| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Środowisko > Ekologiczny Kalendarz 2011 r - wrzesień

Ekologiczny Kalendarz 2011 r - wrzesień

Dekada 2005 - 2015 r - Woda dla życiaDekada 2004 - 2014 r - Edukacja na temat zrównoważonego rozwoju

Komisja Europejska ogłasza - każdy odpowiedzialny Europejczyk wsiada do swojego auta tylko w razie absolutnej konieczności.

Miasto stołeczne Warszawa proponuje w tym roku mieszkańcom pozostawienie samochodów i przesiadkę na przyjazny środowisku rower. W kilku wyznaczonych miejscach w mieście  będzie można wypożyczyć bezpłatnie rower.

W setkach miast całej Europy podejmowane są działania uświadamiające wpływ transportu samochodowego na klimat i zdrowie mieszkańców.

Aż 22 proc. wytworzonego przez człowieka dwutlenku węgla pochodzi z transportu, z tego 70 proc. wytwarzają pojazdy reszta, to pociągi i samoloty. Spaliny w tym z samochodów zatrzymują ciepło w atmosferze, a im wyższa temperatura na Ziemi, tym większe prawdopodobieństwa, że powstanie smog i kwaśne deszcze.

Szacuje się w ciągu następnych 30 lat liczba samochodów na świecie się podwoi.

28 września – Światowy Dzień Morza

Morza to akweny słonych wód będące częścią oceanów, oddzielone od nich wyspami, podwodnymi progami, cieśninami. Położone są blisko lądów. Strefy przy lądach są we władaniu państw, które z morzem łączy linia brzegowa.

Morza otwarte nie podlegają suwerenności żadnego państwa, nieograniczona jest w tym obszarze żegluga, eksploatacja bogactw morskich, zakładanie kabli i rurociągów podmorskich, przeloty nad nimi.

Tylko międzynarodowe konwencje zobowiązują państwa do ochrony tych obszarów, ograniczają rabunkową ich eksploatację, organizują badania postępujących zmian w tych naturalnych ekosystemach.  

dr Hanna Sztrantowicz

samorzad.infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Alimenty. Jak szybko dostać pieniądze na dziecko8.94 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »