Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu szkolnictwo wyższe. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące szkolnictwo wyższe.
Szkolenia i studia podyplomowe dla samorządowców - nowe trendy
Aktualizacja: 06.07.2011
Nie wystarczy ukończyć studia podyplomowe, by stać się specjalistą w konkretnej dziedzinie. Dziś udział w szkoleniach i stałe podnoszenie kwalifikacji przez samorządowców jest koniecznością, której trzeba sprostać aby gminy i powiaty liczyły się, choćby w wyścigu po unijne dotacje. »
Reforma szkolnictwa wyższego przyjęta przez Sejm
Aktualizacja: 07.02.2011
Sejm przegłosował rządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki. Zmiany przewidują m.in. reformę systemu nauczania, wprowadzenie modelu finansowania uczelni uzależnionego od jakości kształcenia, uproszczenie ścieżki kariery naukowej oraz połączenie świata akademickiego z rynkiem pracy. Reforma wejdzie w życie 1 października 2011 r. »
Funkcjonowanie bibliotek szkolnych w pytaniach i odpowiedziach
Aktualizacja: 20.01.2011
Jesteśmy policealną szkołą zawodową – samorządową jednostką budżetową. Organem prowadzącym szkołę jest samorząd wojewódzki. W jednostce prowadzona jest biblioteka szkolna dla uczniów naszej szkoły. Jakie przepisy regulują funkcjonowanie bibliotek szkolnych? W jaki sposób ustala się opłaty za uszkodzone, zniszczone i niezwrócone w terminie książki? Jak ustalać koszt nabycia zbiorów bibliotecznych oraz jak prawidłowo ujmować w księgach inwentarzowych dary przekazane bibliotece? »
Podział części oświatowej subwencji ogólnej w roku 2010
Aktualizacja: 01.03.2010
Z dniem 1 stycznia 2010 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 22 grudnia 2009 r. w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2010. Część oświatowa subwencji ogólnej jest jedną z części składowych subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego. »
Nazwa uniwersytet tylko dla niektórych szkół wyższych
Aktualizacja: 21.01.2010
Rząd nie przedłożył projektu ustawy dostosowującej nazwy publicznych uczelni do wymogów przepisów prawa o szkolnictwie wyższym. W efekcie żadna ze szkół nie powinna wykorzystać w swojej nazwie wyrazu uniwersytet. »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?
adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak
Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »