REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kadry (nie)dostępne - III edycja Konkursu fotograficznego Fundacji Avalon

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł partnerski
Kadry (nie)dostępne - III edycja Konkursu fotograficznego Fundacji Avalon
Kadry (nie)dostępne - III edycja Konkursu fotograficznego Fundacji Avalon
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

Fotografowie! Aparaty w dłoń! Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami Fundacja Avalon ogłasza już III edycję konkursu fotograficznego, tym razem pod hasłem “Kadry (nie)dostępne”. Zgłoszenia można przesyłać do 28 października, a zwycięzców poznamy 25 listopada.

Tematem tegorocznego konkursu jest szeroko pojęta dostępność, a jego celem jest ukazanie barier i przeszkód, z którymi osoby z niepełnosprawnościami spotykają się na co dzień – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i systemowym czy konceptualnym. Przez pryzmat fotografii uczestnicy będą mieli okazję pokazać, jak te bariery kształtują ich życie, a także, które z nich udało im się pokonać lub które wciąż stoją na drodze do realizacji marzeń.

REKLAMA

Weź udział w konkursie, to naprawdę proste!

Aby wziąć udział w konkursie, praca musi spełnić kilka warunków:

  • musi być pracą autorską i wykonaną samodzielnie (wyklucza się współautorstwo, czyli prace tworzone wspólnie z inną osobą, korzystanie ze sztucznej inteligencji),
  • musi być zapisana w formatach JPEG, PNG lub TIFF,
  • powinna posiadać format 4:3, krótszy bok co najmniej 2160 px,
  • minimalna rozdzielność zdjęcia musi wynosić 250 DPI.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 października drogą mailową na adres: konkurs@fundacjaavalon.pl wraz z wypełnionym formularzem rejestracyjnym. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

Prace konkursowe będzie oceniać jury w składzie:

  • Anna Drobna - Z zawodu i pasji projektantka graficzna. W wolnym czasie uwielbia jeździć na snowboardzie oraz rowerze mtb. Łączy kreatywność z aktywnym stylem życia, co inspiruje mnie w mojej pracy. Finalistka I edycji konkursu fotograficznego Fundacji Avalon.
  • Maciej Krüger - Fotograf freelancer, na co dzień współpracuje z Onet.pl. Autor i współautor między innymi reportaży o tematyce społecznej. Prywatnie tata 12-latka.
  • Artur Korolko - Uwielbia obserwować ludzi w różnych momentach życia. W pracy, podczas uprawiania sportu czy podczas realizowania swoich zainteresowań często towarzyszą nam emocje, które warto zatrzymać. Dlatego fotografia to jego pasja. Dobra fotografia powinna uwalniać nasze emocje. Zwycięzca I edycji konkursu fotograficznego Fundacji Avalon.
  • Kinga Pisarczyk - Od ponad 25 lat zajmuje się grafiką komputerową. Obecnie pełni funkcję Kierownika Studia Graficznego w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, wcześniej pracowała jako grafik w „Pulsie Biznesu”. W wolnym czasie maluje, projektuje ogrody i aktywnie uprawia sport. Swoje pasje łączy z miłością do natury i zwierząt. Jest zaangażowana w przeciwdziałanie bezdomności zwierząt, adoptowała 3 koty i niepełnosprawnego psa, którym zapewnia ciepły dom.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Patronat medialny nad konkursem sprawuje INFOR PL S.A. oraz Dziennik Gazeta Prawna.

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konkurs "Aktywny Senior 2025". Wnioski o dofinansowania można składać do 11 czerwca 2025 r.

12 maja 2025 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do zadania Aktywny Senior w ramach programu Aktywność dla Każdego. Wnioski o dofinansowania w ramach konkursu "Aktywny Senior 2025" można składać do 11 czerwca 2025 r.

Duży ruch na Okęciu. Lotnisko od początku roku odprawiło ponad 6,6 mln podróżnych

Lotnisko Chopina jest na granicy przepustowości. Od stycznia do końca kwietnia br. odprawiło już ponad 6,6 mln podróżnych, podczas gdy w tym samym okresie w ubiegłym roku było to prawie 5,9 mln osób. Dokąd latamy najczęściej?

Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

REKLAMA

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

REKLAMA

Wybory prezydenckie: ułatwienia dla wyborców 60+

Transport do i z lokalu wyborczego. Możliwość głosowania korespondencyjnego albo za pośrednictwem pełnomocnika. Możliwość zmiany miejsca głosowania w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tych wszystkich ułatwień mogą skorzystać wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania w tegorocznych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukończą 60. rok życia. A także wyborcy niepełnosprawni – bez względu na wiek.

Plany ewakuacyjne i szkolenia. Nowe zadania gmin w 2025 r.

Do końca 2025 r. gminy muszą opracować plany ewakuacyjne. To jedno z zadań nałożonych na samorządy przez ustawę z 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej.

REKLAMA