielono. Pola te są ściśle powiązane z sekcją C.2 - w zależności od wybranego w tej sekcji zakresu inwestycji, zostaną aktywowane w załączniku odpowiednie pola do wypełnienia. W przypadku montażu przez firmę lub innych usług (np. wynajęcie koparki) należy koszt uwzględnić w pozycji której dotyczy (przewody, zbiornik, elementy do nawadniania).

Weryfikacja formularza

Po uzupełnieniu wszystkich pól, przeprowadź weryfikację formularza przyciskiem, który znajduje się w prawym górnym rogu pierwszej strony lub na ostatniej stronie:

Jeśli wniosek jest poprawnie uzupełniony zobaczysz komunikat:

Status wniosku na pierwszej stronie zmieni się również na poprawny:

W przeciwnym razie zobaczysz listę błędów do korekty:

Wymienione pola zostaną oznaczone kolorem czerwonym i należy je poprawić.

Nie wysyłaj do nas wniosku, który zawiera jakiekolwiek błędy

Krok 3 -  wyślij wniosek do funduszu

Wypełnioną wersję wyślij na adres wskazany przez odpowiedni wojewódzki fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Pamiętaj, by nie przesyłać skanu, a wypełniony i edytowalny formularz PDF pobrany ze strony. Formularz musi być zweryfikowany i wolny od błędów.

Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

Taki jest stan budżetu państwa. Są najnowsze dane

Są nowe dane dotyczące stanu budżetu państwa. Deficyt budżetu po czerwcu wyniósł 69 mld 905,9 mln zł. Tak podało w opublikowanych szacunkowych danych Ministerstwo Finansów. Co jeszcze wiadomo o wykonaniu budżetu?

Mniejsze podwyżki dla pielęgniarek i położnych? Ile zarabiają w 2024 roku?

Jakie jest obecnie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek i położnych? Jakie podwyżki i zmiany zasad ustalania tych wynagrodzeń są przewidziane w obywatelskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, który jest obecnie procedowany w Sejmie RP.

Projekt "Szkoły międzypokoleniowej" ruszy jesienią, w formie pilotażu

Projekt "Szkoły międzypokoleniowej", czyli wspólna przestrzeń dla uczniów i seniorów, sprzyjająca wymianie informacji i integracji międzypokoleniowej, ruszy jesienią w formie pilotażu. Tak przekazała minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz.

REKLAMA

Minister finansów: płace w budżetówce wzrosną nieznacznie więcej niż 4,1% w 2025 roku. Realna wartość wynagrodzeń ma być utrzymana

Resort finansów zaproponuje Radzie Ministrów wyższą niż 4,1 proc. waloryzację wynagrodzeń w sferze budżetowej w 2025 r. - poinformował 15 lipca 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego. Nie wskazał jednak żadnego konkretnego wskaźnika podwyżek dla budżetówki w przyszłym roku.

Darmowa rehabilitacja z ZUS dla nauczycieli i innych pracujących głosem. Dla kogo 24 dni w sanatorium? Jak uzyskać skierowanie?

ZUS informuje, że osoby, dla których głos jest głównym narzędziem pracy (np. nauczyciele) są narażone na zaburzenia funkcji narządu głosu i tym samym grozi im utrata zdolności do pracy. Jeżeli chcą temu zapobiec, mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS w schorzeniach narządu głosu. Rehabilitacja lecznicza w zakresie schorzenia narządu głosu, na którą kieruje ZUS, trwa 24 dni w ośrodku rehabilitacyjnym w takich miejscowościach jak: Ciechocinek, Jelenia Góra, Ostróda, Świeradów-Zdrój, Uniejów. Jak uzyskać skierowanie do sanatorium?

Wakacje 2024: dokąd najchętniej jeżdżą Polacy i jakie mają budżety?

Większość Polaków (84 proc.) planuje wyjechać na wakacje, i większość spędzi je w Polsce (64 proc.). Tak wynika z  raportu International Travel Confidence Index 2024 opracowanego na zlecenie Allianz Partners.

Rekordowa liczba pasażerów z lotniska Chopina

Ponad 2 mln odprawionych w ciągu miesiąca pasażerów. To rekord, który padł w czerwcu na lotnisku Chopina. Z szacunków wynika, ze w całym roku ta liczba będzie wynosić 20 mln. 

REKLAMA

Darmowe potańcówki w Warszawie

Wracają potańcówki na Grochowskiej. Od 12 lipca mieszkańcy dzielnicy Praga-Południe i okolic będą mogli tańczyć do muzyki z różnych stron świata. 

Koncert życzeń związków nauczycielskich: 500 zł dodatku za wychowawstwo, 15% lub 20% podwyżki w 2025 roku, 4 dni urlopu na żądanie, zmiany w zastępstwach, odprawach, godzinach ponadwymiarowych i inne postulaty

Związek Nauczycielstwa Polskiego i  Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wystosowały 10 lipca 2024 r. odrębne pisma do Ministerstwa Edukacji Narodowej zawierające obszerne listy spraw wymagających pilnego uregulowania. Są to odpowiedzi na ustalenia grupy roboczej ds. wynagradzania nauczycieli z 26 czerwca br. działającej w ramach Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Czego domagają się związkowcy?

REKLAMA