reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat dnia

Trzeba wymienić orzeczenia o niepełnosprawności

Aktualizacja: 12.01.2010

Unia Europejska chce ujednolicić systemy orzekania o niepełnosprawności we wszystkich krajach Wspólnoty. Polska będzie musiała wprowadzić tryb określania niepełnosprawności w procentach, a nie w stopniach. O nowe orzeczenia będzie musiało się starać od 180 tys. do 4,5 mln Polaków »

Studia podyplomowe - dotacje z Europejskiego Funduszu Społecznego

Aktualizacja: 12.01.2010

Uzupełnianie wiedzy jest konieczne. Każdy pracownik, który chce podnosić swoje kwalifikacje, ma niepowtarzalną szansę. Nietrudno znaleźć kierunek studiów dofinansowywany z unijnych środków. »

Internetowa edukacja znajduje zwolenników

Aktualizacja: 12.01.2010

E-learning to nauczanie na odległość z wykorzystaniem technik komputerowych i internetu. Pozwala na ukończenie kursu, szkolenia, a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej. Bardzo często w firmie, która wdraża wirtualną edukację, jako pierwsi korzystają z niej najbardziej zajęci pracownicy, którzy nie mają czasu na uczestniczenie w tradycyjnym kursie. »

Czy są określone warunki lokalowe dla domu pomocy społecznej ?

Aktualizacja: 12.01.2010

Jednym z warunków prowadzenia domów pomocy społecznej jest przygotowanie określonego rodzaju pomieszczenia. »

Czy jest katalog usług, które muszą świadczyć domy pomocy społecznej ?

Aktualizacja: 12.01.2010

Niezależnie od typu domu pomocy społecznej, wszystkie tego rodzaju placówki muszą zapewniać np. wyżywienie oraz udział w terapii zajęciowej. »

Kto może prowadzić dom pomocy społecznej ?

Aktualizacja: 12.01.2010

Na prowadzenie domu pomocy społecznej potrzebne jest zezwolenie wojewody. Konieczne jest również spełnienie standardów dla usług, jakie mają być świadczone w domu pomocy i wpis do rejestru domów pomocy społecznej. Trzeba brać pod uwagę również wymogi budowlane i architektoniczne. »

Kto dostanie skierowanie do domu pomocy społecznej ?

Aktualizacja: 25.03.2010

Ustawa o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 roku ustanawia zasady kierowania potrzebujących do domów pomocy społecznej. »

Zmiany w systemie pomocy socjalnej

Aktualizacja: 12.01.2010

1 kwietnia 2007 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o pomocy społecznej. »

Partnerstwo publiczno-prywatne może usprawnić realizację inwestycji

Aktualizacja: 12.01.2010

Partnerstwo publiczno-prywatne może usprawnić realizację inwestycji.Dotychczas realizacja inwestycji w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego była hamowana przez administrację państwową, która widziała w tym systemie jedynie elementy korupcjogenne. Przygotowania do Euro 2012 mogą jednak zmienić to negatywne nastawienie. »

Ważne jest uruchomienie kapitału prywatnego

Aktualizacja: 12.01.2010

Celem nowelizacji ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym jest wprowadzenie możliwości łączenia środków publicznych, w tym unijnych i prywatnych oraz o zaktywizowanie i uruchomienie kapitału prywatnego w różnych regionach kraju. »

Nowa ustawa rozszerzy grono inwestorów

Aktualizacja: 12.01.2010

Nowa ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym ułatwi realizację wielu inwestycji związanych z Euro 2012. Dzięki nowym rozwiązaniom zawierane mogą być umowy sektora publicznego z prywatnym o wartości 4-5 mld zł rocznie. »

Jak można uporządkować gospodarkę odpadami w gminie

Aktualizacja: 12.01.2010

Jak można wykorzystać fundusze europejskie oraz utworzenie subregionu kilku gmin do efektywnego zagospodarowania odpadów? Jak można rozwiązać problemy z rekultywacją starych wysypisk? Jak można przeciwdziałać powstawaniu dzikich wysypisk? »

Jak można rozwiązać sprawę utrzymania czystości w gminie

Aktualizacja: 12.01.2010

Jakie obowiązki można nałożyć na właścicieli nieruchomości w regulaminie utrzymania porządku i czystości? Jak można stworzyć sprawny system kontroli zawartych umów na wywóz odpadów? »

Zasady utrzymania czystości i porządku w gminie

Aktualizacja: 24.03.2010

Utrzymanie porządku i czystości jest zadaniem własnym każdej gminy. Najważniejszym elementem gwarantującym prawidłowe wykonanie tego obowiązku jest uchwalenie przez radę gminy regulaminu utrzymania czystości i porządku. »

Debata o zarządzaniu wizerunkiem urzędów

Aktualizacja: 12.01.2010

Czy instytucja państwowa potrzebuje budowania marki? Jak budować image urzędu? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Warzecha – Ważydrąg

Ekspert podatkowy, księgowa, właścicielka Biura Rachunkowego EVA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama